Ziņas - Piektā vieta Pasaules Čempionāta stafetē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

4.augusts /
Romāns, Romualds, Romualda
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Piektā vieta Pasaules Čempionāta stafetē

  16.02.2015

  Jānis Tamužs | 1 komentārs

  Norvēģijā notiekošo Pasaules Čempionātu orientēšanās ar slēpēm ar piekto vietu stafetē pabeiguši Latvijas ziemas orientieristu komanda Raivo Kivlenieks, Andris Kivlenieks un Nauris Raize.

  Sasniegtā piektā vieta stafetes sacensībās ir Latvijas komandas labākais sasniegums Pasaules Čempionātos. Latvijas izlase no uzvarētāju komandas Krievijas atpalika 10:47, taču bronzas medaļas izcīnījušie Čehijas orientieristi finišēja tikai 3:34 pirms mūsu komandas.
  Čempionāta gaitā uzrādītie labie rezultāti lika cerēt uz pozitīvu rezultātu stafetē un, iespējams, ielaušanos labāko sešiniekā, kas līdz šim ne reizi nebija izdevies.
  Pirmajā etapā startēja Raivo Kivlenieks, kurš demonstrēja teicamu slēpošanas ātrumu un aukstasinīgu orientēšanos slēpotāju grupas galvgalī, lielu daļu distances atrodoties vadībā. Taču Ogres sportistu pievīla atzīmēšanās iekārta, kuras defekta dēļ distances beigu daļā nācās zaudēt 45 sekundes un stafeti nodot brālim Andrim Kivleniekam 4.vietā.
  A.Kivlenieks distanci turpināja tikpat veiksmīgi un, lai gan zaudēja kontaktu ar vadošajām Krievijas un Zviedrijas komandām, saglabāja ceturto pozīciju, 1:09 aiz Čehiem, bet 2:10 priekšā tuvākajiem sekotājiem šveiciešiem.
  Pēdējā etapā PČ debitantu Nauri Raizi gaidīja atbildīgs uzdevums noturēt esošo pozīciju. Aizraujošā pēdējā etapā N.Raizi noķēra un apsteidza Šveices komandas orientierists, taču Latvijas sportists spēja izmantot konkurenta kļūdu un finišam tuvoties blakus spēcīgajam konkurentam. Fantastiskā finiša spurtā šoreiz sekundes desmitdaļa Šveices komandas labā un Latvijas komandai piektā vieta.


  Pirmā etapa veicējs Raivo Kivlenieks komentēja: "Šobrīd orientēšanās ātrums netiek līdzi slēpošanas ātrumam, kas liedza iegūt vietas labāko desmitniekā individuāli. Stafetē bija diezgan sarežģīta orientēšanās - ja nekoncentrējies par 100%, tad var zaudēt daudz laika. Katrā ziņā bija patīkami būt vadībā lielu daļu distances."
  Turpat notika arī Eiropas Jauniešu čempionāta stafetes. Jauniešu konkurencē Niks Pļaviņš, Andris Sarksņa un Konstantins Bogdanovs ierindojās sestajā vietā un tādu pašu rezultātu sasniedza arī jaunietes Vilma Alberinga, Arta Renāte Rulle un Elizabete Ločmele.
  Latvijas Čempionāts orientēšanās ar slēpēm no 27.februāra līdz 1.martam norisināsies Madonā.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos

Atlikušo zīmju skaits:

0,030359983444214