Ziņas - Šodien Norvēģijā sākas Pasaules Čempionāts ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

14.augusts /
Zelma, Zemgus, Virma
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Šodien Norvēģijā sākas Pasaules Čempionāts

  10.02.2015

  Jānis Tamužs | Nav komentāru

  Ar jaukto sprinta stafeti Norvēģijas pilsētas Hamaras apkārtnē šodien sāksies Pasaules Čempionāts orientēšanās ar slēpēm. Tam paralēli norisināsies arī Pasaules Čempions junioriem un Eiropas Jauniešu čempionāts. Latvijas izlase uz Norvēģiju ir devusies 10 sportistu sastāvā.

  Pasaules Čempionāts orientēšanās ar slēpēm norisinās katru oro gadu.Iepriekšējais čempionāts 2013.gadā notika Kazahstānā. Toreiz Andris Kivlenieks uzrādīja augstāko individuālo rezultātu- 22.vietu sprintā, bet stafetē komanda R.Kivlenieks, E.Bričonoks un A.Kivlenieks - ierindojās 7.vietā.

  Šogad sacensības notiks Norvēģijā, Hamaras pilsētas apkārtnē.

  Sacensību apvidus solās pārsvarā būt attēlā redzamo šauru špūru vagots labirints:

  Sacensību programa:

  10.februāris jauktā sprinta stafete

  11.februāris sprints

  12.februāris garā distance

  13.februāris -

  14.februāris vidējā distance ar kopējo startu

  15.februāris stafete

  Izlases sastāvs:

  Kā informējusi Latvijas izlases vadītāja Iveta Holcmane, "Uz Norvēģijas pilsētu Hamaru devušies elites sportisti Andris un Raivo Kivlenieki un Nauris Raize. Turp dodas arī juniors Jānis Baunis, jaunieši Niks Pļaviņš, Andris Sarksņa, Konstantins Bogdanovs un jaunietes Vilma Alberinga, Elizabete Ločmele, Arta Renāte Rulle un komandas vadītāja Iveta Holcmane, elites sportists un šoferis Dmitrijs Andrejevs. Otrdien komandai pievienosies slēpju meistars Pāvels Bričonoks. Komanda 13 cilvēku sastāvā cīnīsies par pēc iespējas augstākajām vietām Pasaules čempionātā pieaugušajiem un junioriem un Eiropas čempionātā jauniešiem."

  Prognozes:

  Kā labs indikators mūsu pieaugušo izlases spējām kalpoja pirms divām nedēļām Šveicē notikušais Eiropas Čempionāts.

  Tajā ar visu laiku labāko Latvijas sportistu rezultātu vidējā distancē startēja Raivo Kivlenieks, kurš uzrādīja 19.rezultātu.

  Andra Kivlenieka labākais individuālais rezultāts bija 26. vieta, bet 2013.gada Pasaules Junioru čempionāta bronzas medaļniekam Naurim Raizem - 38. rezultāts arī vidējā distancē. Sportisti gan atzina, ka nebija pieraduši pie viduskalnainei raksturīgajiem apstākļiem un tas liedzis uzrādīt krietni labākus rezultātus. To apliecināja arī čempionāta gaitā uzlabotie rezultāti un augstā 6.vieta sacensību pēdējā dienā.

  Katrs individuālais rezultāts labāko divdesmitniekā būs uztverams kā liels panākums. Latvijas stafetes komandas spēju robežās ir arī aizstāvēt 6.vietu stafetē.

  Junioru čempionātā cerības saistāmas ar Jāni Bauni, kas savulaik ir finišējis starp labākajiem desmit Eiropas Jauniešu čempionātā. Jauniešu sacensībās rezultāti ir grūti prognozējami, bet iespējams, ka kāds patīkami pārsteigs ar vietu starp labākajiem desmit.

  24 valstis un 288 dalībnieki - tāda būs starptautiskā pārstāvniecība šajos čempionātos.

  Sacensībām visērtāk sekot Starptautiskās Orientēšanās federācijas LIVE CENTER lapā.

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,029902935028076