Orientēšanās ar slēpem ziņas

• Ziemas sezonas atklāšana Madonā

26.01.2015

Jānis Tamužs | Nav komentāru

Divu dienu orientēšanās ar slēpēm Madonas slēpošanas trases "Smeceres sils" apkārtnes mežos atklāja ziemas orientēšanās sezonu Latvijā. Ātrākie elites grupās bija viesi no Lietuvas, taču viņiem cienījamu pretestību izrādīja Līga Valdmane, kura izcīnīja otro vietu un Jānis Baunis, kurš finišēja ceturtais. Pavisam sacensībās piedalījās 230 dalībnieki.

Sniega trūkuma dēļ 26.-28.decembrī paredzētā Latvijas čempionāta orientēšanās ar slēpēm atcelšana radīja bažas par to vai šoziem neatkārtosies pērnās ziemas scenārijs, kad Latvijā nenotika nevienas ziemas orientēšanās sacensības, taču pagājušajā nedēļas nogalē notikušās divu dienu sacensības "Madonas kauss" šīs bažas kliedēja - sacensības notika, turklāt ar kuplu dalībnieku skaitu no Latvijas un Lietuvas.

Pirmajā dienā orientieristi sacentās vidējā distancē, otrajā dienā - saīsinātā garajā distancē un sacensību kopvērtējumu veidoja abu uzrādīto rezultātu summa.

Elites grupās iepriecināja Līga Valdmanes (ZVOC-VBSS) sasniegtais sieviešu elitē. Pirmajā sacensību dienā L.Valdmane izvirzījās līderpozīcijā, esot deviņas sekundes ātrāka par lietuvieti Gabrieli Kenaiti. Otrās dienas garajā distancē Latvijas sportistei gan nācās atkāpties uz otro vietu, kopvērtējumā zaudējot 2:28. Trešajā vietā (+2:51) finišēja vēl viena lietuviete Ramune Arlauskiene. Otra labākā Latvijas pārstāve bija Una Arama (Madonas BJSS/OK Arona) astotajā pozīcijā.

Vīriešu konkurencē jaunais Jānis Baunis (Madonas BJSS/OK Arona) savā mājas trasē spēja aizsniegties līdz ceturtajai vietai kopvērtējumā aiz trīs lietuviešiem. Pēc pirmās dienas vēl tika ieņemta trešā vieta, taču otrajā dienā tā tika zaudēta, piekāpjoties par 19 sekundēm. Uzvarēja Nerijus Šulcis. Piektajā vietā Toms Veits (OK Purva Bridējs) un vēl sešiniekā finišēja arī Nauris Neimanis (Ogre OK/SC).

Ar sacensību rezultātiem iespējams iepazīties šeit.