Ziņas - Rīt ar sprinta distanci Šveicē sāksies Eiropas čempionāts orientēšanās ar slēpēm ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

4.augusts /
Romāns, Romualds, Romualda
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Rīt ar sprinta distanci Šveicē sāksies Eiropas čempionāts orientēšanās ar slēpēm

  19.01.2015

  Jānis Tamužs | 2 komentāri

  No 20. līdz 25.janvārim Šveicē, Lencerheides slēpošanas un biatlona centra apkārtnē notiks astotais Eiropas čempionāts orientēšanās ar slēpēm uz kuru ir devusies arī Latvijas izlase. Reālas cerības uz augstu rezultātu saistāmas ar Latvijas labāko ziemas orientieristu Andri Kivlenieku.

  Par sacensībām

  Eiropas čempionāts ir starptautiskas ziemas orientēšanās sacensības, kas norisinās katru gadu. Katru otro gadu tiek sadalītas medaļas arī Pasaules čempionātos. 2013.gadā EČ notika Latvijā, Madonā, 2014.gadā Krievijā, Tjumeņā sacentās Eiropas labākie orientieristi ar slēpēm.
  Šogad kārta ir pienākusi Šveicei.

  Eiropas čempionātā piedalīsies 17 valstu sportisti - 61 vīriešu grupā un 44 sievietes. No Latvijas uz Šveici ir devušies 3 sportisti un viens komandas pārstāvis. Sacensību galvenaie favorīti nāk no valstīm, kurās sniega un tradīciju netrūkst - Somija, Zviedrija, Norvēģija, Krievija, bet ir arī pa kādam sportistam no citām valstīm, kas var pārsteigt.

  Apvidus

  Sacensības notiks Alpu slēpošanas kūrorta Lencerheide apkārtnē. 1350-1500m augstums virs jūras līmeņa nozīmē, ka sacensības norisināsies viduskalnainē. Šī iemesla dēļ Latvijas komanda uz sacensībām ir devusies krietni pirms to sākuma, lai aklimatizētos un pierastu pie kalnainā sacensību apvidus.

  Organizatori, lai nodrošinātu vienādus apstākļus visiem sacensību dalībniekiem, ir izveidojuši karti no publiski pieejamajiem materiāliem un ievietojuši to mājaslapā brīvai apskatei. To var aplūkot šeit.

  Sacensību apvidū ir problēmas ar sniegu, un tādēļ organizatoriem ir nācies piekāpties distanču plānošanā, bet tiek solīts, ka distanču kvalitāti sniega trūkums neietekmēs.

  Sacensību programma:

  20.janvāris Sprints

  21.janvāris Garā distance ar kopējo startu

  22.janvāris Jauktā sprinta stafete

  23.janvāris -

  24.janvāris Vidējā distance

  25.janvāris Stafete

  Latvijas komanda

  Latvijas ziemas orientēšanās izlases līderis jau vairākus gadus ir Andris Kivlenieks, kurš tieši Eiropas čempionātā Madonā pirms diviem gadiem izcīnījis līdz šim augstāko Latvijas sportistu panākumu šajā sporta veidā - 16.vietu sprintā. Šīs sezonas pirmās sacensības Somijā un Igaunijā vieš optimismu par spējām šo rezultātu uzlabot. Andrim parasti labākie rezultāti ir sprintā un vidējā distancē.

  Andra brālis Raivo Kivlenieks arkatru gadu demonstrē arvien labāku sniegumu sacensībās un pērn Tjumeņā garajā distancē uzrādīja 25. rezultātu, kas ir viņa labākais sasniegums starptautiskajos čempionātos. Raivo spēcīgā puse ir garās distances.

  Trešais komandas dalībnieks - Nauris Raize - debitēs pieaugušo konkurencē starptautiskajā arēnā, bet pērn izcīnītā bronzas medaļa Pasaules Junioru čempionātā liek uz šo debiju raudzīties ar optimismu.

  Latvijas komanda parasti īpaši saņemas uz stafetes sacensībām, kas mēdz notikt pēdējā sacensību dienā un pēdējos gados nu jau regulāri iekļūst labāko sešiniekā.

  Sekošanas iespējas

  Būs pieejama GPS sekošana, video tiešraide un tiešsaistes rezultāti no sacensībām. Tas viss meklējams organizatoru mājaslapā.

  Organizatoru twitter un facebook.

  Pasaules Veterānu čempionāts

  Reizē ar Eiropas čempionātu Alpu nogāzēs sacentīsies arī ziemas orientēšanās senioru grupu sportisti. 21., 22. un 24.janvārī arī veterāni startēs sacensībās no Lancerheides biatlona trases. Seši Latvijas orientieristi ir gatavi spēkoties ar vienaudžiem no visas pasaules cīņā par medaļām. Arī veterānu čempionāta sacensību norisēm būs iespējams sekot ar tiešsaistes rezultātu palīdzību.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  Jānis Tamužs
  Paldies par labojumu!
  Valodnieks
  Neliela latviešu valodas korekcija - nav tāda vārda "atklimatizācija", bet ir vārds "aklimatizācija". Atvainojos, ka piekasos, neņemiet ļaunā un paldies par rakstu.

  Iesaku apmeklēt:termini.lza.lv/term.php?term=aklimatizācija

Atlikušo zīmju skaits:

0,030977010726929