Metodiskie materiāli ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Madis, Alberts
18.jūnijs /
IenāktIenāktIenākt

Nataļja Peļepecas sagatavotie uzdevumi.

 

 

LOF metodiskais materiāls skolotājiem

2016. gads, LOF, 52 lapas

Lejupielādes saite (~95 mb)

Metodiskais materiāls domāts skolotājiem, lai iepazīstinātu savus audzēkņus ar orientēšanās sportu sporta stundās. Materiālā iekļauta pamatinformācija par orientēšanās sportu un uzdevumu piemēri, ko iespējams izmantot sporta stundu laikā. Beigu sadaļā iekļauts pārbaudes darbs par apgūto mācību vielu.

 Grāmata par treniņiem
 2011. gads, SK Mežaparks, 247 lapas

 Lejupielādes saite (~13 mb)

 Grāmata "Treniņi" ir zviedru grāmatas "Träning" tulkojums, kas radīts projekta “Baltijas nevalstisko orientēšanās organizāciju stiprināšana ar  Ziemeļvalstu pieredzes pārņemšanu” (“Strengthening of the Baltic  Orienteering NGOs by transfer of Nordic experience and know-how”)  ietvaros.

 Grāmata domāta visiem Latvijas orientieristiem. Treneriem - spēcīgāku  klubu un jauniešu vadīšanai. Jauniešiem, lai saprastu, ko treneri saka  un kādas ir orientēšanās piedāvātās iespējas. Pieaugušajiem, lai  ieraudzītu savu iespēju pielikt roku, galvu vai kāju Latvijas orientēšanās  sporta attīstībai. Grāmatas radīšanas idejas autori cer, ka pēc tās  izlasīšanas pirmkārt, radīsies plašāka izpratne par to, kas ir  orientēšanās, lai veidotu unikālo, uz savu pieredzi balstīto viedokli.  Otrkārt, grāmata veicinās arī to, lai Latvijā būtu ne tikai sportisti,  treneri, sacensību rīkotāji un meža mīļotāji, bet arī cilvēki, kuri ne tikai  prasa no šī sporta, bet ir spējīgi arī dot atpakaļ.

Orientēšanās mācību materiāls angļu valodā, kas veidots balstoties uz Zviedrijas pieredzi.

1. daļa: Lejupielādes saite
2. daļa: Lejupielādes saite
3. daļa: Lejupielādes saite

 Praktisko darbu burtnīca  2013. gads, SK Mežaparks, 21 lapas

 Lejupielādes saite (~6 mb)

 Šī praktisko darbu burtnīca noderēs tiem, kuri vēlas sasniegt  orientēšanās sportā vairāk nekā citi. Burtnīcā ir astoņpadsmit (18)  uzdevumi, kas balstīti uz orientēšanās pamatiemaņu attīstīšanu. Tie  nav grūti vai sarežģīti, kā arī neprasa daudz laika. Tomēr, lai tos pilnībā  izmantotu, nepieciešams ieguldīt vairāk laika un izrādīt pašiniciatīvu,  piemēram, izmantojot interneta norādes un tur esošo informāciju.

 Mammadaba dēka - palīgs dēkaiņiem  2012. gads, LVM - Mammadaba, 12 lapas

 Lejupielādes saite (~7 mb)

 Mācību materiāls palīdz sasaistīt mežu saimniecības rezultātu ar  orientēšanās karšu apzīmējumiem, tādejādi izprotot to rašanos un  mūžu mežsaimniecības ciklā.

 

0.04930591583252