Forums - Siguldas Kompass 2020 ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

20.janvāris /
Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
IenāktIenāktIenākt

Forums

Pievienot jaunu tēmu
:Komentāra pievienošana diskusijām

:

Siguldas Kompass 2020

 • 28.09.2020 10:31
  Jānis Lazdāns
  iesaku apmeklēt:http://www.ba2.lv
  Jā, tas ir īstais treniņš pirms Siguldas Rudens! Vikmestes gravas nav tik "naidīgas", pēc šī Kompasa SR būs ņieks!
 • 28.09.2020 10:23
  Valdis Janovs
  Sestdien Siguldas Rudens, lieliskajā Vikmestes gravā. Šim LK posmam, iespējams, labākais treniņs ir trešdien, jo Siguldas Kompass notiks nepārspējamā Vējupītes gravas reljefa sistēmā. Tā sacīt, Siguldas kalnu kazu posms :)) Nekas tāds Latvijā šogad noteikti nav noticis un nenotiks. Iespēja orientēties Latvijās vienā no dziļākajām un skaistākajām gravām, ko Vējupīte izgrauzusi smilšakmens iežu sistēmā. Lai arī apvidus ir "it kā zināms", jo cilvēki brauc uz Siguldu un staigājas, tomēr 99% cilvēku nekad tālāk par Pēteralu vai Kraukļu aizu nav gājuši. Bet te vēl ir tik daudz ko redzēt! KP izvietoti tā, lai skrējējiem būtu iespējams tos apmeklēt pēc iespējams skrienot pa sausajām gravām un pēc iespējams pa baltajiem mežiem. Orientēšanās būs pārsvarā pa horizontālēm. Bet viegli tāpat nebūs. Solām absolūiti neaizmirstamu piedzīvojumu. Brauc laicīgi, jo tumšs paliek ātri. Gravās tumšs paliek vēl ātrāk. Vēlmais starta laiks no 16:00 līdz 18:00. Vēlāk ar lukturīti. Kārtu oragnizē pieredzējusī Ozoliņu ģimene - Sandra un Māris. Karti praktiski pa jaunu uzzīmējis un distances plānojis Valdis Janovs.
 • 15.09.2020 09:52
  Valdis Janovs
  Šo trešdien, 16.septembrī, Siguldas Kompass 2020 kārta notiks Brūveros, pie Velnalas stāvvietas, Gaujas labajā krastā. Šis apvids slavens ar to, ka tieši šajā Kraukles upītes gravās notika Pasaules Čempionāts orientēšanās sportā 2018.gadā vidējā distancē (WOC2018). Daži KP būs slavenajā "Aleksandersones nogāzītē" :) Pie viena šī ir laba iespēja patrenēties ļoti līdzīgā apvidū kā Siguldas Rudens plānojas pāris nedēļas vēlāk Vikmestes gravā. Nu, un protams, kā iesildīšanās šī kārta noderēs Cēsu Rudens skrējienam šai nedēļas nogalē. Kartes drukājam uz mitrumizturīga papīra.
 • 26.08.2020 08:43
  Valdis Janovs
  Šodien Kaķīškalns. Kalni, gravas, klintis, Gauja, gravas, kalni. Pa smuko! Starts lejā, pie Kaķīškalna peldvietas no ~16:30 vai drusku ātrāk.
 • 29.07.2020 09:49
  Valdis Janovs
  Šodien Bīriņi. Atkal pilnīgi jauna karte - Bīriņu pils, parks un mežs. ~80% distances pa mežu (izņemot mazos bērnus, kam praktiski tikai skaistās pils parka takas). Vakaru sola siltu, saulainu, bez nevienas lietus lāses, ar skaistu pili fonā, ar finišu pie paša ezera un iespēju uzreizi nopeldēties. Distances būs diezgan kalnainas, iepazīsim Bīriņu mežu tā kārtīgi. Pec sacensībām iespējams uzkāpt slepenajā ūdenstornī, apskatīt stalli un zirgus, romantiski pastaigāties pa parku, nopeldēties Bīriņu ezerā, iedzert kafiju Pils kafejnīcā, līdz 18:00 paēst ko veselīgu Etno krodziņā vecajās dzirnavās. Bezmaksas ieejas biļete Pils teritorijā ir “Siguldas Kompass” karte. Šodien startā laidīsim nedaudz agrāk, no 16:00-19:30. Finišs atvērts līdz pēdējam finišētājam. OK Meridiāns kluba biedriem un Bīriņu iedzīvotājiem šodien īpašas atlaides.
 • 15.06.2020 09:03
  Valdis Janovs
  Šo trešdien atkal jauna karte, nekad iepriekš neskrietā mežā - Vangaži. Mežs, gar kuru ikviens ir simtiem reižu garām braucis, bet nekad nav kāju spēris. Arī pašos Vangažos 95% no mums nekad nav bijuši, tik vien kā pa Vidzemes šoseju garāmbraucot vai caurbraucot. Bet Vangaži ir sakopta, neliela pilsētiņa. Tad nu šonedēļ aicinam uz Vangažiem! Andis Janovs uzzīmējis lieliskas kvalitātes ISOM2017-2 standartos stingri ieturētu sacensību karti. Braucam! Finišā iespējams nopeldēties.
 • 06.06.2020 12:04
  Valdis Janovs
  Labdien mūsu sportiskie fani!
  Nākamā nedēļa ir brīnumu nedēļa, jo notiks tas, kas sen jau nav noticis. Mēs esam godīgi, kārtīgi un cītīgi ievērojuši visus valstī noteiktos ierobežojumus un gandrīz 3 mēnešus esam skraidījuši mūsu kluba organizētajos, plaši apmeklētajos virtuālajos treniņos. Centāmies jau nu ļoti - gan apvidus interesantus piemeklējām, gan kartes lieliskā kvalitātē sagatavojām PDF failos, gan marķējām KP vietas. Un atsaucība bija - katru nedēļu ap 100 cilvēku no dažnedažādām Latvijas vietām brauca skraidīt uz Siguldas mežiem.
  Bet nu ir pienācis laiks atgriezties pie īstām prizmām, īstiem sportidentiem, īstām mitrumizturīgām superkvalitātīvām kartēm - ar 10.jūniju atsākam "Siguldas Kompass 2020" ierastajā kārtībā.
  Pirmā atjaunotā kārta notiks jaunā apvidū, nekad orientieristu neskrietā mežā, jaunā kartē, ko ziemas laikā uzzīmēja Dagnis Dubrovskis. Karte ISOM2017-2 apzīmējumos, stingri ievērojot visus standartus, drukāta uz mitrumizturīga papīra, ko var droši samērcēt, iemest ūdenī, izmazgāt, iztaisnot un viņai nekas nenotiek. Mūsu klubs jau gadiem pievērš rūpīgu uzmanību tam, lai dalībnieki "Siguldas Kompass" iknedēļas seriālā var izmantot IOF standartiem atbilstošas sacensību kartes un mācās skriet izmantojot pareizus, starptautiskiem standartiem atbilstošus apzīmējumus. Šogad arī sāksim savādāk strādāt ar bērniem - lentīte nebūs, toties visi KP būs izteiktās uz takām vai līnijveida orientieriem, un šaubīgās vietās izvietosim speciālas smaidīgas/bēdīgas sejiņas, lai bērni saprot kurp doties un kurp ne. Tiekamies jaunā apvidū, jaunā sezonā, ar jauniem spēkiem un priecīgu smaidu! Starts 10.jūnijā Allažmuižā no 16:30-19:30.
 • 06.04.2020 00:29
  Valdis Janovs
  Šonedēļ turpinām ar Siguldas Kompass 2020 individuālajiem treniņiem Inčukalnā. Svaiga, praktiski jauna karte, Andis papildināja šopavasar. Speciāli tiem, kas prasīja arī kaut ko īsāku, ir Īsā distance :)
  Pēc izskriešanas GPS ielādē rg.siguldastakas.lv
 • 05.04.2020 11:21
  Valdis Janovs
  11069
  04.04.2020 00:57
  Paldies Siguldas Takām par iespēju iepazīt Siguldas miskastes. :) Noteikti iesaku šo distanci vēlāk atkārtot un uzaicināt pašvaldības darbiniekus.
  Sveiks Austri,
  Nu prieks, ka patika :))
  Sigulda ir ļoti dažāda, vietējiem arī Lauķenes "īpatnējais industriālais apvidus" bija atklājums.

  Turpināsim iepazīstināt ar citiem Siguldas rajoniem.
 • 04.04.2020 00:57
  Austris Krastiņš
  Paldies Siguldas Takām par iespēju iepazīt Siguldas miskastes. :) Noteikti iesaku šo distanci vēlāk atkārtot un uzaicināt pašvaldības darbiniekus.
 • 01.04.2020 20:37
  Raitis Muižnieks
  Lauktehnikas sprintā izmēģināju Usynlig-O lietotni. Ar noklusējuma iestādījumiem control radius 15m un GPS accuracy 200m punktus atrod. Bieži 5m -7m pirms punkta vai sānos no punkta, kas priekš sprinta ir daudz. Ja samazina rādiusu uz 10m un accuracy uz 50m, tad pusi punktu jau neatrod. Zināšanai, ka p.2 kartē ir pareizi, bet Usynlig-O ir kur citur ieprogrammēts, un beigās dsq. Bet tas prieku par distanci nemaz nemazina. Liels paldies! Pieredzei ļoti noderīgi. Usynlig-O lielāka mēroga kartēm vai rogainingiem varētu būt kā risinājums tautas un izklaides grupās, jo telefonā redz arī karti, kas nopietnos mačos neder.
 • 30.03.2020 21:35
  Valdis Janovs
  Šonedēļ divas jaunas distances Siguldas apkārtnē:
  1) Siguldā ir Sprints, totāli jaunā kartē - Lauktehnika (jeb kā vietējie sauc - Lauķēnē). Distanču plānojums: Linda Katlapa un Kristīne Veita
  2) Braslā, sadarbībā ar LV orientēšanās izlasi (paldies Ainārs Lupiķis ), ir divas distances (mežā vēl līdz 5.aprīļa rītam būs KP prizmas)

  Visa info, kartes, leģendas: https://siguldastakas.lv/orienttreninicovid19/

  Pēc tam ieliekam savus skrējienus: http://rg.siguldastakas.lv/

  Skrienam pa vienam!
 • 24.03.2020 18:19
  Valdis Janovs
  11053
  24.03.2020 09:26
  Distance zvērīga, kļūdu daudz, ceļu man neizdevās sistēmā pievienot. :)
  Sveiks Sandi, prieks par to, ka skrēji. Distance bija plānota sarežģīta, tā, lai skrējējam ir reāli jādomā. Ja ir grūtības ar skrējina GPS pievienošanu RouteGadgetam, tad lūdzu sazinies ar mums un informē, kas tieši nesanāk. Palīdzēsim. Mūsu kontakti mūsu mājas lapā!
 • 24.03.2020 09:26
  Sandis Zukulis
  11051
  23.03.2020 00:15
  Nedēļa #1 virtuālajos Siguldas Kompass treniņos noslēgusies. Iekš http://rg.siguldastakas.lv/ savus GPS skrējienus ielikuši tuvu 30 skrējēju, kas, balstoties uz iepriekšējo statistiku liecina, ka mežā distances izskrējuši ap simt vai vairāk ļaužu. Paldies! Kopumā Ziedleju kartes distances lejuplādētas Garā 284 bet Vidējā 248 reizes. Iespējams, ka mēs par zemu novērtējam skrējēju apjomu, bet par to arī prieks. Nekādu baigo kļūdu nevienam nebija, tā kā malači, turpinām trenēties!???? Šonedēļ turpinām Siguldas Kompass virtuālos treniņus ar nākamo, šoreiz SPRINTA etapu Raganā. Atis Rukšāns atjaunojis Raganas karti, pārtaisījis to ISSprOM2019 apzīmējumos. Garā distance būs 4.5km un Vidējā 3.8km. Šoreiz arī leģendas uz kartes. Drukājam, braucam skriet, jebkurā laikā, bez maksas. Pēc tam salīdzinamies ar GPS ceļiem. Varam šī FB posta ietvaros arī savstarpēji aprunāties par to, kā gājis. Kartes lejuplādējamas: https://siguldastakas.lv/orienttreninicovid19/
  Distance zvērīga, kļūdu daudz, ceļu man neizdevās sistēmā pievienot. :)
 • 23.03.2020 00:15
  Valdis Janovs
  Nedēļa #1 virtuālajos Siguldas Kompass treniņos noslēgusies. Iekš http://rg.siguldastakas.lv/ savus GPS skrējienus ielikuši tuvu 30 skrējēju, kas, balstoties uz iepriekšējo statistiku liecina, ka mežā distances izskrējuši ap simt vai vairāk ļaužu. Paldies! Kopumā Ziedleju kartes distances lejuplādētas Garā 284 bet Vidējā 248 reizes. Iespējams, ka mēs par zemu novērtējam skrējēju apjomu, bet par to arī prieks. Nekādu baigo kļūdu nevienam nebija, tā kā malači, turpinām trenēties!????
  Šonedēļ turpinām Siguldas Kompass virtuālos treniņus ar nākamo, šoreiz SPRINTA etapu Raganā. Atis Rukšāns atjaunojis Raganas karti, pārtaisījis to ISSprOM2019 apzīmējumos. Garā distance būs 4.5km un Vidējā 3.8km. Šoreiz arī leģendas uz kartes. Drukājam, braucam skriet, jebkurā laikā, bez maksas. Pēc tam salīdzinamies ar GPS ceļiem. Varam šī FB posta ietvaros arī savstarpēji aprunāties par to, kā gājis.
  Kartes lejuplādējamas: https://siguldastakas.lv/orienttreninicovid19/
 • 17.03.2020 18:50
  Valdis Janovs
  Tā kā “Siguldas Kompass 2020” kalendārs mums bija ieplānots, kartes sagatavotas, savu sportu mīlam, skriet gribās, bet pulcēties un organizērties nedrīkst, tad Siguldas Kluba un citu draudzīgo klubu biedriem piedāvāsim iespēju startēt virtuālās “Siguldas Kompass 2020” sacensībās/treniņos ik nedēļu, atbilstoši spēkā esošam Kompass kalendāram, un varbūt vēl šo to pa virsu. Sīkāk mājas lapā.

  Papildus tam: mūsu progresīvais orientēšanās klubs “Siguldas Takas” jau no pirmās dienas sacensību dalībniekiem dod publiski pieeju ikvienai savai sacensību kartei, kas pieejama PDF veidā pie konkrētās sacensību kārtas rezultātiem (Siguldas Kompass 2017 https://siguldastakas.lv/2017/11/26/siguldas-takas-2017-rudens-visas-distancu-kartes-un-rezultati/ , Siguldas Kompass 2018 https://siguldastakas.lv/kompass2018/ , Siguldas Kompass 2019 https://siguldastakas.lv/kompass2019/ ). Respektīvi, ja tev gribas skriet orientēšanos, paņem, izdrukā konktrēto distanci un brauc vēdināt plaušas mežā augstā intensitātē ???? Mums nav žēl! Mums par tevi būs prieks!

  NB! Šī ir atļauja Siguldas Kompass seriāla kartes izmantot tikai savām personīgajām un individuālām vajadzībām, un nav atļauts šīs kartes vai šo karšu daļas izmantot jebkādu publisku sacensību, seriālu vai publisko treniņu organizēšanai vai plānošanai, neatkarīgi no sporta veida vai disciplīnas (tai skaitā, bet ne tikai, orientēšanās, taku skriešana, MTB braukšana, pārgājienu organizēšana utt utml.), un neatkarīgi no tā, vai tie ir komerciāli vai nekomerciāli pasākumi. Pasākumu organizatori – mēs jūs vērojam, nemēģiniet šmaukties ????
 • 08.03.2020 00:08
  Valdis Janovs
  Labdien! Nu jau ceturto gadu Siguldas Takas turpina radīt prieku un trenēšanās iespējas ikvienam aktīvā dzīvesveida piekritējam ar iknedēļas tautas orientēšanās sacensību seriālu Siguldas Kompass 2020.

  Absolūti neticami, bet šogad skriesim veselās 10 (!!!) pilnīgi jaunās kartēs. Tas ir brīnums un arī iespēja ikvienam Siguldas, Cēsu, Valmieras, Rīgas, Orges un citu tuvējo novadu un pilsētu iedzīvotājiem baudīt tehniski kvalitatīvāko orientēšanās seriālu Latvijā.

  Šogad Siguldas Kompass 2020 notiks 28 kārtās. Sāksim jau Marta vidū, un turpināsim līdz pat Novembra beigām. No 28 kārtām veselās 12 kartēs Siguldas Kompass nav noticis nekad. Un 10 kartēs no šīm – tās ir pilnīgi jaunās teritorijas, kas nekad iepriekš nav izmantotas orientēšanās sacensībām. Savukārt no atlikušajām kārtām vēl 10 kartes ir atjaunotas 2 pēdējo gadu laikā. Nu ko, ieintriģējām? Paskaties kalendāru zemāk.

  Papildus tam, mēs palīdzēsim gatavoties Latvijas Čempionātam SPRINTA distancē piedāvājot 5 speciālas SPRINTA kārtas, kur distance tiks plānota nedaudz garāka, kā sprintā ierasts.

  Tiekamies uz pirmo kārtu jaunajā Gaujasmalas kartē, Līgatnē, 14.martā plkst 12-14:00.

0,037127017974854