Forums - koriģēšana/mērogs/iespiedkvalitāte ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

20.janvāris /
Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
IenāktIenāktIenākt

Forums

Pievienot jaunu tēmu
:Komentāra pievienošana diskusijām

:

koriģēšana/mērogs/iespiedkvalitāte

 • 19.05.2019 23:22
  Jānis Lazdāns
  Domāju ISOM2017-2
 • 19.05.2019 23:20
  Jānis Lazdāns
  Iesaku iepazīties ar šo dokumentu. Un tad daudziem būs skaidrs kapēc karte nelasās!
  https://orienteering.sport/iof/resources/mapping/
 • 15.05.2019 18:16
  Ainārs Lagzdiņš
  Pārstāvot KK, man bija iespēja redzēt LČ kartes failu pirms sacensībām, Varu apliecināt, ka visi horizontāļu izmēri kartes failā bija pareizi un atbilstoši 15000 mērogam (101 - 0,14; 102 - 0,25 un 103 - 0,10). Sacensību rīkotāji jau bija pieprasījuši un panākuši, lai kartes fails tiek atbrīvots no jaunizdomātiem simboliem (zaļās pumpas) un liekajiem kokiem pusatklātajā. Mikroobjektu pārmērība kartes failā nebija novērojama.
 • 15.05.2019 15:25
  Jānis Lazdāns
  Kā šo sacensību inspektors varu komentēt. Piekrītu Kaspara argumentiem un norādījumiem. Saņemot karti 12 dienas pirms LČ un veicot kp inspekciju mans vērtējums bija - ka šajā kartē Latvijas čempionāts nevar notikt! Argumenti - līdzīgi ko minēja Kaspars. Tika izsaukts papildus desants (karšu autori) un veikta papildus kartes apsekošana apvidū. Cik paspēja novērst trūkumus ir LČ dalībniekiem labi redzams. Tam visam ir sistemātiska problēma - ISOM standartu neievērošana, plānošana, termiņi, profesionalitāte, atbildība. Neievērojot ISOM standartus tas būtiski ietekmē kartes drukas kvalitāti un protams arī kartes lasamību!
  Mans inspektora ziņojums ir nodots TK, kur šie visi trūkumi ir norādīti.
  Par šo ir jārunā un jāmeklē risinājumi.
 • 15.05.2019 14:36
  Juris Cebulis
  Kaspar, pievienojos Tavam vērtējumam par karšu apzīmējumu izmēriem dažāda mēroga kartēs. Pamatmērogs ir 1:15000, un palielināta mēroga kartēs (10000, 7500) visiem apzīmējumiem jābūt attiecīgi palielinātiem (gan izmēram, gan līniju biezumam). Tehniskā komisija šo prasību atgādina rīkotājiem un karšu autoriem visos semināros pēdējo gadu laikā (piemēram, skatīt 23.11.2014 Ieteikumus distanču dienestam TK mājaslapā http://tk.mona.lv/dokumenti ). Karšu komisijas (kas ir TK apakškomisija) pārstāvji šo varēs detalizētāk komentēt.

  Manas pārdomas par plašāku tēmu – iespējams, ka LOF ir jāveltī vairāk uzmanības un resursu sacensību rīkošanas kvalitātei?

  Šā gada LOF budžetā vienīgā izdevumu pozīcija saistībā ar sacensību karšu un distanču kvalitāti ir 500 € sacensību inspektoru izdevumu kompensēšanai. Tehniskā komisija darbojas pilnībā uz brīvprātības pamata.

  Tātad finansiāli sacensību kvalitāte ir atkarīga no pašiem sacensību rīkotājiem, līdz ar to piedāvātā pakalpojuma kvalitāti praksē nosaka galvenokārt tirgus pieprasījums, nevis LOF noteikumi.

  Manuprāt, lai šo mainītu, ir vajadzīga O-sabiedrības un LOF kongresa vēlme veltīt šiem jautājumiem vairāk resursu.
 • 13.05.2019 22:53
  Kaspars Čerjaks
  Lūgums LOF tehniskajai komisijai nodrošināt lai Latvijas čempionātos un Latvijas kausu sacensībās izmantojamo karšu kvalitāte vismaz nedaudz atbilstu IOF standartiem.
  Proti - visas kartes, kuras šogad ir izmantotas 1:15 000 mērogā, nav sagatavotas un iespiestas šim mērogam atbilstoši. Reljefa līniju, taku, stigu, ziemeļu līniju utt biezums ir būtiski mazāks(karte nav pietiekami labi lasāma).IOF karšu sag standartā ir ierakstīts, ka kartes ir jāsagatavo mērogam 1:15 000, visi līniju biezumi ir noteikti šim mērogam. Ja tiek izmantots 1:10 000 mērogs, tad visām līnijām ir jābūt par 50% biezākām. Protams, man nav iespēju izmērīt izdrukātas kartes līniju biezumus, taču salīdzinot piem ar Igaunijas/Zviedrijas kartēm var redzēt ļoti lielu atšķirību. Standarti ir domāti lai nodrošinātu pietiekami labu kartes lasāmību un nodrošinātu vienādus spēles noteikumus cilvēkiem ar dažādu redzes kvalitāti. Tāpat karšu standartā ir uzsvērts, ka ir jāizvairas no nebūtisku sīkumu kartogrāfēšanas, jo arī tas apgrūtina kartes lasāmību un pārkāpj standartus par minimālajiem attālumiem starp līnijām , minimālajiem objektu izmēriem. Priekš tautas sporta viss ir ok, taču ja mēs gribam izaudzināt paaudzi, kura konkurēs ar pasaules labākajiem, tad mums ir viņiem jānodrošina max līdzīgi treniņu apstākļi(arī karšu zīmēšanas principos) kādi tie ir citur pasaulē.

0,043887853622437