Forums - Siguldas Kompass 2019 ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

20.janvāris /
Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
IenāktIenāktIenākt

Forums

Pievienot jaunu tēmu
:Komentāra pievienošana diskusijām

:

Siguldas Kompass 2019

 • 13.11.2019 22:42
  Valdis Janovs
  16.Novembrī plkst 12-14:30 notiks #SiguldasKompass 2019.gada sezonas pēdējā, 24.kārta. Šoreiz ATKLAL nebijusī vietā, pilnīgi jaunā kartē, kurā nekad (!!) nav notikuši orientēšanās mači - Dagnis Dubrovskis ir uzzīmējis Paparžu gravu, Siguldas Pilsdrupas, Krusta kalnu un visu nogāzi līdz pat Gaujas tiltam - tieši šajā rajonā mēs šonedēļ skriesim. Distances uzplānotas ar pamatīgiem ceļu izvēles variantiem, jo superkalnainais apvidus piespiedīs domāt, kā tad labāk - skriet garus gabalus apkārt, vai meklēt taisnāko, iespējams, grūtāko bet ātrāko ceļu. Kā tad būs? Solam kalnus, takas, Gauju, pilsdrupas, Glezotājkalnu un citus jaukumus! Noslēguma kārtā mēs piedāvāsim Siguldiešiem un viesiem no visām Latvijas pilsētām izskrieties pa skaistākajām Siguldas vietām un pārbaudīt savu erudīciju. Plkst 15:30 notiks arī #SiguldasKompass gada kopvērtējuma apbalvošana, būs kūka, uzkožamie, silta tēja un jauka atmosfēra, kā jau pie mums Siguldā pieņemts :) http://siguldastakas.lv/kompass2019/
 • 07.11.2019 08:56
  Valdis Janovs
  Sestdien burvīgais Ziedleju klinšu mežs. Skaistie egļu vēri un Gaujas ielejas nogāzes viltīgās graviņas. Tiekamies 9.nov 12-14:00 #SiguldasKompass
 • 01.11.2019 16:36
  Valdis Janovs
  Rīt Siguldas Kompass notiks Braslā. Gaišajā meža daļā. Stāvās gravas šoreiz maz vai nemaz, toties viltīgais un lielais reljefs starp šoseju un elektrolīniju radīs labas iespējas sēņošanai :) Starts 12-14:00.
 • 11.10.2019 10:59
  Māris Zinbergs
  Ir pienācis rudens, un Siguldas Kompass atlikušās kārtas turpmāk notiks sestdienās (start 12-14). Pirmā sestdienu kārta notiks Tālēnos, Krimuldas novadā. Marķējums no Siguldas-Raganas ceļa.
  Arī šajā kārtā visas ierastās distances - gan bērniem, gan iesācējiem OPEN (ar apmācībām), gan jau zinošākiem orientieristiem vidējā un garā distance.
  Tikai šajā kārtā - vēl papildus pieejama izaicinājuma distance. Nedaudz garāka kā garā, tehniski sarežģītāka kā vidējā - īstais izaicinājums tiem, kas vēlas pārbaudīt savu izturību un orientēšanās prasmes.
  Izaicinājuma distance netiks rēķināta kopvērtējumā, bet tiks nodrošināta balva kādam no dalībniekiem :)
 • 23.09.2019 10:57
  Valdis Janovs
  Šo trešdien, 25.Septembrī Siguldas Kompass tev piedāvā iespēju sākt treniņus Latvijas Čempionātam Nakts orientēšanās. Starts no 16:30-19:00 no Baltā Flīģeļa Siguldā. Tāda nebijusi vieta, bet tas dos mums iespējas jums parādīt Paparžu gravu un Gaujas palienas mežus, kas parasti paliek neizskrieti. Apvidus superlīdzīgs (līdzīgāks vairs nav iespējams) Latvijas Čempionātam, kas notiks pēc 2 nedēļām Laurenčos. Brauc un trenējies. Uzliec lampiņu, paņem Vidējo vai Garo distanci un startē plkst 19:00. Mežā jau pēc 20 min būs tumšs, tas nozīmē, ka puse distances iespējams skriesi krēslā, pusi pa tumsu. http://siguldastakas.lv/kompass2019/

  Pārējiem kā parasti - OPEN, bērnu un pārējās distances atbilstoši taviem spēkiem!
 • 09.09.2019 20:13
  Valdis Janovs
  11.Septembris, trešdiena, paliks atmiņā kā viens burvīgs Septembra vakars, jo no 16:30-19:00 mēs skriesim orientēšanos pa Dainu kalna lielisko apkārtni. Starts pie "Bēršām", norādes no Siguldas-Turaidas šosejas pie Dainām. Distances īpaši iepriecinās skaistu dabas skatu mīļotājus, jo ļaus izskrieties pa episkajām Turaidas pils gravām, Dainu kalnu un tā pļavām kā arī kārtējo reizi izbaudīt superīgo Pasaules Čempionāta stafetes apgabalu. Pēc finiša, kā jau mūsu foršajos #SiguldasKompass posmos pieņemts, būs iespējams nopeldēties Gaujā! #orienteering
 • 02.09.2019 20:56
  Valdis Janovs
  Trešdien, 4.Septembrī, no 17-19 tiekamies Līgatnē, kur notiks #SiguldasKompass 15.kārta. Reljefa dēļ ir iespēja satrenēties Krāslavas Tartaka Latvijas Čempionātam, kas notiks šais brīvdienās.

  Dosimies ātrās un taipat laikā izaicinoši skaistās distancēs, ko jums šoreiz sagatavojusi Linda Katlapa, Kristīne Veita un Ainārs Veģeris. Šonedēļ izskriesim vienreizējo Līgatnes upes lejteci, gravas un klintis, pagrabus un pašu ciemu, un skaistos egļu mežus visapkārt. Priecāsimies, ja atradīsi laiku un atbrauksi. Iesācējiem īpaši viegla OPEN distance, bet pieredzējušajiem patiesi izaicinoša GARĀ distance. Arī visi mazie, kā parasti, skries pa lentīti! Tiekamies! Finišā var iemesties upītē un kopā ar forelēm un taimiņiem paplunčāties rudenīgā peldē :) #orienteering
 • 20.08.2019 09:20
  Valdis Janovs
  Šo trešdien 21.augustā paturpinām labi iesākto praksi, ko brīvdienās baudījām Turaidā - desosim pa skaistajām Siguldas gravām. Pēc dikti ilga pārtraukuma, pēc mūsu pierakstiem ap 10 gadu garumā, Siguldas Kompass atkal skries pa Vikmestes gravu, rāposim pa nogāžu trepītēm un baidīsm Gūtmaņalas tūristus :) Starts pretīm Reiņa trasei no 17-19. Distances: Aiga Rozenberga.
 • 04.06.2019 10:35
  Valdis Janovs
  Siguldas Takas "Siguldas Kompass" ietvaros turpina iepriecināt tautu ar totāli jauniem apgabaliem orientēšanās mačiem. Šo trešdien 5.jūnijā kārta pie Egļupes ciema - šogad jau otrā, pilnīgi jaunā karte. Šī kārta būs interesanta ar to, ka daļa distances ies pa priežu siliem, un neliela daļa pa supersmalko akmeņlauztuvju reljefu ar purviņiem. Tā kā sola siltu vakaru, rekomendējam izmatot katru iespēju un akmeņlauztuvju tīrajos ezeriņos arī izpeldēties :) Karti uzzīmējis Gunārs Dukšte un uzdāvinājis Siguldas Kompasa vajadzībām. Paldies Gunār!

  Kartes dienvidu daļa ir izmantota jau Ozona stafetēs, tajā posmā, kur ir šūnakmens lauztuves. Tomēr >50% teritorijas ir totāli jauna un nekad iepriekš neskrieta.

  Šogad kopā mums veselās 5 kārtās mači notiek no jauna zīmētās kartēs (Kļavu ciema karte 9.kārtā, Egļupe-Barģupīte karte 10.kārtā, Kļavu karjers-Inčukalna karte 11.kārtā, Matiņa ezers-Jūdažu purvs karte 12.kārtā un vēl 14.kārtā par jaunu uzzīmētā Stīveri-Lorupe karte). Mēs rūpīgi darbojamies, lai ikviena karte atbilstu pēdējiem ISOM standartiem, lai būtu jauni un interesanti rajoni.

  Tiekamies trešdienās Siguldas Kompasā!
 • 26.05.2019 11:56
  Valdis Janovs
  Trešdien 29.maijā mums tas gods Tevi aicināt uz Kļavu ciemu pie Sēnītes, kur Andis Janovs uzzīmējis pilnīgi jaunu orientēšanās karti. Starts #SiguldasKompass 9.kārtā no 17-19 skaistā priežu mežā! #mežsirtavsstadions Vairāk info: http://siguldastakas.lv/kompass2019/ Nāc, saelpojies O2 visai nedēļai!

  Plkst 18:00 bezmaksas orientēšanās apmācība iesācējiem sadarbībā ar Latvijas valsts mežu vēstniecība projektā "Mežs ir tavs stadions", kura ietvaros dodam iespēju iemācīties iepazīt orientēšanās sportu un to iemīlēt arī tiem, kas nekad to nav mēģinājuši iepriekš.

  Bērniem lentīte, pieaugušajiem iesācējiem apmācība un LVM-OPEN distance, pieredzējušiem skaista vidējā, bet ekspertiem pamatīga un izaicinoša garā distance.
 • Šo trešdien Siguldas Kompass 7.kārta - Kurveģis. Leģendārs mežs. Lielisks treniņš Ozona stafetēm (kas atbrauks, sapratīs :)) Un šajā linkā informācija par karti un vēsturi, kad te 1973.gadā notika LPSR čempionāts.
  Starti no 17:00-19:00. Finišs...kad iznāksiet :)
 • 29.04.2019 16:33
  Valdis Janovs
  Brīvdienā, 1.maija pēcpusdienā, tiekamies #SiguldasKompass 5.kārtā Morē. Šoreiz gana sarežģīti, izaicinājumu pilni meži. Šeit, pirms 75 gadiem notika cīņa pret Sarkano armiju, tādejādi nosargājot Rīgu. Distances šoreiz īsākas, pielāgotas arī iesācējiem un jauniešiem, bet pieredzējušiem garā distance izplānota īpaši sarežģīta. Tie, kas īsti orientieristi, LV izlase, junioru izlase - nāc, pārbaudi sevi, vai vari uzvarēt šajā apvidū! Starts no 17-19. Nāc un brīvdienas vakaru pavadi skaisti un sportiski atpūšoties! #Sigulda #orienteering #orientēšanās Distances šoreiz taisa Atis Heinols un Siguldas Sporta Skolas bērni. Sīkāk:
 • 22.04.2019 16:59
  Valdis Janovs
  Daudzi nemaz nezina, kas atrodas tev blakus un zem tevis. Kad tu lielā ātrumā brauc pa Vidzemes šoseju, pārbrauc pāri Lorupes tiltam, uzbrauc kalnā un esi Siguldā, tu nemaz neesi pamanījis, cik brīnumiem pilna ir tā grava, kurai tu tikko traucies pāri. Lorupes grava šotrešdien 24.Aprīlī ir mūsu Kompasa 4.kārtas starta vieta, un Lorupe Tevi pārsteigs ar savām klintīm, gravām, nogāzēm, bebru dambjiem, aizām un arī kanjoniem. Kārtu šoreiz organizē un distances plāno vieni no rūpīgākajiem dabas sargiem un tai pašā laikā entuziastiem - Liene Zilvere un Jānis Zilvers. Noteikti ieplāno trešdien pēcpusdienā doties uz Siguldu un noskriet Lorupes posmu. Finišā solam peldi Lorupē :)
 • 02.04.2019 20:50
  Valdis Janovs
  Šo trešdien arī Sigulda mostas no ziemas miega (nosacīti, jo visu ziemu esam kā traki slēpojuši, skrējuši un telpās orientējušies). Sākam Siguldas Kompass 2019 tautas orientēšanās seriālu. 1.kārta notiks Sēnītē - Inčupītē, kartē ko pagājušo gad uzzīmēja Andis Janovs.
  Starta vieta praktiski kartei pa vidu, marķējums no Sēnītes-Inčukalna šosejas. Mežs ātrs, balts, dažviet zaļš, bet ar pamatīgu daudzumu viltībiņām, ko sagādā cauri tekošā Inčupīte (Skolas upīte lejtecē).

  Ar šo kārtu sākam izcilu sezonu Siguldas Kompasā, jo šogad kopā plānotas 25 kārtas, 5 totāli jaunas kartes, visdažādākais apvidus un veselās 17 kārtās Kompasa ietvaros neesam skrējuši vismaz 10 gadus vai arī nekad.

  Priecāsimies tevi pie mums redzēt!

0,038955211639404