Forums - Telpu Orientēšanās Siguldā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

25.janvāris /
Sigurds, Zigurds
IenāktIenāktIenākt

Forums

Pievienot jaunu tēmu
:Komentāra pievienošana diskusijām

:

Telpu Orientēšanās Siguldā

 • 05.03.2020 17:14
  Valdis Janovs
  Čau!
  Mūsu Telpu Orientēšanās kārtu pagājušo nedēļ apciemoja TV. Lūk, kas viņiem sanāca :)

  https://www.facebook.com/watch/?v=545008852794210
 • 24.02.2020 22:42
  Valdis Janovs
  Neticami, cik interesantu distanci var ieplānot iepriekš skrietā ēkā, ja pie darba ķeras mūsu kluba spēcīgā telpu-o distanču plānotāja Liene Korņejeva. Pat tie, kas paši mācījušies Siguldas Pilsētas vidusskolā, būs pārsteigti. Pieteikšanās vēl vienu dienu.
 • 26.01.2020 01:46
  Valdis Janovs
  Labdien! Svētdienā, 2.Februārī no 11-13:00 tiks atklāta Siguldas Telpu orientēšanās sezona 2020. Šoreiz nebijusi vieta - Murjāņu Sporta ģimnāzija. Visi par šo ir dzirdējuši, bet reti kurais to apmeklējis. Viss komplekss sastāv no 6 dažādām savienotām ēkām, tai skaitā lielo sporta zāli ar unikālo liekto skrejceliņu. Aicinām uz foršu Svētdienas sākumu izskrienot pietiekami "labirintaino" daudzo ēku kompleksu, iepazīstot to tā, kā pat vietējie nez vai ir iepazinuši. Reģistrācija Siguldas Takas mājas lapā.
 • 30.04.2019 12:33
  Valdis Janovs
  Šajās brīvdienās, 5.maija Svētdienā, kad vairums Latvijas dabas mīļu pulcējas Siguldā uz Stādu parādi, aicinām arī sportistus uz ko totāli vienreizēju.
  Skaistā Svētdienas rītā no plkst 10:00-11:45 Siguldas Bobsleja trasē mūsu klubs Siguldas Takas organizē, iespējams, unikālu telpu orientēšanās skrējienu, kas pie reizes arī būs visas 2019.gada Siguldas Telpu Orient tūres noslēgums un kopvērtējuma apbalvošana.

  Sacensības notiks Siguldas Bobsleja trasē, kas jau tagad ir Latvijas lepnums, turklāt vēl ar iespēju kļūt par Olimpisko trasi, ja šī gada Jūnijā Starptautiskā Olimpiskā komiteja izvēlēsies Zviedrijas-Latvijas kopīgo piedāvājumu organizēt 2026.gada Olimpiskās spēles, un tad Sigulda būs Olimpiskā pilsēta un Bobsleja trase - Olimpiskā trase.

  Telpu Orientēšanās sacensības 5.maijā būs unikālas arī ar to, ka pirmo reizi Latvijā (iespējams arī Ziemeļvalstīs) dalībnieki skries apvienotā - telpu o un sprinta o kartē, vienā A3 lapā apvienojot 7 stāvus augsto, iespaidīgo Bobsleja trases ēku, bobsleja un kamaniņu reni, starta laukumus pašā augšā, teritoriju ap bobsleja trasi , kā arī sieviešu bobsleja/kamaniņu starta ēku. Nekas tāds iepriekš Latvijā nav taisīts. Tāda karte vēl nav bijusi. Nāc un izskrien, iespējams, vienīgo reizi potenciālo Olimpisko trasi un rekvizītā iegūsti unikālu karti.

  Pēc skrējiena pavadi skaistu brīvdienu Siguldā, aizej uz Stādu Parādi, pastaigājies pa gravām un takā, un trepītēm, paskaties kā Gauja pavasara ūdeņus šķeļ starp palu ledus notīrītajiem, baltu smilšu un pavasara puķīšu pilniem krastiem.

  Siguldā ievas arī taisas ziedēt!

  Piesakies laicīgi!
 • 01.03.2019 22:25
  Valdis Janovs
  Labvakar,
  Tā kā uz Līgatnes bukuru pieteikušies ļoti daudz dalībnieku, tad lūgums tiem, kas riktīgie orientieristi, tiem braukt uz 19:30, kad lielās masas būs noskrējušas. Tad arī skriet un orientēties būs vieglāk. Iekšā distancē visi tiks, un ārā arī sagaidīsim. Kaut gan kas lai to zina, visādas PSRS lietiņas tur notikušas, slepenās telpas.. Dažas joprojām aizzīmogotas un tur... baiļi. :D

  Atgādinām - starts tikai ar lampiņām!

  Valdis
 • 24.02.2019 19:49
  Valdis Janovs
  Nupat kā notikusī Siguldas Telpu o 3.kārta, kur dalībniekiem bija iespējams absolūtā tumsā pārbaudīt savu nervu sistēmu un apķērību, noslēdzās ar lielu dalībnieku apmierinātību :)

  Jau pēc nedēļas tiekamies Līgatnes Slepenajā Bunkurā, 2-Marts-2019, Skaļupes, Starts 18:00-20:00; finišs slēdzās 20:30.

  Organizatori patur tiesības noteikt dalībnieku reģistrācijas limitu un līdz ko tas tiks sasniegts, tā reģistrācija tiks slēgta! Pieteikšanās uz vietas var tikt atteikta!
  Šajā kārtā katram dalībniekam būs jāizskrien tikai 1 (viena) distance, kas būs izvietota uz vienas A4 lapas, kur abās lapas pusēs būs uzdrukāta viena karte (A vai B). Starp A un B kartēm starp-finišs nebūs – tas nozīmē, ka dalībnieks STARTĒ, izskrien pilnībā, piemēram, vienu (A) karti, tad apgriež karti otrādi, un turpina skriet distanci, kas uzdrukāta otrā (B) kartē un tad dodas uz FINIŠU. Kartes dalībniekiem tiks dotas vai nu A vai B versijā, lai veiktu izkliedi.
  Distancē dalībniekiem varētu būt jāpiedzīvo dažādi skriešanas apgrūtinājumi, tāpēc skrējiens jāveic uzmanīgi! Telpās vairākas vietas ir ļoti līdzīgas viena otrai, tāpēc KP jāvāc uzmanīgi, lai nekļūdītos KP numuros un paņemtu visus KP, pareizajā kārtībā un nevienu neizlaižot!
  Uzmanību: Telpas ir ļoti šauras un bunkurs ir mazietilpīgs! Organizatori patur tiesības regulēt maksimāli pieļaujamo dalībieku skaitu bunkurā, apturot startu uz kādu laiku, līdz bunkura noslodze nedaudz samazinās.
  Var gadīties, ka telpās vienlaicīgi atrodas daudz dalībnieku, tāpēc tiem, kas vēlās skriet ļoti ātri, brauciet uz sacensību beigām, kad vairums dalībnieku jau ir finišējuši! Tomēr, ja ātrie skrējēji atbrauc sākumā – skrienot domājam, esam uzmanīgi, lai netraumētu citus dalībniekus! Plānojamais distances veikšanas ilgums uzvarētājiem no 10..15min, līdz pat stundai (atkarībā no savām spējām un apķērības).
  Pēc finišēšanas lūgums dalībniekiem īpaši nedrūzmēties telpās, bet apgērbties un doties mājup.
 • 17.02.2019 21:26
  Valdis Janovs
  Tā kā sniegs nokusa, LČ atcēlās, tad 23.Februāris tāds brīvāks parādās :D. Tātad - Sestdiena, 23.Feb, saulīte būs jau norietējusi, bet viss tikai sākas! No plkst 18:00 tev būs vienreizēja (burtiski, pēc tam tas nekad fiziski vairs nebūs iespējams) startēt bijušajā Siguldas ZPS (Zinātniski Pētnieciskajā Stacijā) Telpu orientēšanās tūres 3.kārtā, kas šoreiz notiks tikai lukturīšu gaismā. Telpas ir tumšas, bez lukturīša absolūti nebūs aršana (obligāts inventārs)! Apsolam superīgu piedzīvojumu. Ņem savus draugus, skolas biedrus, tēti un mammu, draugu un draudzeni un piesakies. Noskriesi, pēc tam aizbrauc uz mājīgo Fazendu vai Bucefālu paēst un priekā dodies mājup!

  Šī ēka ir ar īpašu vēsturi un šajā dienā Siguldas pagasts organizē arī papildus pasākumus, kur būs iespējams iepazīt ēkas vēsturi un to, kādus tad pētījumus tur veica.
 • 27.01.2019 17:32
  Valdis Janovs
  Pirmajā kārtā Telpu Orientēšanās tūrē 2019 Siguldā, kas notika Siguldas Valsts ģimnāzijā, piedalījās >150 dalībnieku. Līdztekus pieredzējušiem orientieristiem un entuziastiem startēja arī vairāki desmiti Siguldas skolu bērni. Par to mums, organizatoriem, ir īpašs prieks, jo tā spējam jaunajai paaudzei parādīt šo sporta veidu un varbūt kādu arī aizķert un ievilkt tajā :) Dažiem no skolēniem neizdevās iziet abas distances, jo 3D puzle, kas bija jārisina skrienot distanci, izrādījās krietni sarežģīta, arī tiem, kas šajā skolā mācās ikdienā. Ari no vairākiem pieredzējušiem orientieristiem dzirdēju labas atsauksmes. To var redzēt arī rezultātos, kur vieglākās 1.distances finišējušo laika diapazons svārstās no 5 min līdz 1h :) Profesionāļi vienmēr varētu vēlēties ko sarežģītāku, tomēr organizatori domā par ikvienu dalībnieku! Prieks par dalībniekiem, kas izgāja abas distances!

  Lai vai kā, jau 9.februārī turpinām ar 2.kārtu, kas notiks līdz šim sacensībām neizmantotā ēkā - jaunajā Siguldas kultūras centrā DEVONS. Šī centra atjaunošanu pēdējo 2 gadu garumā veica Siguldas dome un tagad Siguldiešiem ir moderns un skaists kultūras pasākumu centrs. Līdz ar remontu, tika izbūvētas vairākas jaunas telpas, ārtrijs un ļooooti sarežģīti pagrabi. To visu tad jums arī piedāvāsim 9.februārī, kad telpu o distance savas mīklas savīs tieši te - Devonā. Uz tikšanos! Reģistrēšanās mājas lapā (sk linku).
 • 16.01.2019 09:46
  Valdis Janovs
  Nu jau pavisam drīz, 23.janvāra vakarā (trešdiena), notiks pirmā Siguldas Telpu Orientēšanās tūres 2019 kārta. Šoreiz sāksim ar Siguldas Valsts Ģimnāziju, kas ir milzīga ēka, 3 virszemes stāviem un -1 stāvu. Šeit skrējām arī pagājušo ziem, tomēr šoreiz būs pieejamas vairāk telpu un distances būs garākas. Koncepts 2019.gada telpu tūrei tāds pats kā parasti: vienā kārtā divas distances. Viena īsāka, otra garāka (sarežģītāka). Visiem Siguldas novada skolēniem dalība bez maksas, pārējiem bērniem un jauniešiem 3 EUR, pieaugušajiem 5 EUR (un Siguldiešiem -20%). Cenas ļoti demokrātiskas. Šogad mūsu atbalstītjāji ir Siguldas Dome un vairāki lieliski uzņēmumi. Kopvērtējumā, iegūstot godalgotas vietas, uzvarētāji pretendē uz Jāņa Sēta dāvinātām lieliskajām un detalizētajām Latvijas kartēm; Siguldas Saldējums dāvinās iespēju nogaršot viņu spec-ssssuperīgo saldējumu un pacienāties mājīgajā kafejnīcā, savukārt Zilver dāvinās savus gardos dzērienus (atbilstošām vecuma grupām :p).

  Nākamās kārtas notiks ļoti īpašos objektos: Devonā, Zinātniski pētnieciskā stacijā (ZPS), Līgatnes bunkurā, un beigās arī Siguldas Bobsleja trasē.

  Tiekamies Siguldas Telpu orientēšanās tūrē 2019!
 • Vakar notika Siguldas Domes un Siguldas Takas organizētās Telpu Orietnēšanās sacensībās, kas notika Siguldas Veselības un Sporta nedēļas ietvaros. Sacensības notika Siguldas Sporta Centrā un Pilsētas Vidusskolas apvienotajās telpās. Kopā dalību ņema >140 dalībnieku, no kuriem kādi 20 startēja kā ģimenes un izmantoja vienu vai divus SI. Mēs uztaisījām 3 dažādas distances, no kurām divas bija jau ierastās Telpu O, kur rezultāti tiek summēti, bet viena bija speciāla Iesācējiem domāta. Dalībniekiem tika sniegta samērā unikāla iespēja piedalīties kartē, kāda vairs šajās telpās nebūs, jo drīzumā Siguldas Dome sāks pārbūvēt Pilsētas Vidusskolu, un tad jau pēc kāda laika atgriezīsimies vienā no skaistākajām un, pieļauju, sarežģītākajām ēkām Siguldā. Bet arī šoreiz mums izdevās dalībniekus pārsteigt ar iespēju ieskriet "peldbaseina +33 grādos", gan nedaudz pakāpties bolderinga sienā, lai atzīmētos, gan citas jautrības :) Liels prieks, ka vismaz 30% no dalībniekiem Telpu O skrēja pirmo reizi, un tā viņiem bija pirmā pieredze ar orientēšanos vispār.

  Tālāk jau tiekamies mežā, jo no 11.Aprīļa sākam Siguldas Kompass 2018 sezonu!
 • 23.02.2018 19:52
  Valdis Janovs
  Nu jau pienākusi kārta pēdējai seriāla "Siguldas Telpu O 2018" kārtai. Tā notiks 28.02 trešdien vakarā Siguldas Valsts Ģimnāzijā, kur plašie un garie gaiteņi, vismaz 7 dažādas trepes un dīvainā telpu konfigurācija ar vairākām zālēm, radīs priecīgu garīgu apjukumu meklējot KP :) Piesakamies!
 • 02.02.2018 02:22
  Valdis Janovs
  Ievietojām mājas lapā 2.kārtas (Siguldas Pilsētas Vidusskola) kartes. Rezultāti arī tur jau kādu laiku ir.

  Pieteikšanās uz 3.kārtu (Laurenči) sāksies nākamnedēļ.
 • 20.01.2018 23:12
  Valdis Janovs
  Ir atvērta reģistrācija Siguldas Telpu Orientēšanās 2.kārtai, 31.janvārī, Siguldas Pilsētas Vidusskolā.
 • 18.01.2018 17:18
  Valdis Janovs
  Esam publicējuši 1.kārtas kartes un arī rezultātus ar visiem grafikiem. Reģistrācija 2.kārtai tiks atvērta drīzumā.
 • 03.01.2018 21:27
  Valdis Janovs
  Pievienojām nolikumā arī karšu apzīmējumus. Pareizi Rodrigo teica - sacensību laikā nevienam nav laika pētīt :)
 • 03.01.2018 08:37
  Valdis Janovs
  Telpu Orientēšanās ir atnākusi arī uz Siguldu. Šoziem rīkosim 4 kārtas, darbadienu vakaros. Patiesi ceram, ka šis raisīs interesi daudzos bērnos, kas, pavasarim iestājoties, turpinās orientēties mežā. Pieteikties var ikviens. Nolikums: https://siguldastakas.com/telpu-orientesanas-sigulda-2018/

0,05049204826355