Forums - o-Seriāls "Siguldas Takas" ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Konstance, Donats
17.februāris /
IenāktIenāktIenākt

Forums

Pievienot jaunu tēmu
:Komentāra pievienošana diskusijām

:

o-Seriāls "Siguldas Takas"

 • 26.11.2017 14:53
  Valdis Janovs
  Foršie orientēšanās fani un vienkārši sportiskie veselīgie dalībnieki!

  Siguldas Rudens 2017 Rudens sezona ir beigusies! Bija prieks jūs visus redzēt skaistajās Siguldas takās!

  Lai jums būtu vieglāk izanalizēt savas distances un papētīt, kurp esat gājuši greizi, vai izvēlējušies ne pārāk optimālākos ceļu variantus, vai kur maldīšanās 3 priedēs ir atgādinājusi par pazemību, ievietojam visas rudens sezonas orientēšanās kārtu kartes visām distancēm.

  Distanču analīzei iesakam izmantot http://3drerun.worldofo.com/ Dažas no kartēm jau tur ir novietotas, bet varat likt arī savas. Šajā mājas lapā var arī pievienot savu GPS ceļu, un tad animācijas veidā redzēt, kā esat gājis salīdzinājumā ar citiem sportistiem. Ļoti advancētiem analizatoriem :) pieejami arī speciāli tūļi, kas ļauj redzēt laika nobīdes, optimālos ceļus u.c. ģeotelpiskas un orientģeogrāfiskas izklaides!
 • 22.11.2017 10:18
  Valdis Janovs
  Šo sestdien, 25.Novembrī (starts no 11:00-13:00; Finišs slēdzas 14:00) gaidam ciemos uz Siguldas Līvkalniem. Plašāk zināmu kā Siguldas Satezeles pilskalna un Pēteralas apvidu. Šī ir unikāla iespēja pirmo reizi skriet apvidū un kartē, kur, cik man zināms, nekad iepriekš nav notikušas orientēšanās sporta sacensības. Un arī karte ir pilnīgi jauna un svaiga, tapusi šoruden un vēl smaržo pēc tipogrāfijas ???? Distance ļaus izbaudīt Latvijas dziļāko gravu (Vējupīti) visā pilnībā, kā arī kārtīgi izskrieties pa tuvējām takām. Bērniem būs lentīte.
  Šoreiz iztiksim bez speciālas izaicinājuma distances, jo garā distance būs izaicinājums pati par sevi. Nopietnākiem skrējējiem šī ir tā retā reize, kad var pārbaudīt savas spējas Siguldas gravās un turpināt gatavošanos nākamā gada Siguldā notiekošajiem pasaules līmeņa mačiem.
  Būs arī Īsā distance iesācējiem. Visas distances šoreiz plānotas vidēji/garās distances formātā, tas nozīmē, ka iesvīst varēs pamatīgi.
 • 10.11.2017 22:05
  Valdis Janovs
  Šo sestdien, 11.Novembrī, no 11-13:00 gaidam jūs uz Siguldas Takām. Šoreiz ekskluzīvajā Pīļezerā (pie Braslas). Būs visas parastās 5 distances: Bērnu, Īsā, Vidējā, Garā un arī Izaicinājums (kas šoreiz pārbaudīs profesionālo sportistu spēju lasīt reljefu). Distances plānotas garās distances režīmā, tāpēc varēs pamatīgi izskrieties. Tomēr Pīļezera meža īpašais reljefs jebkuru distanci padarīs aizraujošu! Finišs slēdas 14:00.
 • 02.11.2017 14:33
  Valdis Janovs
  Šo sestdien "Siguldas Takas" Rudens sezonas 4.kārta. Šoreiz Augšlīgatnē. Pilnīgi jauna karte, zīmēta 2017.gada vasarā. Distance ies pa ciematu, atklātām un pusatklātām vietām, slepenām taciņām, ceļiem, tuneļiem, purviņiem un pārējām absolūti iepriekš nezināmām Augšlīgatnes vietām. Ideāla kārta ātruma un lēmumu pieņemšanas trenēšanai sprinta distancē.

  Distance "IZAICINĀJUMS" šonedēļ izaicinās sportistu spēju pareizi lasīt leģendas, ātri un telpiski domāt.

  Cik reizes tu esi vienkārši braucis cauri Augšlīgatnei, labākajā gadījumā piestājot ELVI? :) Nu tad lūk - tu esi redzējis labi ja 5% no šī ciemata.

  Uz tikšanos Augšlīgatnē!
 • 29.10.2017 17:36
  Valdis Janovs
  Tie, kas sestdien netika uz Siguldas Takām Stīveros, var apskatīt visu distanču kartes https://siguldastakas.com/o-serials-siguldas-takas/
 • 26.10.2017 23:54
  Valdis Janovs
  Šo sestdien Siguldas Takas izaicinājuma distancē īpašs pārsteigums Elites skrējējiem - tā kā ārā jau pirmais sniedziņš bija uzsniedzis, tad tas ir iedvesmojis distanču plānotāju (šoreiz Liene Korņejeva) un sanākusi pavisam aizraujoša "sega", kas prasīs krietnu piedomāšanu, lai veiktu visus orientēšanās uzdevumus.

  Pārējās distances (īsā, vidējā, garā, bērnu) arī pieejamas.

  Starts Stīveros, no 12:00-14:00
 • 17.10.2017 21:36
  Austris Krastiņš
  No savas puses kā regulārs Siguldas Taku seriāla dalībnieks varu piebilst, ka priecē karšu drukas kvalitāte šajā pasākumā - mirtumizturīgs papīrs un jēdzīgas drukas krāsas.

  Jāsaka, ka pēdējos gados pieviļ karšu drukas kvalitāte vietējā mēroga pasākumos (tādos kā Cēsu Meridiāns un Valmieras Magnēts), kur karte ir uz parasta plāna A4 papīra drukāta ar primitīvu krāsu druku un pēc diviem locījumiem krāsa vispār pazūd. Tā rezultātā esam spēruši soli atpakaļ, kur brūns vairs nav brūns un nereti attēls ir tāds izplūdis. Vēl pirms 10 gadiem visas kartes šajos pasākumos bija skaistas tipogrāfijā drukātas.

  Līdz ar to prieks par Siguldas Takām, kur karte ir izturīga un salasāma. Tā turēt!
 • iesaku apmeklēt:http://www.siguldastakas.lv/
  16.10.2017 23:15
  Valdis Janovs
  Ņemot vērā dalībnieku pastiprināto interesi par to, kādas tad šonedēļ būs distances "Siguldas Taku" Nītaures kārtā, esam nolēmuši nedaudz vairāk pastāstīt par apvidu un distanču plānojumu.

  Šoreiz skriesim izcilā, Latvijas mērogiem diezgan sarežģītā apvidū. Tas nozīmē, ka distances būs grūtākas kā parasti, un tomēr, ņemot vērā rudeni, esam centuši izvairīties no īpašas “dalībnieku mērcēšanas”. Distances pārsvarā saplānotas pa baltu mežu, nelieliem pakalniem un visādi citādi skaistu Nītaures apvidus egļu vēri. Protams, vietām no zaļām vietām neizbēgt, tomēr ir iespējami ceļu varianti to apiešanai. Karti zīmējis Dagnis Dubrovskis, visām grupām 1:10’000 H2.5.

  Pieredzējušie orientieristi varēs izbaudīt Latvijas mērogiem orientēšanās “saldo ēdienu”, jo GARĀ un VIDĒJĀ distance sniegs visu, ko vien orientēšanās gardēdis vēlas mežā redzēt un izbaudīt – gan mikro-reljefu, gan izšķiršanās versijas un ceļu variantus, gan ļoti grūtus garos posmus (tikai garajā distancē). Abas distances parādīs skaistos Nītaures boreālos mežus, un dos iespēju arī kārtīgi izskrieties, jo speciāli plānotas apejot kartes zaļākās vietas. Vietām distances prasīs pamatīgu koncentrēšanos, jo speciāli plānotas “līdzīgās vietās”. Un IZAICINĀJUMS distance vispār sniegs augstākā līmeņa gandarījumu orientēšanās profesionāļiem, jo ir īpaši piedomāts pie distances garuma un sarežģītības, un speciālajiem orientēšanās uzdevumiem. Priecāsimies par ikvienu Latvijas elites un A grupas skrējēju, kas atbrauks pārbaudīt savus spēkus un uzlabot orientēšanās prasmes.

  Uz tikšanos Sestdien, pie Vasu Kalna, Nītaurē, 21.Oktobrī! Starti no 12-14. Finišu slēdz 15:00.

  p.s. Visi tie, kas vēlās, vakarā vēl var paspēt arī uz Telpu Orientēšanos Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā. Arī paši Nītaures kārtas organizatori ir ieplānojuši uz turieni doties, tāpēc aizbildinājums, ka nevar paspēt, šoreiz nedarbosies ????
 • iesaku apmeklēt:http://www.siguldastakas.lv/
  28.09.2017 22:12
  Valdis Janovs
  Šoruden turpināsim labi iesākto un visu rudeni piedāvāsim startēt orientēšanās seriālā "Siguldas Takas", kas notiks ik-sestdienu, no 12-14 Siguldā un Siguldas apkārtnē. Sīkāka informācija mājaslapā.
  Pirmā kārta jau 14.Oktobrī.

0.051833152770996