Forums - Mildronāts ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Klinta, Kristaps, Kristofers, Krists
18.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Forums

Pievienot jaunu tēmu
:Komentāra pievienošana diskusijām

:

Mildronāts

 • 03.12.2016 00:01
  Ainārs Lagzdiņš
  9753
  02.12.2016 20:23
  Ainār, tā nu gluži nav: "Par laimi eksistē rogainings. Tas nav pakļauts IOF noteikumiem, tam ir pašam savi, kuros deklarēts, ka rogainings ir amatieru sports." IRF nav formāli pievienojies WADA, bet IRF noteikumos ir punkts "A3. The IRF supports the policy of the International Olympic Committee banning the use of performance-enhancing substances by participants." Savukārt WRC2017 rīko IRF kopā ar LOF. Tepat mājas lapā ir dokuments, kurš sākas: "Latvijas orientēšanās federācija (LOF) informē, ka visi sacensību dalībnieki, kuri startē sacensībās, kuras tiek organizētas sadarbībā ar LOF (Latvijas kauss, Latvijas sprinta kauss, Latvijas stafešu kauss, Latvijas čempionāti un sacensības ar izlašu piedalīšanos), pakļaujas Starptautiskās orientēšanās federācijas (IOF) Antidopinga noteikumiem (IOF akceptē visus Pasaules Antidopinga aģentūras noteikumus), kā arī Latvijas likumdošanai, kura regulē antidopinga pasākumu norisi." Ja iekavās uzskaitījumā nav minēts WRC2017, tas nenozīmē, ka uz to šie nosacījumi neattiecas tieši tāpat, kā uz citām LOF rīkotām sacensībām.
  Atvainojos rogaininga faniem, ja esmu pārspīlējis attēlojot rogainingu, kā dopinga lietotāju oāzi. Neatbalstu dopinga lietošanu, nelietoju mildronātu, bet, līdzīgi Pēterim Apinim, domāju, ka KK 4 gadu diskvalifikācija nav uztverama viennozīmīgi, tādēļ ikviens tiesisks risinājums skrējējas atbalstam būtu vēlams.
  Par tiesisko pusi... Tas teikums LOF lapā nav dokuments. Tā ir informācija bez juridiska spēka.
  Dokuments ir LOF Kongresā pieņemtie rogaininga sacensību noteikumi, kas skaidri pasaka - “Starptautiskās sacensības (Pasaules čempionāts,…) tiek rīkotas pēc IRF sacensību noteikumiem – IRF Rules of Rogaining.” (nevis LOF vai IOF).
  Dokuments ir LOF 2016.g. Kongresa protokols, kur skaidri pateikts, ka “LOF ir problēmas sakarā ar rogaininga atzīšanu par pilntiesīgu sporta veidu, liela problēma ir Antidopinga likumdošanas neatzīšana.”
  Var pieņemt, ka "IRF nav formāli pievienojies WADA". Daudz ticamāk, ka vienošanās nav iespējama, kamēr IRF noteikumi netiks pilnveidoti. Nevar likt vienādības zīmi starp “veiktspēju veicinošām vielām” (performance-enhancing substances) IRF Noteikumos un “aizliegtām vielām un metodēm” (prohibited substances and methods) IOF un WADA Noteikumos. Nevar salīdzināt vienu teikumu IRF Noteikumos ar IOF Antidopinga noteikumiem uz 53 lapām.
  Kamēr rogainings nav Latvijā atzīts sporta veids, tikmēr neredzu vajadzību aizliegt KK piedalīties rogainingos, pie nosacījuma, ka viņa ir pārtraukusi lietot mildronātu un analīzes to neuzrāda.
  Lai uzlabotu izpratni un informētību par dopinga jautājumiem, varbūt ir lietderīgi izmantot VSMA piedāvāto iespēju un sarīkot LOF biedriem semināru par dopinga tēmu? http://www.antidopings.lv/informacija/Lekcijas/
 • 02.12.2016 20:23
  Ilze Lapiņa
  Ainār, tā nu gluži nav: "Par laimi eksistē rogainings. Tas nav pakļauts IOF noteikumiem, tam ir pašam savi, kuros deklarēts, ka rogainings ir amatieru sports."
  IRF nav formāli pievienojies WADA, bet IRF noteikumos ir punkts "A3. The IRF supports the policy of the International Olympic Committee banning the use of
  performance-enhancing substances by participants."
  Savukārt WRC2017 rīko IRF kopā ar LOF. Tepat mājas lapā ir dokuments, kurš sākas: "Latvijas orientēšanās federācija (LOF) informē, ka visi sacensību dalībnieki, kuri startē sacensībās, kuras tiek organizētas sadarbībā ar LOF (Latvijas kauss, Latvijas sprinta kauss, Latvijas stafešu kauss, Latvijas čempionāti un sacensības ar izlašu piedalīšanos), pakļaujas Starptautiskās orientēšanās federācijas (IOF) Antidopinga noteikumiem (IOF akceptē visus Pasaules Antidopinga aģentūras noteikumus), kā arī Latvijas likumdošanai, kura regulē antidopinga pasākumu norisi."
  Ja iekavās uzskaitījumā nav minēts WRC2017, tas nenozīmē, ka uz to šie nosacījumi neattiecas tieši tāpat, kā uz citām LOF rīkotām sacensībām.
 • 02.12.2016 18:54
  Jānis Bergs
  9751
  02.12.2016 12:50
  Ja tiksiet diskvalificēti saskaņā ar LOF (IOF) antidopinga noteikumiem, tad soda bardzību pastiprinās arī aizliegums startēt NHL un NBA!!! - Further, an Ineligible Athlete may not compete in a non-Signatory professional league (e.g., the National Hockey League, the National Basketball Association, etc.) – 10.12.1 skaidrojums. Par laimi eksistē rogainings. Tas nav pakļauts IOF noteikumiem, tam ir pašam savi, kuros deklarēts, ka rogainings ir amatieru sports. Tas ir tieši tas, ko iesaka Pēteris Apinis - amatiersporta aktivitātes (taku skriešana, pusmaratoni, nūjošana) ārpus "lielā" sporta. Rogaininga noteikumos nav ne vārda par dopingu un nav neviena aizlieguma piedalīties personām, kas sodītas vieglatlētikā vai OS. Dažreiz tas ir trūkums, jo neļauj pretendēt uz LV atzinību un naudas balvu, bet šajā gadījumā… - tā varētu būt Kristīnes K. oāze uz četriem gadiem. Amatiere, kas spēj noskriet Līgu Ārnieci, būtu labs pastiprinājums ikvienai WRC2017 komandai.:)
  Bet kā ar Taku-O, kurā fiziskais spēks un ātrums nav noteicošais rādītājs???
  Vai tad mildronāts smadzeņu darbību arī varētu ietekmē???
  Protams to lai šeit ieraksta kuri ir zinošāki par mani, jo man lietot mildronāti līdz šim nav bijis vajadzības, kas zina, kā būs rīt vai parīt ...
 • 02.12.2016 12:50
  Ainārs Lagzdiņš
  9743
  01.12.2016 11:38
  Sveiki! Ārsts man izrakstīja mildronātu. Teica, ka bez tā man nodarboties ar savu hobiju - orientēšanās sportu - īsti nevajadzētu. Ko tagad darīt? Rīt mildronātu un nepiedalīties LČ un LK mačos, vai nerīt mildronātu un neskriet pa mežu vispār? Jo, ja nu es pavisam nejauši izcīnu kādu medāli LČ un mani Latvijas Antidopinga aģentūra aizrauj uz dopinga kontroli, kur garantija, ka LOF neiedod man 4 gadu diskābeli, kā LVS to iešķieba nabaga Kristīnei Kuzņecovai, kura nejauši uzvarēja LČ maratonā? Cik liela ir varbūtība šādam notikumu pavērsienam?
  Ja tiksiet diskvalificēti saskaņā ar LOF (IOF) antidopinga noteikumiem, tad soda bardzību pastiprinās arī aizliegums startēt NHL un NBA!!! - Further, an Ineligible Athlete may not compete in a non-Signatory professional league (e.g., the National Hockey League, the National Basketball Association, etc.) – 10.12.1 skaidrojums.
  Par laimi eksistē rogainings. Tas nav pakļauts IOF noteikumiem, tam ir pašam savi, kuros deklarēts, ka rogainings ir amatieru sports. Tas ir tieši tas, ko iesaka Pēteris Apinis - amatiersporta aktivitātes (taku skriešana, pusmaratoni, nūjošana) ārpus "lielā" sporta. Rogaininga noteikumos nav ne vārda par dopingu un nav neviena aizlieguma piedalīties personām, kas sodītas vieglatlētikā vai OS. Dažreiz tas ir trūkums, jo neļauj pretendēt uz LV atzinību un naudas balvu, bet šajā gadījumā… - tā varētu būt Kristīnes K. oāze uz četriem gadiem. Amatiere, kas spēj noskriet Līgu Ārnieci, būtu labs pastiprinājums ikvienai WRC2017 komandai.:)
 • 02.12.2016 12:47
  Guntars Mankus
  Ja atklāti, tad es īsti neticu, ka kāds Tev ir teicis, ka tieši bez mildronāta Tu vairs nevari nodarboties ar orientēšanās sportu un, ka nav citas alternatīvas :)
  Jebkurā gadījumā, šis jautājums jau tika izrunāts visos skrējēju portālos, facebook un visur citur.
  Atšķirībā no dažādu tautas sacensību rīkotājiem, kur nav nekāda formāla dopinga lietošanas regulējuma, LOF un IOF ir oficiāli atzītas organizācijas nacionālā (LSFP) un starptautiskā līmenī (SOK/ARISF). Lai saņemtu šādu atzīšanu viens no obligātiem nosacījumiem ir vairāku antidopinga noteikumu ievērošana un savu anti-dopinga noteikumu izveide. Tā kā, LOF un LOF biedru gadījumā, ir noteikumi, kas regulē Tevis pieminēto scenāriju un tie jau ir uzskaitīti zemāk.

  Interesantāk šo jautājumu būtu uzdot kādam sacensību rīkotājam, kurš nav atzītas nac vai starpt. federācijas biedrs :)

  Jā, un cik liela varbūtība Tev ir "nejauši" izcīnīt LČ medaļu V21E grupā? :) Vai kaut vai LČ medaļu V40 grupā :), bet uz V40 tur noteikumi jau citi.

  Šādā situācijā droši vien vairāk vajadzētu uztraukties nevis par diskvalifikāciju, bet par savu imidžu (reputāciju) kluba biedru un orientieristu sabiedrībā, karmu utml :)
 • 02.12.2016 12:46
  Ainārs Lagzdiņš
  9743
  01.12.2016 11:38
  Sveiki! Ārsts man izrakstīja mildronātu. Teica, ka bez tā man nodarboties ar savu hobiju - orientēšanās sportu - īsti nevajadzētu. Ko tagad darīt? Rīt mildronātu un nepiedalīties LČ un LK mačos, vai nerīt mildronātu un neskriet pa mežu vispār? Jo, ja nu es pavisam nejauši izcīnu kādu medāli LČ un mani Latvijas Antidopinga aģentūra aizrauj uz dopinga kontroli, kur garantija, ka LOF neiedod man 4 gadu diskābeli, kā LVS to iešķieba nabaga Kristīnei Kuzņecovai, kura nejauši uzvarēja LČ maratonā? Cik liela ir varbūtība šādam notikumu pavērsienam?
  Sveiki, Juri!
  Ir jāsaprot, ka šeit vienkārši tiek izteikti viedokļi un pieņēmumi.:) Ja gribat nopietnu atbildi ir jālūdz skaidrojums VSMC antidopinga nodaļai.
  Mana atbildes versija - Latvijā eksistē MK Noteikumi Nr.820 “Dopinga kontroles kārtība”. Dopinga kontrolei eksistē prioritārais pārbaudāmo sportistu reģistrs, tomēr pārbaude var skart arī citus sportistus. Orientēšanās noteikti nav prioritārais sporta veids un pārbaudes varbūtība ir bezgalīgi niecīga, tomēr neņemos apgalvot, ka tā ir pilnīgi izslēgta.
  Pēc dopinga kontroles, varētu būt par vēlu prasīt TUE – to nepiešķir ar atpakaļ ejošu datumu. Patīk vai nepatīk, pareizi vai nepareizi, bet meldonijs šobrīd ir iekļauts aizliegto vielu sarakstā.
  LOF neatbalsta aizliegto vielu lietošanu.
  Ja ārsts jums paraksta kādu no aizliegtā saraksta vielām, jūs varat A) prasīt ārstam -vai jūsu veselības problēmām nav kāda cita terapeitiska alternatīva; B) doties uz VSMC un prasīt TUE (varētu būt interesanti); C) izvērtēt ieguvumus/riskus un dzīvot saskaņā ar savu lēmumu.:)
 • 02.12.2016 10:10
  Kristaps Tamužs
  9744
  01.12.2016 16:18
  Vai tā meitene, kurai LVS iedeva 4 gadus, var tagad skriet mūsu LČ ?
  Nē, nevar. Paskaidrojums pie IOF Anti-dopinga noteikumu 10.12.1. punkta noteic, ka " Ineligibility imposed in one sport shall also be recognized by other sports".
 • 02.12.2016 09:47
  Kristaps Tamužs
  9743
  01.12.2016 11:38
  Sveiki! Ārsts man izrakstīja mildronātu. Teica, ka bez tā man nodarboties ar savu hobiju - orientēšanās sportu - īsti nevajadzētu. Ko tagad darīt? Rīt mildronātu un nepiedalīties LČ un LK mačos, vai nerīt mildronātu un neskriet pa mežu vispār? Jo, ja nu es pavisam nejauši izcīnu kādu medāli LČ un mani Latvijas Antidopinga aģentūra aizrauj uz dopinga kontroli, kur garantija, ka LOF neiedod man 4 gadu diskābeli, kā LVS to iešķieba nabaga Kristīnei Kuzņecovai, kura nejauši uzvarēja LČ maratonā? Cik liela ir varbūtība šādam notikumu pavērsienam?
  Labdien!
  LOF O-skrējiena noteikumu 26.3. punkts noteic, ka "Dopinga lietošana ir aizliegta – saskaņā ar IOF Anti-dopinga noteikumiem". Savukārt IOF Anti-dopinga noteikumu 4.4.3. punkts, ciktāl tas attiecināms uz jūsu situāciju (pieņemot, ka jūs neplānojat piedalīties PČ, junioru PČ, EČ vai PK posmos), noteic, ka "nacionālā līmeņa atlēti" (šis termins gan nav definēts, bet pieļauju, ka tas attiecas uz elites grupu skrējējiem nacionālajos čempionātos) var saņemt aizliegto preparātu terapeitiskās izmantošanas izņēmumu no savas nacionālās antidopinga komitejas. Savukārt, ja tiek konstatēts, ka dopingu lietojis kāds cits sacensību dalībnieks, tad tiek pieļauts, ka terapeitiskās lietošanas izņēmums tiek saņemts ar atpakaļejošu datumu. Rezumējot, šķiet, ka, ja jūs LČ un LK sacensībās neplānojat piedalīties elites grupās un ja mildronāta lietošanai ir terapeitisks pamatojums, tad jums nevajadzētu par to satraukties. Gadījumā, ja jūs tiksiet pakļauts dopinga kontrolei, tad pēc mildronāta lietošanas konstatācijas jūs varēsiet vērsties Valsts Sporta medicīnas centra antidopinga nodaļā, lai saņemtu terapeitiskās izmantošanas izņēmumu (http://antidopings.lv/tue/52)
 • 01.12.2016 16:18
  Egīls Puriņš
  Vai tā meitene, kurai LVS iedeva 4 gadus, var tagad skriet mūsu LČ ?
 • 01.12.2016 11:38
  Juris Vaidakovs
  Sveiki!
  Ārsts man izrakstīja mildronātu. Teica, ka bez tā man nodarboties ar savu hobiju - orientēšanās sportu - īsti nevajadzētu.
  Ko tagad darīt? Rīt mildronātu un nepiedalīties LČ un LK mačos, vai nerīt mildronātu un neskriet pa mežu vispār? Jo, ja nu es pavisam nejauši izcīnu kādu medāli LČ un mani Latvijas Antidopinga aģentūra aizrauj uz dopinga kontroli, kur garantija, ka LOF neiedod man 4 gadu diskābeli, kā LVS to iešķieba nabaga Kristīnei Kuzņecovai, kura nejauši uzvarēja LČ maratonā? Cik liela ir varbūtība šādam notikumu pavērsienam?

0.062189817428589