Documents and reports ◪ Latvian Orienteering Federation

7.march /
LoginLoginLogin
Pielikums (LOF VALDES SĒDES PROTOKOLS # 2019/7)

Pielikums (LOF VALDES SĒDES PROTOKOLS # 2019/7)

Latvijas komandas dalība WTOC 2019 Portugālē

Komandas sastāvā 5 atklātās grupas sportisti un 3 paralimpiskie sportisti.

PreO, kur vērtē divu dienu kopvērtējumu (iekavās dalībnieku vai komandu skaits attiecīgajā disciplīnā.

Atklātā grupa (65)

Vieta 1. dienā

Vieta 2. dienā

Kopvērtējums

Laura Elīza Lapiņa

3

41

23

Guntars Mankus

46

9

26

Ilze Lapiņa

38

44

38

Paralimpiskā grupa (39)

Guntis Jakubovskis

22

8

13

Valdis Strods

19

28

22

Vjačeslavs Lukaševičs

24

26

26

Stafetē atklātājā grupā 16. vieta (21), paralimpiskajā 5. vieta (9)

TempO kvalifikācijā bija divas grupas, kur katrā 38 dalībnieki, no kuriem pirmie 18 tiek uz finālu.

Guntars Mankus 13., Laura Elīza Lapiņa 23., Kristaps Mierlauks 25., Zita Rukšāne 32.

Finālā iekļuva tikai Guntars, kur viņam 34. vieta.

Apvidus priekš mums visai neparocīgs – akmeņi, īpatnēji klinšu veidojumi, kas ieeauguši zālē un krūmos, nav nolasāmi. Arī visādi lēzeni, neizteikti ieloki. Īpatnēja veģetācijas interpretācija kartē, ko apzēmē kā koku, ko kā “mežu” ar balto. Domāju, ka būtisks bija arī karstums gandrīz 40 grādi. Ja stafetē man bija karantīnā (zem nojumes, bet laukā karstumā) un distancē (atklātā saulē) kopumā jāpavada apmēram 5h, tad rezultātā biju vienkārši pārkarsusi tā, ka TempO stacijā atceros kā tbildēju uz 1. un 5. uzdevumu, bet pa vidu 3 atbildes varu tikai brīnīties, kā kaut ko tādu esmu varējusi pateikt.

Sacensību rīkošanā daudz būtisku problēmu. Sākot ar to, ka nebija konsekvences punktu izvietošanā, piemēram, kas pirmajā PreO dienā netika uzskatīts par Z, otrajā dienā tādā pašā situācijā bija Z. Otrās dienas rezultāti bija vienkārši katastrofa, jo tie būtiski mainījās ik pa 5 minūtēm. Kā pēc tam dalībnieki smējās – un kāds tev bija labākais rezultāts vakardienas “loterijā”? Somi jau paspēja nosvinēt dubultuzvaru un pēc tam izrādījās, ka Anti tomēr tikai 8.vietā. Problēmu cēloņi – sistēmā ievadītas neparas atbildes, starpfinišā stacijai nepareizs pulksteņa laiks, kas nojauca visu sistēmu, jo izrādījās, ka daļa dalībnieku vispirms startējuši 2. startā un pēc tam finišējuši 1.finišu. Kā arī tas ļoti daudziem radīja soda punktus. Un tad vēl sākās protesti, kā rezultātā viss ievilkās par vairākām stundām.

Stafetē tas, ak kopējais komandas kontrollaiks patiesībā ir lielāks, nekā rakstīts biļetenā, tikai pateikts brīdī, kad daļa no 3.etapa veicējiem jau bija devušies distancē. TempO distancem starta laiki tika mainīti, kas attiecīgi palielināja laiku, ko sportisti bija spiesti gaidīt distancē. Utt.

Dīvainākais, ka sacensību beigās, kad runāja IOF pārstāvis, viņa komentārs bija – “jā, bija problēmas, bet tas ir normāli”. Diemžēl, ja IOF uzskata, ka tāda veida problēmas PČ laikā ir normāli, tad tiešām ir šaubas par šīs orientēšanās paveida nākotni.

Secinājumi par Latvijas sportistu dalību – darījām, ko varējām ar to pieredzi un iespējām, kādas ir. Pat Guntars, kurš ļoti līdzīgā apvidū bija sacensībās piedalījies pavasarī, tomēr nespēja uzrādīt augstvērtīgus rezultātus. Un mums visiem noteikti ir ļoti jātrenē TempO, tas ir vājais posms.

Pārsteidza tas, ka Zita un paralimpiskie sportisti nepiedalījās iepriekšējā nedēļas nogalē turpat netālu notiekošajās ECTO sacensībās, kaut arī jau bija ieradušies Portugālē. Tas tika skaidrots ar nokavētu pieteikšanos, bet arī tas ir jautājums, ko var atrisināt sazinoties ar organizatoriem, bet laikam vienkārši nebija vēlme.

Atklātās komandas sastāvu startam PreO un Stafetē bija paredzēts noteikt tieši ņemot vērā ECTO un Modeļa rezultātus. Tagad nācās PreO komandu izvēlēties tikai no modeļa rezultātiem un Stafetei par pamatu ņemt vēl arī Zitas un Kristapa rezulātus PreO Public race, kur bija tās pašas distances.

Latvijas sportistu dalība WRC2019 Spānija

Apstākļi visai ekstrēmi – stāvi kalni no 1500 mvjl līdz 2500 mvjl. Startā lietus, arī distances laikā negaiss ar krusu un pēc tam naktī vējš ar vētras spēku un tikai apmēram 5 grādi.

Rezultāti – 2 otrās vietas Anita Liepiņa un Valters Kaminskis XV grupā un Alīda Ābola, Rolands Laveiķis XSV grupā.

Jānis Krūmiņš, Andris Ansabergs 4. MO un kopvērtējumā par 3 punktiem atpaliekot no 3.vietas.

Zigmunds Bībers, Alberts Jasāns MO8.

Guntars Mankus, Irita Puķīte XV5

Aiva Jakovela, Alda Bražūne, Māra Leitāne WO5

Gundega Jurāne, Jānis Turks, Varis Peisenieks XSV4

Gunta Lebedoka, Jānis Eglītis XUV5

Pirms čempionāta, kā ierasts, notika IRF tikšanās, kurā runāja par IRF aktualitātēm. Šogad IRF mainījies prezidents un viceprezidents. Jaunais prezidents Matt Bixley no Jaunzēlandes. Pārsteidza tas, ka uz tikšanos viņš nebija gatavojies un, atšķirībā no citām reizēm, prezidents nenāca ar konkrētiem priekšlikumiem attiecībā uz apspriežamajiem jautājumiem. Būtībā viss bija tikai tāda papļāpāšana par tēmu. Protams, šīs tikšanās laikā nekad netiek pieņemti lēmumi. Visi lēmumi tāpat tieks formulēti, apspriesti un balsoti e-pasta komunikācijā, bet tomēr būtu gribējies no viņa saņemt kādu kopējo sporta veida attīstības vīziju, bet tādas nebija.

Jaunā viceprezidente Julie Quinn no Austrālijas. Priekš mūsu reģiona noteikti ir zaudējums tas, ka no šī posteņa atkāpās ilggadējais viceprezidents igaunis Lauri Leppik, kas ļoti daudz darba ieguldījis rogaininga attīstībā tieši Eiropas reģionā. Iespējams, ka pēc viņa atkāpšanās un arī pēc tā, ko viņš pateica, ka jūtoties noguris, sporta veida attīstība Eiropā noteikti cietīs.

Jautājums, kas tika apspriests un kas varētu būt intersants, tika runāts par iespēju rīkot čempionātus ar īsāku kontrollaiku, nevis 24h. Protams, vecās rogaininga skolas piekritēji uzskata, ka īsts rogainings ir tikai 24h, bet šoreiz jau izskanēja doma, ka patiesībā Eiropas Čempionāts rogainingā nav reģistrēta preču zīme un nav iemesla aizliegt rīkot, piemēram, Eiropas Čempionātu 6h rogainingā. Tā varētu būt iespēja piesaistīt jaunas valstis, jaunus cilvēkus.

Bija arī 2020. gada WRC prezentācija. Kalifornijā ieplānots vairāk nekā nedēļu ilgs orientēšanās/rogaininga pasākums, kas apvieno gan vairākus Ziemeļamerikas orientēšanās čempionātus, gan noslēdzas ar WRC.


Back

0.029445886611938