Citas ziņas - Atklājam MTBO sezonu ar Purva bridēja kausu un Ziemeļu kausu ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

6.jūnijs /
Ingrīda, Ardis
IenāktIenāktIenākt

Citas ziņas

 • Atklājam MTBO sezonu ar Purva bridēja kausu un Ziemeļu kausu

  09.05.2019

  Velo-o komisija | Nav komentāru

  Pavasarīgais aprīlis deva sparu un patīkamus laikapstākļus, lai velo-orientieristi ar prieku iesildītos sezonai. Līdz ar to 4.maija pārsteigums ar lietu, vēju un krusu tieši Purva Bridēju kausā, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas velo-o čempionāts sprinta distancē,  dalībniekus pārsteidza ne tajā pozitīvākajā veidā Tomēr orientieristi ir sīksta tauta un cīnījās braši gan ar sevi, gan ar distanci, gan ar laika apstākļiem. Cīņa par medaļām izvērtās aizraujoša, jo sarežģītie Kadagas taciņu labirinti sezonas sākumā sagādāja iespēju pieļaut ne vienu vien kļūdu.

  Vīriešu elites grupā divi no līderiem pieļaujot kļūdu uz priekšpēdējo KP, pazaudēja savu dominanci. Bet atzīstami stabili un ātri distanci veica juniors Andris Sarksņa no OK Ogre, kurš ieguva savu pirmo sprinta zelta medaļu pieaugušo konkurencē, apsteidzot igauni Marek Karm par 6 sekundēm, LČ sudraba medaļas Edgaram Krūmiņam (IK Auseklis), atpaliekot 48 sekundes no līdera, bet bronza Mārtiņam Lindem (OK Ozons), kurš finišu šķērsoja vēl 20 sekundes vēlāk.

  Sieviešu elites grupā cīņa bija ne mazāk aizraujoša, jo līderes mainījās vairākkārtīgi distances laikā. LČ zeltu ar visstabilāko sniegumu ieguva Dina Zobena (Ok Purva Bridējs), sudrabs – Mārītei Kājiņai (OK Mona), bet bronzas medaļa Aigai Strazdiņai (Meridiāns-CPSS-Pārgauja), kurai šī distance izvērtās diezgan neveiksmīga.

  Pieredzējušāko vīru grupās nepārspēti palika Mārtiņš Godiņš no Smiltenes Azimuta un Valdis Kokorišs no OK Mona. Savukārt Dāmu grupās zelta medaļas izcīnīja Agnese Dzērve no Ok Kāpa un Ilzes Lūkina no Siguldas Takām. Pie Zelta godalgām jauniešu grupās  tika Toms Jēkabs Andersons no OK Ogre, Ronalds Lūkins no Siguldas Takām, Ramona Poreitere no Ok Ozons un Elizabete Dzalbe, kas startēja individuāli.

    

   

    

   

    

   

  Jau nākamajā dienā, pateicoties uzņēmīgajiem organizatoriem – Paulim un Edgaram Bričonokiem, kā arī Reinim Zobenam, velo orientieristiem tika dota iespēja sacensties arī garajā distancē izcīnot Ziemeļu kausu (MTBO) tupat Kadagas apkārtnē, tikai daudz plašākā apvidū. Šajā distancē bija nepieciešamas, ne tikai  precīzas un ātras orientēšanās iemaņas, bet arī izturība, ātrums, kā arī variantu izvēle nospēlēja savu lomu nosakot ātrākos. Dalībnieki cīnījās arī par divu dienu kopvērtējumu un sponsoru: Ceļotāja un W Brewery, dāvātajām balvām.

  Vīru elites grupā sīva cīņa izvērtās starp Marek Karm no Igaunijas un mūsu Edgaru Krūmiņu, kuram diemžēl pietrūka veiksmes un distances beigu daļā pieļaujot 3 minūšu kļūdu, nācās piekāpties ziemeļu kaimiņam. Par trešo vietu līdzīgi cīnījās sprinta līderis Andris Sarksņa un Jānis Lācis, bet Andris šoreiz piekāpās, dēļ pieļautās minūtes vērtās kļūdas pāris KP pirms distances beigām. Tomēr kopvērtējumā noturēties labāko trijniekā Andrim Sarksņam izdevās.

  Dāmu elites grupā uzvaru svinēja Aiga Strazdiņa, kas diezgan pārliecinoši veica distanci, ar ātrumu kompensējot distances sākumdaļā pieļauto kļūdu. Dinai Zobenai ar Mārīti Kājiņu cīņu par sudraba godalgu izvērtās daudz asāka, pārmaiņus izvirzoties savstarpējā vadībā, tomēr spriedzi līdz beigām labāk izturēja Dina, kurai neskatoties uz garajā distancē zaudētām 4 minūtēm, izdevās arī noturēt uzvaru kopvērtējumā.

  V40 grupā garo distanci ātri un stabili veica Kārlis Dzalbs no Ozona, aiz sevis atstājot Raiti Muižnieku no IK Auseklis un Mārci Jēkabsonu no Ozona, šādi pat izvietojoties uz pjedestāla arī divu dienu kopvērtējumā. Vēl pieredzējušāko vīru V50 grupā arī bija nopietna savstarpēja cīņa, kuras rezultātā ātrākais šoreiz bija Igors Jamčuks no IK Auseklis par gandrīz 4 minūtēm pārspējot Valdi Kokorišu (OK Mona), bet trešo pjedestālu garajā distancē ieņēma Didzis Čākurs no Naukšēniem, kurš gan nevarēja pretendēt uz kopvērtējuma bronzas pozīciju, dēļ kļūdaini atzīmēta KP iepriekšējās dienas sprintā. Līdz ar to bronzu kopvērtējumā atstājot Raivim Reinsonam no Mežmalas.  No cienījamākām dāmām vienīgā garo distanci pieveica Inga Vaļska no Meridiāns-CPSS- Pārgauja, tā viegli iegūstot arī kopvērtējuma balvas.

  Jauniešu konkurencē, meiteņu grupās savu dominanci arī garajā distancē apstiprināja Ramona Poreitere un Elizabete Dzalba. Puišu 16 grupā, gan sprintā pieļautās kļūdas ar uzviju atvinnēja Kristians Lipskis no OSK Sēlijas Mežs, bet 18 gadīgo puišu grupā savas izturības robežas pārbaudīja Haralds Jānis Noviks no Jelgavas, bet cīnīties par kopvērtējumu dēļ kļūdas sprintā viņam nebija iespējams.

  Nākamā tikšanās Latvijas kausa posmos: 31.05.-02.06.2019, kad notiks lielākās Baltijas valstīs tradicionālās starptautiskās Velo OS trīsdienas, ko organizē BSAA Magnēts. Šīs sacensības uzrunās ar trīs izaicinošām kartēm Baložos, Imantā un Vārnukrogā, šie būs arī ieskaites posmi WMS World Masters Series 2019 ietvaros. Pieteikšanās līdz 24.maijam. Un kā allaž sekojam līdzi arī iknedēļas seriāliem MTB vai MTBO: www.magnets.lv.

   Visa informācija par velo orientēšanās Latvijas kausu ir pieejama https://lof.lv/latvijas-mtbo-kauss-2019

Atlikušo zīmju skaits:

0,077805042266846