Citas ziņas - Pasakas noskaņās sumināti gada labākie sportisti un spožākie sasniegumi ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

5.jūlijs /
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
IenāktIenāktIenākt

Citas ziņas

 • Pasakas noskaņās sumināti gada labākie sportisti un spožākie sasniegumi

  06.12.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | 1 komentārs

  2. decembrī, godinot Latvijas izcilākās personības orientēšanās sportā, sveicot Latvijas kausa orientēšanās sportā līderus un atminoties gada spožākos sasniegumus, aizvadīta Latvijas Orientēšanās federācijas balle "Pasaku valstība".

  Balles viesi bija ļoti rūpīgi piedomājuši pie saviem tērpiem un to detaļām, radot iedvesmojošu pils noskaņu un liekot sajusties kā īstā pasaku valstībā. Bija gan viduslaiku bruņinieks, gan Ziemassvētku rūķis, tāpat arī fejas, raganas, vairākas sarkangalvītes un pāris vilki.

  Balles sākumā viesus uzrunāja Latvijas Orientēšanās federācijas prezidents Viesturs Tamužs. Savā uzrunā viņš atcerējās federācijas balles pirms aptuveni 20 gadiem - tās notika kultūras pilī "Ziemeļblāzma", pulcējot pilnu lielo kultūras nama zāli. V. Tamužs izteica cerību, ka mūslaikos federācijas balles iegūs otro elpu, kļūstot tikpat krāšņas un plaši apmeklētas kā savulaik. Latvijas Orientēšanās federācijas prezidents arīdzan izcēla nākamo 2018. gadu kā nozīmīgu Latvijas orientēšanās sabiedrībai - būs gods uzņemt pasaules spēcīgākos orientieristus Latvijas mežos un galvaspilsētas ielās.

  Ballē pie apbalvojumiem un godalgām tika Latvijas Kausa, Latvijas Sprinta kausa un Latvijas Stafešu kausa kopvērtējumu uzvarētāji. 2017. gada Latvijas Kausa izcīņā sieviešu elites grupā pirmo godalgoto vietu ieguva Sandra Grosberga, savukārt par vīriešu elites līderi šosezon kļuva Andris Jubelis.

  Balles īpašie viesi bija mūzikas grupa DeLight, kas federācijas ballēs uzstājas jau trešo gadu pēc kārtas, kā arī balerīna Anna Stepanova, kura sniedza vakara tematikai atbilstošus pasakainus priekšnesumus.

  Tika apbalvoti arī "Gada cilvēki" - Jānis Krūmiņš un Andris Ansabergs -, par izciliem un dzelzs vīru cienīgiem rezultātiem Pasaules čempionātā rogainingā. Andris gan dzīvo Spānijā un uz apbalvošanu nevarēja ierasties, taču Jānis bija un par saņemto apbalvojumu bija reizē gan pārsteigts, gan ļoti priecīgs.
  Savukārt apbalvojumu "Mūža ieguldījums" saņēma Jānis Bergs, viens no Taku-O Latvijā pamatlicējiem un attīstītājiem. Viņš savā runā teica, ka jūtas ļoti pagodināts un iegūto apbalvojumu noliks mājās redzamākā vietā, kā arī teica, ka vislielākais apbalvojums būtu, ja visi balles viesi nākamajā sezonā kaut vienu reizi pamēģinātu Taku-O ne tikai "Kāpā", bet arī citās orientēšanās sacensībās.
  Starp citu, J. Bergs uz balli ieradās divas stundas pirms tās sākuma un pameta to viens no pēdējiem vien svētdien ap plkst. 16.00, kā arī izdancināja visas balles dāmas.
  Balle viesus iepriecināja ar vairākām aktivitātēm. Pirmās spēles laikā desmit cilvēkiem no zāles bija jāatnes spēles vadītāja nosauktas lietas (kreisās kājas kurpe, desas šķēle, lūpu krāsa, mandarīns un citas). Kurš nosauktās lietas atnesa pēdējais, no spēles izstājās. Spēles gaitā sanāca dažādi "pigori", kā dēļ nācās izstāties - viens no galda bija nočiepis visu mandarīnu maisu un nebija palicis neviens mandarīns, otrs atnesis labās kājas kurpi, nevis kreisās un citi.
  Bija jāatrod arī nominācijas - augstākie papēži jeb "man augšā gaiss svaigāks" (Baiba Ozola); matainākais vīrietis jeb "man ziemā silti" (Ints Kalniņš), spožākā dāma jeb "mani redz arī no zvaigznēm" (Anita Saulīte) un muskuļainākais vīrietis jeb "ar elkoņiem pa priekšu" (Sandris Lācis). Īpaši iepriecināja orientieristu aktivitāte uz deju grīdas - tiklīdz mūziķi sāka dziedāt, jau pirmās takts beigās deju placis bija pilns un nevienu brīdi tas nebija pat pustukšs.
  Vakara gaitā bija iespēja risināt orientēšanās spēli, izzinot savas leģendu zināšanas. Šajā konkursā par uzvarētāju kļuva Liene Tamuža. Tāpat ballē skaistos tērpus un satikšanās mirkļus bija iespējams iemūžināt fotostūrītī. Tas tika plaši izmantots, un atpūsties vakara garumā fotogrāfam Reinim Augulim nebija iespējas.
  "Pasaku valstība" izdevās patiesi ražena - izturīgākie aizgāja gulēt vien ap pieciem rītā.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos

Atlikušo zīmju skaits:

0,15216183662415