Citas ziņas - Lieldienās Jelgavā notiks xRace piedzīvojumu sacensības un fotoorientēšanās iedzīvotājiem ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

5.jūlijs /
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
IenāktIenāktIenākt

Citas ziņas

 • Lieldienās Jelgavā notiks xRace piedzīvojumu sacensības un fotoorientēšanās iedzīvotājiem

  14.04.2017

  Marta Zumberga, xRace | Nav komentāru

  Sestdien, 15.aprīlī, Jelgavā ar startu uz Pasta salas tiks dots starts Latvijā lielākā piedzīvojumu sacensību seriāla pirmajam sezonas posmam. Starts sacensībām tiks dots plkst. 11.00, un visas dienas laikā Jelgavas centrā, universitātes, Langervaldes, Teteles un citos rajonos rosīsies sacensību dalībnieki, kas skries, brauks ar velo un arī ar laivām pa Lielupi un Driksas upi. Uz Pasta salas dalībnieki veiks arī virvju uzdevumu. Tikmēr iedzīvotāji ir aicināti piedalīties bezmaksas fotoorientēšanās spēlē laikā no plkst. 11.00 līdz 17.00.

  Šogad sacensību seriāls norisināsies sešos posmos dažādās interesantās vietās Latvijā – 15.aprīlī Jelgavā, 3.jūnijā Madonā, 8.jūlijā Valmierā, 19.augustā Rīgā, kur būs nakts posms Rīgas Svētku ietvaros, 9.septembrī Talsos un sezonas noslēguma posms plānots Mārupes novadā 14.oktobrī. Katra posma ietvaros dalībnieki var izvelēties startēt Garmin Sporta distancē ar 8 stundu kontrollaiku, Nissan Skandi Motors Tautas distance ar 6 stundu kontrollaiku vai Isostar Īsajā distancē ar 4 stundu kontrollaiku. 

  Sezonā dalībniekus sagaidīs vairāki jaunumi – šogad pirmo reizi sacensību seriāla vēsturē būs seši posmi, kā arī dalībniekus, kam orientēšanās nav stiprā puse, būs jauna distance – DUO. Distance veicama divatā, vienam dalībniekam skrienot, bet otram – braucot ar velo. DUO distancei jau var reģistrēties Madonas posmam, kā arī citiem vasaras posmiem. 

  Viens no lielākajiem jaunumiem šosezon būs dalība sacensībās 3 dalībnieku komandās, kā arī divreiz lielāks apbalvojamo komandu skaits. Distances pieejamas dažādu piedzīvojumu meklētāju spējām – Sporta jeb garā distance paredzēta pieredzējušiem dalībniekiem ar orientēšanās prasmēm, Tautas jeb vidējā distance ir populārākā, ar ko tiks galā aktīvi cilvēki, kas vēlas pavadīt dienu interesantā veidā kopā ar draugiem vai kolēģiem, bet Ģimenes jeb īsā distance paredzēta ģimenēm ar bērniem vai dalībniekiem, kas vēlas nelielu ieskatu piedzīvojumu sacensību norisē.

  Dalībniekiem nepieciešamais ekipējums distancē ir tikai velosipēds, ķivere un mobilais tālrunis, bet distances laikā katra komanda pēc saņemtās kartes vadās un pilda dažādus uzdevumus gan ar velosipēdiem, gan skrienot, gan arī pārvietojoties ar laivām, ko nodrošina organizatori. Sīkāka informācija par sacensībām pieejama mājas lapā www.xrace.lv. Sacensības atbalsta Jelgavas pilsēta, Skandi Motors, Nissan, Garmin, Isostar, Gandrs, Ceļotājs, Vitamax, RedBull, Hanzas Maiznīca, Rasēns, Lakto Pro un LGK atrakcijas.

Atlikušo zīmju skaits:

0,073847055435181