Oļegs, Vineta
17.augusts /
IenāktIenāktIenākt
15.08.2018

Šajā nedēļas nogalē, 18. un 19. augustā, pēc vairāk kā mēneša pauzes norisināsies 10. Latvijas kausa posms - "Siguldas kauss".

(1)
12.08.2018

Latvijas komanda – Kristaps Mierlauks, Laura Elīza Lapiņa un Ilze Lapiņa – izcīnīja sudraba medaļu komandu stafetē (atklātajā grupā) Pasaules taku orientēšanās čempionātā Daugavpilī!

Komandas rezultāts – 319 sekundes – nodrošināja otro vietu kopvērtējumā, piekāpjoties tikai Norvēģijas komandai. Turklāt Laura Elīza Lapiņa uzrādīja otro labāko individuālo rezultātu šajās sacensībās.

(2)
11.08.2018

Turaidā ar sacensībām garajā distancē noslēdzies 35. pasaules čempionāts orientēšanās sportā, un šāda mēroga sporta sacensības Latvijā notika pirmo reizi. Par trīskārtējo pasaules čempioni šajā distancē kļuva zviedriete Tūve Aleksandersone, piekto titulu garajā distancē izcīnīja norvēģis Ūlavs Lundanes. No Latvijas sportistiem labu rezultātu nodemonstrēja Andris Jubelis, izcīnot 22. vietu.

10.08.2018

Sestdien Turaidā tiks sadalīts 35. pasaules čempionāta orientēšanās sportā pēdējais medaļu komplekts. Startam garajā distancē pieteikušies 77 vīri un 71 dāma, tostarp arī Latvijas sportisti. Sacensību centrs Turaidas muzejrezervātā, un sacīkstes sākas pulksten 11.10!

09.08.2018
  1. gada 9. augustā Daugavpilī, Jaunās forštates karjerā, norisinājās pasaules taku orientēšanās čempionāta precīzās orientēšanās sacensību otrā diena.

Apkopojot divu dienu rezultātus, par precīzās orientēšanās sacensību uzvarētāju paralimpiskajā grupā tika apbalvots Ola Jansson no Zviedrijas, 2.vietā – Michael Johansson arī no Zviedrijas, bet 3. vietā – Svein Jakobsen no Norvēģijas. Labākais rezultāts no Latvijas orientieristiem ir Guntim Jakubovskim – 20.vieta, Vjaceslavs Lukasevics ieņēma 28. vietu, bet Valdis Strods – 31. vietu. Apkopotos rezultātus paralimpiskajā grupā var atrast šeit: http://vps-60-213.cloudhosting.lv/07-08-preo-para/overall

09.08.2018

Latvija pēdējā etapā paliek bez zelta medaļām. Turaidas mežos un gravās Latvijas vīriešu izlase bija ļoti, ļoti tuvu vēsturiskam panākumam, taču pēdējā etapā tika pazaudēta līderpozīcija un gala rezultātā – astotā vieta. Latvijas sieviešu izlase izcīnīja septīto vietu.

(1)
09.08.2018

No 2018. gada 4. līdz 10. augustam Latvijā norisinās svarīgākais gada pasākums orientēšanās sportā – pasaules čempionāts. Šajā laikā Daugavpils uzņem Pasaules taku orientēšanās čempionāta dalībniekus – 151 sportistu no 24 valstīm.

Ir aizritējušas 2 sacensību dienas. 2018. gada 6. augustā Daugavpils cietokšņa teritorijā norisinājās TempO sacensības. Tajā 1.vietu ieguva 19 gadus vecais Somijas sportists Petteri Hakala, 2. un 3. vietu dalīja Jan Furucz no Slovākijas un Lennart Wahlgren no Zviedrijas, 4. vietā ierindojās Marit Wiksell no Zviedrijas, 5. vietā – Iva Lovrec no Horvātijas un 6. vietā – Ines Domingues no Portugāles.  Latvijas pārstāve Laura Eliza Lapina TempO finālā ierindojās 26. vietā. TempO rezultāti pieejami šeit: http://vps-60-213.cloudhosting.lv/06-08-tempo-final/final

08.08.2018

35. Pasaules čempionāts orientēšanās sportā (WOC2018), kas no 4. līdz 12. augustam notiek Latvijā, turpinās ar sacensībām stafetēs. Un ceturtdien, 9. augustā, Gaujas senlejas mežos tiks noskaidroti jaunie čempioni.

07.08.2018

Lapseņu kodieni un negaidīti uzvarētāji - vidējā distancē jauni čempioni!

Siguldā, Laurenčos ar pārsteigumiem noslēgušās 35. pasaules čempionāta orientēšanās sportā sacensības vidējā distancē. To, ka sacīkstes patiešām bija elpu aizraujošas, liecina tas, ka gan dāmu, gan kungu konkurencē galvenie pretendenti uz čempiona titulu tomēr netika pie kārotā zelta.