Dokumenti un protokoli ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Zane, Zuzanna
19.februāris /
IenāktIenāktIenākt

Dokumenti un protokoli

LOF prezidenta Jāņa Lazdāna jaunā gada uzruna

Orientieristi!

Aizejošais gads sportiskā ziņā bija sasniegumu pilns gan jauniešiem, gan pieaugušajiem, gan veterāniem. Daudzi sasniedza savus labākos rezultātus. Mēs godam aizstāvējām Latvijas vārdu Pasaules sporta spēlēs Taivānā. Pasaules čempionātā Ungārijā labi rezultāti – esam 10. vietā valstu vērtējumā. Nebaidos atzīt, ka esam labākie Baltijā.

Ar Baltijas ceļa vienotības skrējiena akciju mēs pierādījām, ka esam organizēta klubu sistēma Latvijā, un mums ir tikpat organizēti draugi Igaunijā un Lietuvā. Mums uzticējās un mēs attaisnojām uz mums liktās cerības. Divu nedēļu garumā katrā mēdijā tika pieminēts orientēšanās sports, kā arī vairākas intervijas par mūsu sportu. Ar šo pasākumu mēs esam veikuši lielu reklāmas kampaņu, ko atsevišķi nekad paši nepaveiktu.

Pēdējos gados mums ir izdevies daļēji vai pilnīgi atbalstīt izlases dalību Pasaules čempionātā. Finanšu līdzekļi pārsvarā tika piesaistīti no valsts un pašvaldībām, bet ļoti minimāli no biznesa vides. Pašreizējā ekonomiskajā situācijā ir skaidrs, ka valsts un pašvaldības finansējums samazināsies vai pat būs tuvu nullei, bet, lai turpinātu iesākto, ir jāskatās biznesa vides virzienā. Lai pilnvērtīgi mēs varētu  savu sporta veidu piedāvāt, mums visiem ir jāveic mājas darbs.

Pirmkārt – jāsakārto sava struktūra. Mēs esam viena no lielākajām klubu organizācijām valstī, bet nespējām paši savu organizāciju uzturēt! Paradokss, bet diemžēl tā tas ir. Mūsu iemaksas kopīgai lietai nesedz visas mūsu vajadzības. Secinājums – esam dzīvojuši uz citu rēķina. Izeja – optimizējam mūsu vajadzības, izveidojam ilgtermiņa sistēmu, kuru mums pašiem ir jāuztur neatkarīgi no papildus dotācijām vai atbalstītājiem.

Otrkārt – darbs ar jaunatni. Bērni, jaunieši tā ir jebkura sporta veida attīstības pamatakmens. Mums jāiet plašumā gan ģeogrāfiski, gan skaitliski. Redzu iespējas ar dažādu projektu palīdzību to veikt piesaistot jaunus, enerģiskus, darboties gribošus cilvēkus.

Treškārt – mūsu zīmols Latvijas mērogā ir LATVIJAS KAUSS. Sakārtojot, optimizējot organizatoriskos darbus, veicot kopīgu mārketingu, LK jau jaunajā sezonā iegūs jaunu elpu, kuru nepamanīt nebūs iespējams. Nākotnē es redzu LK jau pakāpi augstākā līmenī ar jaunāko IT tehnoloģiju pielietojumu, vienotu vizuālo izskatu, vienotu organizatorisko līmeni, vienotu mārketingu.

Kad būsim šos mājas darbus veikuši, mēs varēsim ar LK palīdzību piesaistīt no biznesa vides vajadzīgo atbalstu izlases kvalitatīva darba nodrošināšanai. Mums visiem jāatceras, ka neviens neko tāpat nedod un mūsu produkts ir LATVIJAS KAUSS un izlašu veiksmīgie starti.

Aicinu katram savā reģionā dod savu pienesumu orientēšanās sportā ar savām zināšanām, iespējām vai kā citādi. Mūsu vidū ir spējīgi organizatori, zinoši projektu rakstītāji, veiksmīgi uzņēmēji. Tikai kopā mēs varam paveikt lielas lietas.

Šajā svētku reizē mana uzruna sanāca tāda lietišķa. Novēlu visiem Laimīgu jauno gadu! Lai katram izdodas atrast savu “kontrolpunktu”, kas dod prieku, spēku un mīlestību visam gadam! Tiekamies zaļajā stadionā!

Jānis Lazdāns
LOF prezidents


atpakaļ

0.03372597694397