Dokumenti un protokoli ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

25.janvāris /
Sigurds, Zigurds
IenāktIenāktIenākt

Dokumenti un protokoli

LOF Valdes sēdes protokols #2009/09

2009. gada 23. septembrī Sigulda

Piedalās:


LOF valdes locekļi: Jānis Lazdāns, Ģirts Mamis, Henrijs Freimanis, Indulis Peilāns, Mārtiņš Gaigals, Renārs Roze


LOF klubu pārstāvji:


Darba kārtība:

 1. Izpilddirektora ziņojums. Ģ. Mamis
 2. Pasaules čempionāts.
 3. LOF 2009. gada Kongress.
 4. Citi

Par 1. jautājumu:


LOF izpilddirektors informē par paveikto kopš iepriekšējās valdes sēdes:

· Baltijas ceļa stafetes organizēšana

· Iesniegta atskaite VID

· Iesniegtas atskaites LSFP

· Tikšanās pie valsts prezidenta pēc Baltijas ceļa stafetes

· Piedalīšanās Latvijas Sporta Konferencē. Galvenais jautājums par sporta skolu saglabāšanu. Pašlaik ir cerības, ka vēl 2010. gadā sporta skolas darbosies, gan ar ļoti ierobežotiem finansu līdzekļiem

Par 2. jautājumu:


Par rezultātiem Pasaules čempionātā informē Jānis Lazdāns. Ir sagatavota atskaite par izlases rezultātiem:

Komanda:

 • Aija Skrastiņa
 • Inga Dambe
 • Kristīne Kokina
 • Laura Vīķe
 • Edgars Bertuks
 • Mārtiņš Sirmais
 • Jānis Krūmiņš
 • Renārs Roze
 • Jānis Lazdāns (pārstāvis)

Uz Ungāriju braucām ar divām automašīnām. Ieradāmies 14.08. Dzīvošanas apstākļi labi, ēdināšana laba.

Vidējās distances kvalifikācija:

Dāmas – Inga 5.v., Aija 7.v., Laura 14.v. (Laurai palaimējās ar starta grupu, kura bija lēnāka par citām).
Kungi – Jānis 18.v., Mārtiņš 12. v., Edgars 11. v. (Jānim nepaveicās ar starta grupu, loti ātra).
Komandai ļoti labs starts no sešiem pieci finālā!

Garās distances kvalifikācija:

Dāmas – Laura 20.v., Inga 12.v., Kristīne 8.v. (Aija satraumēja kāju vidējā tāpēc atteicās no starta).
Kungi – Edgars 19.v., Mārtiņš 13.v., Renārs (20-21.v.).
Kopumā komandā dāmas labi, kā bija arī plānots, kungi vāji reāli visiem bija jābūt finālā. Analizējot distanci redzam, ka fiziski esam līmenī, bet ar orientēšanos un skriešanu no kalna zaudējam.

Vidējas fināls:

Dāmas – Aija 9.v., Inga 11.v., Laura 34.v.
Kungi – Edgars 20.v., Mārtiņš 27.v.
Dāmas nostartēja ļoti labi, pēc šiem startiem pasaules rangā Aija un Inga bija blakus 16 un 17 vietā!!

Kungi – vāji, kaut plāns bija pirmais desmitnieks.

Sprints kvalifikācija:

Dāmas – Inga 11.v., Aija 6.v., Kristīne 22.v.
Kungi – Jānis 11.v., Mārtiņš 14.v., Renārs 16.v.
Kopumā labs starts 4 finālā. Neveiksme Renāram pietrūka 4 sek.!

Sprints fināls:

Dāmas – Aija 16.v., Inga 18.v.|
Kungi – Mārtiņš 19.v., Jānis noņemts.
Kopumā jāslavē dāmas stabils sniegums. Aijas divas kļūdas (12 un 20 sek) šķīra no trijnieka!!!

Stafete:

Dāmas – Laura 1 etaps viena lielāka kļūda atmeta par 3min (19.v.). Inga noskrēja ļoti labi piektais rezultāts etapā un komandu paceļ uz 7 vietu. Aija lika mazliet panervozēt līdzjutējiem, bet 7 v. nosargāja.

Kungi – Martiņš labi mazliet vairāk par minūti aiz līdera 9.v.. Jānis ļoti labi nogāja pirmo pusi distanci otrajā mazliet atzaudēja uz fizisko 10.v. apt. 4min aiz līdera. Edgars nejutās labi, bet cīnījās ļoti spēcīgi līdz galam 4.v. četras sekundes 3 vieta un sešas 2 vieta.

Stafetes 3 etapā notika nelaimes gadījums zviedru komandas sportists savainoja sevi kājā. Blakus skrejošie palīdzēja. Kopā 3 komandas turpināja stafeti pēc krietnas pusstundas un zviedri izstājās.

Kopumā abas komandas uzrādīja labākos rezultātus Latvijas OS vēsturē.

Garā fināls:

Dāmas – Inga 20.v., Kristīne 40.v.
Kungs – Mārtiņš 36.v.

Komandai vidējs starts. Apvidus bija ļoti smags, kas prasīja labu fiszisko un teicamas orientēšanās spējas. Distances arī nopietni garas.

Kopsavilkums:

Izlase ir nostartējusi ļoti labi. Daudzi ir sasnieguši labākos savus personiskos rezultātus. Komandai stafetē arī labākie sasniegumi. Esam pārliecinoši spēcīgākie no Baltijas valstīm. Neoficiālajā valstu vērtējumā (1-6v.) esam 10 vietā!! Tas ir noticis – izlases līderi ir mūsu meitenes Aija un Inga nostartēja ļoti stabili. Abas meitenes ir nopelnījušas, jau sev vietu izlasē 2010. gada sezonā (pēc LOF izlases noteikumiem). Kristīne izpildīja nostādīto mērķi – tikt finālā garajā distancē. Laurai pirmais starts pieaugušo konkurencē un fināls vidējā, kā arī laba pieredze turpmākiem startiem. Meiteņu stafetei mums vajag stabilu trešo numuru! Jāuzteic Mārtiņš, kurš lai sezonas sākumā bija nekāds WOC noskrēja visas distances!!! Edgaram un Jānim pietrūka veiksmes. Renāram - veiksme un azarts lai „atvērtos” līdz galam. Puišiem stafetes izkārtojums tika mainīts – un veiksmīgi.

Secinājumi:

Fiziski praktiski visi ir līmenī vai arī ļoti tuvu tam, mēs varam skriet spēcīgāko sportistu līmenī.

Kur tad mēs zaudējam. Viennozīmīgi uz orientēšanās tehniku. Īsos etapos, kuri pārsvarā ir „pa taisno” praktiski skrienam vienādi ar līderiem, bet kur ir varianti, kur jāpaņem KP no droša objekta – zaudējam. Neredzam ātrākos variantus, neredzam drošas piesaistes. Tas nozīmē, ka trūkst treniņu ar karti, trūkst kopējas distances analīzes ar variantu izpēti un salīdzināšanu. Ar mūsdienu tehnoloģijām (GPS) ir ļoti lielas variantu salīdzināšanas iespējas! Vajadzētu izlasei rīkot kopējas mazas nometnītes, kur treneri īpaši piestrādātu pie kartes un distances analīzes. Otra lieta, kur zaudējām ir skriešanā no kalna uz leju!!!. Nemākam lēkāt starp kokiem un akmeņiem lielā ātrumā skrienot uz leju. Tāpat ir jāveic īpaši uzdevumi nometnēs pa kritušu koku nogāzi ir jāskrien uz leju pilnā ātrumā. Vēl – viens komandas pārstāvis kvalitatīvi nevar veikt savus uzdevumus. Vidējā un sprintā, kur izšķir sekundes, ja mēs nevaram sportistam iedot informāciju, ka viņš zaudē dažas sekundes, lai iekļūtu finālā vai trijniekā, tad mēs neesam izdarījuši visu ko varējām un bieži būsim turpat aiz strīpas.

Un vēl – pasaulē ir ļoti ieaudzis to sportistu skaits, kuri var cīnīties par uzvaru. Praktiski 25 - 30 jebkurš no viņiem var ieskriet trijniekā, bet ir prieks, ka starp viņiem ir arī Latvijas izlases dalībnieki.

OTD starts:

Labus rezultātus uzrādīja arī mūsu OTD izlase. Pirmajā dienā Edgars Lukaševičs uzrādīja 5 rezultātu! Otrajā dienā labākais no mūsējiem Anatolijs Aļipovs 9. vieta. Komandu vērtējumā 10. vieta aiz mums Krievija un Lietuva. Jāņa Berga un Jāņa Gaideļa ieguldītais darbs ir nesis labus rezultātus. Ir skaidrs, ka OTD attīstība Latvijā ir uz pareizā ceļa.

LOF valde novērtē izlases startu kā ļoti labu. LOF valde lūdz uz nākošo sēdi sagatavot izlašu komisijas piedāvājumus par sportistu sagatavošanas uzlabošanu.

Par 3. jautājumu:

Atbilstoši LOF statūtiem 2 mēnešus pirms Kongresa jāizziņo LOF Kongresa laiks un vieta. Kongresu sagatavos biedrība A2, kura apņemas tuvākajā laikā paziņot par Kongresa vietu un laiku.

Par 4. jautājumu:

· Saņemts Iebildums no OK Mona par Latvijas čempionāta stafešu rezultātiem. LOF valde piekrīt Iebildumiem, kuri minēti saņemtajā dokumentā. LOF valde uzņemas atbildību par to, ka netika nozīmēta LOF sacensību noteikumiem atbilstoša žūrija. LOF valde nolemj sacensību rezultātus nemainīt. LOF valde nolemj 2010. gada Latvijas čempionātos noteikti prasīt, lai sacensību pēdējā biļetenā būtu uzrādīti LOF valdes apstiprināti žūrijas locekļi.

· Ir sagatavots līgums ar SIA Maplant par orientēšanās karšu reģistru. LOF valde nolemj parakstīt līgumu.

· Ir sagatavotas pateicības par sadarbību ar Baltijas ceļa stafetēs iesaistītajām pašvaldībām. LOF valde nolemj izsūtīt sagatavotās pateicības.

· LOF valde ir sagatavojusi atbildi Ekonomikas policijai. Ar nelieliem labojumiem atbildi tiek nolemts nosūtīt.

· Saņemts šāds lūgums no LOF karšu komisijas: Lūdzu LOF Valdes locekļus šodienas LOF Valdes sēdē izvērtēt situāciju ar sacensību rajonu slēgšanu un sniegt skaidrojumu -

Vai Latvijā šobrīd eksistē slēgti sacensību rajoni vai neeksistē?

LOF valde nolemj noņemt liegumu iespējamiem sacensību rajoniem. Rajonu slēgšana jāveic atbilstoši LOF sacensību noteikumiem.

LOF valde lūdz Karšu komisiju sadarbībā ar Noteikumu uzraudzības komisiju sagatavot priekšlikumus par nepieciešamību slēgt sacensību rajonus ne tikai Latvijas čempionātiem, bet arī visām LOF sacensībām un nepieciešamību veikt izmaiņas LOF sacensību noteikumos.

· LOF valde apstiprina LČ naktī nolikumu.

 

Vairāk jautājumu nav un LOF valdes sēde tiek slēgta.

Nākošā valdes sēde notiks 21. oktobrī


Protokolēja Ģirts Mamis


atpakaļ

0,024548053741455