Dokumenti un protokoli ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Zane, Zuzanna
19.februāris /
IenāktIenāktIenākt

Dokumenti un protokoli

LOF Valdes sēdes protokols #2008/07

2008. gada 14. jūlijā
Rīgā


Piedalās:


LOF valdes locekļi: Pēteris Apinis /prezidents/, Juris Cebulis/viceprezidents/, Indulis Peilāns, Henrijs Freimanis, Vilnis Veļķeris

LOF klubu pārstāvji: Gatis Berķis, Juris Knēts


Darba kārtība:

 1. Izpilddirektora ziņojums.
 2. Pasaules junioru čempionāts.
 3. Pasaules čempionāts.
 4. Citi.

Par 1. jautājumu:


LOF izpilddirektors iesniedzis informāciju par paveikto kopš iepriekšējās valdes sēdes:

 • Esam iegādājušies 50 Emit kartes, kā tika nolemts iepriekšējā valdes sēdē.
 • Veikti visi maksājumi dalībai Pasaules čempionātā.
 • Pasūtītas Latvijas čempionāta medaļas.
 • Veikti visi atlikušie maksājumi par EOC 2008.
 • Ants Grende un Jānis Malcāns ir atteikušies no turpmākas līdzdalības Latvijas izlasē; attiecīgi LOF ir informējis IOF, ka turpmāk antidopinga atskaites no Velo‑o izlases sūtīs tikai Uģis Voiceščuks.


Par 2. jautājumu:


Gatis Berķis ir sagatavojis atskaiti par Pasaules junioru čempionātu Zviedrijā:

„Čempionāta norises vietā ieradāmies 4 dienas pirms pirmās (sprinta) disciplīnas lai aizvadītu dažus mierīgus treniņus čempionātam līdzīgos apvidos.


30.jūnijs. Sprints tika aizvadīts ļoti interesantā apvidū – gan pilsētā, gan mežā. Lai iekļūtu labāko sportistu skaitā Latvijas sportistiem stipri pietrūka skriešana ātruma, kā arī tika pieļautas vairākas kļūdas. Labākais rezultāts Kristai Mihailovai – 17.vieta, uzvarētājai zaudējot 36 sekundes. Puišiem labākais Andris Jubelis – 36.vieta.


2.jūlijs. Vidējās distances kvalifikācija tika aizvadīta salīdzinoši vienkāršā apvidū, tomēr arī liekot uzsvaru uz orientēšanās precizitāti. Visi sportistu pieļāva diezgan daudz kļūdas, kā rezultātā vidējās distances finālam kvalificējās tikai Kalvis Mihailovs. Pārējie sportisti ieņēma vietas tūlīt aiz labākajiem 20.


3.jūlijs. Vidējās distances fināls krasi atšķīrās no kvalifikācijas. Apvidus tehniski daudz sarežģītāks un akmeņaināks. Kalvis Mihailovs pieļāva ļoti daudz kļūdas un finišā ierindojās 56.vietā, uzvarētājam zaudējot gandrīz 15 minūtes. Nekvalificējušies sportisti B finālu izmantoja, lai gatavotos garajai distancei un stafetei, bet citi šo dienu izmantoja lai atpūstos.


4.jūlijs. Atpūtas diena. Vairāki sportisti devās uz garās distances treniņu karti (blakus sacensību kartei) un aizvadīja vieglu treniņu. Diemžēl Artūram Pauliņam šajā dienā bija paaugstināta temperatūra, tāpēc vakarā tika nolemts garo distanci neskriet.


5.jūlijs. Garā distance vairākiem sportistiem bija galvenā distance šajā čempionātā. Vislabāko rezultātu uzrādīja Krista Mihailova - 16.vieta, uzvarētājai zaudējot 9 minūtes. No puišiem labākais Kalvis Mihailovs – 17.vieta, 6 minūtes zaudējot uzvarētājam, bet Andris Jubelis 22.vietā.


6.jūlijs. Stafetē puišu pirmajā komandā – Zemgus Žagata, Kalvis Mihailovs, Andris Jubelis. Otrajā puišu komandā – Mikus Žagata, Andis Laveiķis, Artūrs Pauliņš. Meitenēm komandā – Ilze Cahrausa, Marita Freimane, Krista Mihailova. Diemžēl vairākas kļūdas jau pirmajā etapā Latvijas komandas atvirzīja patālu no līderiem. Pirmā puišu komanda pēc pirmā etapa 29.vietā, pēc otrā etapa 18.vietā, finišā 26.vietā. Otrā puišu komanda pirmajā etapā diskvalificēta par atzīmēšanos nepareizā farsta Kp, kā arī neatzīmēšanos vēl vienā Kp. Meiteņu komanda pēc pirmā etapa 13.vietā, pēc otrā 19.vietā, finišā 16.vietā.


Izvērtējot čempionātu jāatzīst, ka sportistiem krietni nopietnāk jāattiecas pret orientēšanās tehniskās un taktiskās sagatavotības treniņiem, jāmācās analizēt pieļautās kļūdas. Jāturpina vēl nopietnāk piestrādāt pie fiziskās sagatavotības. Brīžiem čempionāta laikā sadzīves un brīvā laika aktivitātes kļuva prioritārākas par gaidāmo sacensību, izlases trenerim un sportistu personīgajiem treneriem jāpiestrādā arī pie psiholoģiskās sagatavotības un komandas disciplīnas.”


Valde pieņēma zināšanai Gata ziņojumu un atzina Latvijas junioru startu Pasaules Junioru čempionātā par apmierinošu. Valde aicina Izlases komisiju, sportistus un trenerus ņemt vērā Junioru izlases vadības ieteikumus.


Par 3. jautājumu:

LOF valde ir saņēmusi vairākus iesniegumus no LOF biedriem ar lūgumu paskaidrot, kā tika izvēlēta ceturtā dalībniece Latvijas dāmu izlases komandā uz Pasaules čempionātu Čehijā (pirmās trīs dalībnieces atbilstoši atlases principiem bija Aija Skrastiņa, Zanda Abzalone un Una Arama).

Saskaņā ar LOF valdes apstiprinātajiem Latvijas valsts izlases komandu veidošanas principi startiem 2008.gada Pasaules čempionātā pa vienam dalībniekam attiecīgi vīriešu un sieviešu komandā tiek nosaukti pēc pamatota Izlases komisijas lēmuma.

Izlases komisija piedāvāja valdei balsot par vienu no divām kandidātēm: Ingu Dambi vai Kristu Mihailovu. Pamatojums: Inga Dambe šogad ir uzrādījusi vairākus augstvērtīgus rezultātus, kas IOF rangā ir 1200 punktu rajonā (07.06.2008 - 1215p., 03.05.2008 - 1213p.,12.06.2008 - 1182p.), taču Inga nepiedalījās atlases sacensībās uz Pasaules čempionātu. Krista Mihailova ir šobrīd perspektīvākā juniore, kurai līdzdalība Pasaules čempionātā būtu lietderīga pieredzes uzkrāšanai. Taču Kristai būtu grūti atjaunot spēkus un uzrādīt augstvērtīgus rezultātus tik īsā laikā pēc Pasaules Junioru čempionāta, kas notika jūlija sākumā Zviedrijā.

Valdes balsojumā, kuru telefoniski vadīja LOF prezidents, par ceturto dāmu izlases dalībnieci ar 6 balsīm “par” un 3 balsīm “pret” tika izvēlēta Inga Dambe.

Pirms veikt balsojumu valdes locekļi telefoniski sazinājās gan savā starpā, gan ar Izlases komisiju, gan ar izlases komandas līderiem. Lielākā daļa no uzrunātajiem atzina, ka šā brīža svarīgākais uzdevums ir izcīnīt Latvijai vietu 2009.gada Pasaules spēlēs Taivanā. Punktus dod 1.-40. vieta Pasaules čempionāta individuālajās un stafetes sacensībās. Ņemot vērā, ka Ingas potenciāls iekļūt Pasaules čempionāta finālā un izcīnīt punktus Pasaules spēlēm ir augstāks, vairākums valdes locekļu nobalsoja par Ingas iekļaušanu Latvijas izlases komandā. Vienlaikus valde nolēma izteikt Ingai brīdinājumu par nepiedalīšanos atlases sacensībās.

Par 4. jautājumu:

 • LOF valde apstiprina Latvijas čempionāta nolikumu vidējā distancē un stafetē 6.-7.09.2008 Kuldīgas rajonā (Īvande-Snēpele).
 • Mārtiņš Līsmanis ir atteicies turpmāk darboties kā Mediju grupas vadītājs. Valde izsaka pateicību Mārtiņam par paveikto darbu Mediju grupas vadībā, un respektējot viņa vēlmes, aicina Mārtiņu turpināt savas aktivitātes LOF-ā kādā citā kapacitātē. Valde aicina Mediju grupu nominēt jaunu kandidātu Mediju grupas vadītāja amatam.
 • Vilnis Veļķeris informē, ka OS gada noslēguma pasākums notiks 6.decembrī Zvārtavas pilī (Alūksnes rajonā): t.sk., orientēšanās sacensības, LOF kongress un tradicionālā orientieristu balle. Tuvāka informācija sekos.
   


Nākošo valdes sēdi tiek nolemts sasaukt 11. augustā.

Vairāk jautājumu nav un LOF valdes sēde tiek slēgta.


Protokolēja Juris Cebulis

 


atpakaļ

0.044587850570679