Dokumenti un protokoli ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

15.novembris /
Undīne, Leopolds, Unda
IenāktIenāktIenākt

Dokumenti un protokoli

LOF Valdes sēdes protokols #2008/08

2008. gada 11. augustā
Rīgā


Piedalās:


LOF valdes locekļi: Pēteris Apinis /prezidents/, Juris Cebulis/viceprezidents/, Indulis Peilāns, Ģirts Mamis, Gunārs Ikaunieks


LOF klubu pārstāvji: Juris Knēts


Darba kārtība:

 1. Izpilddirektora ziņojums.
 2. Latvijas izlases, plāni.
 3. Pasaules čempionāts.
 4. LČ rīkošanas tiesības 2009. gadā.
 5. Citi.

Par 1. jautājumu:


LOF izpilddirektors informē par paveikto kopš iepriekšējās valdes sēdes:

 • Notiek Federācijas darba pārskata gatavošana, kurš jāiesniedz IZM Sporta pārvaldē, ļoti apjomīgs darbs par visām Federācijas darbības jomām
 • Iesniegta atskaite LSFP, kā arī tāme finansējuma saņemšanai
 • Nosūtīti pieteikumi uz PK posmu Šveicē
 • Iesniegts pieteikums Rīgas domei par finansējumu 2009. gadā
 • Iesniegta atskaite un tāmes Sporta pārvaldei
 • Iesniegta atskaite VID
 • Sagatavota atskaite Latvijas Paralimpiskajai komitejai par finansējuma izlietojumu ETOC

Par 2. jautājumu:


Sakarā ar to, ka ir atsūtīts oficiāls uzaicinājums Latvijai par piedalīšanos Pasaules spēlēs, ir jānosūta skaitliskais pieteikums līdz 25. augustam. Valde nolemj, papildus 4 sportistiem, pieteikt 2 pārstāvjus.

Valde uzdod Izlašu komisijai sagatavot kritērijus Latvijas A-izlasei, ņemot vērā iespējamos finansu resursus 2009. gadā.


Par 3. jautājumu:

Latvijas izlases treneris Gunārs Ikaunieks sagatavojis atskaiti par izlases dalību Pasaules čempionātā Čehijā:

 1. Pasaules čempionāta laikā tika sasniegti 3 augstākie rezultāti Latvijas vēsturē, 9. v. vidējā distancē, 5. v. vīru stafetē un 9.v. sievu stafetē. Kvalifikācijā uz pasaules spēlēm izcīnījām 12.vietu, kvalificējoties ar pilnu komandu 2+2, esot priekšā gan leišiem, gan igauņiem.
 2. Prieks, ka pasaules elitē iekļāvies Edgars, jo 7. v Eiropas čemp. un 9.v Pasaules čemp. ļoti labs sniegums, ļoti labs starts arī stafetes pirmajā etapā, iznākot no meža kā otrajam. Jāatzīmē, ka vīri stafetē apskrēja visus skandināvus.
 3. Šis čempionāts tik labi neizdevās Mārtiņam, jo, diemžēl, pēc vēdervīrusa vai saindēšanās, kas bija pirms čempionāta, neizdevās atgriezties fiziskās formas pašā virsotnē, līdz ar to nedaudz vairāk arī kļūdu distancē un nedaudz lēnāks ātrums, tomēr ar visu to izdevās kvalificēties abiem fināliem un veiksmīgi veikt stafeti, kas ļāva izcīnīt 5.vietu.
 4. Aijai vēl pietrūkst stabilitātes, bet ir labs potenciāls. Kvalificējās finālam sprintā un garajā distancē, labs ātrums. Šogad startējot arī Pasaules kausa posmos sanāk daudz startu, kas, domāju, nākotnē nesīs augļus. Izlaistais punkts vidējās distances kvalifikācijā, protams, ir sāpīga kļūda, bet tāds ir lielais sports, kur, startējot ļoti augstas slodzes apstākļos, gadās visādi.
 5. Inga Dambe kvalificējās sprinta un vidējās finālam, vidējā kvalifikācijā ar pirmo rezultātu, finālos gan 33. un 36. vieta. Labi veica pirmo etapu stafetē.
 6. Zemgus Žagata bija ieradies tikai uz sprinta distanci un, diemžēl, pietrūka tikai nedaudz , lai kvalificētos finālam, izcīnot 16.vietu, bija pirmais aiz svītras. Pēc noskrietā Pasaules junioru čempionāta Zviedrija, ātrums bija nedaudz mazāks nekā Eiropas čempionātā, bet, cerams, ka nākotnē no viņa sanāks labs sprinteris.
 7. Una, startējot savā pirmajā Pasaules čempionātā, iekļuva garās finālā un startējot, kā pirmā, sasniedza labu rezultātu 35. v. Sprinta sacensībās pietrūkst ātrums.
 8. Jānis Krūmiņš stabili iekļūst gan vidējās, gan garās distances finālā. Neizdodas vidējās fināls. Stabili veic otro etapu stafetē.
 9. Zandai neizdodas garās kvalifikācija, netiek galā ar dažādajām zaļajām kontūrām. Labi kvalificējas vidējās finālam, spēka otrai distancei dienā pietrūkst. Stabili veic stafetes otro etapu.
 10. Anatolijam neizdevās kvalificēties ne sprinta, ne garās finālam, šajā brīdī ātrums bija nepietiekošs, lai varētu būt finālā.
 11. Apvidus bija dažāds, protams, kalni visās distancēs, izņemot sprinta kvalifikāciju, bet detaļas uz kalniem atšķīrās. Čehi bija saplānojuši interesantas distances, pilnībā izmantojot šo apvidu, gan pamatīgas sienas, gan līdzens ar milzīgu izvedceļu tīklu zaļajā, gan akmens „pilsētiņa” vidējās finālā.
 12. Visi komandas dalībnieki ļoti atbildīgi gatavojās visiem startiem un centās parādīt to, ko šajā brīdi ir spējīgi. Komanda kopumā ir pietiekami perspektīva, lai turpinot strādāt varētu sasniegt vēl augstākus rezultātus, nepieciešams liels darbs bāzes periodā, kā arī nometnes čempionātu norises vietās un tehniskie treniņi kartē. Konkrētiem sportistiem nepieciešams gatavoties noteiktām distancēm. Īpaši tas sakāms par sprintu, jo ir jābūt ļoti ātriem gan sievām, gan vīriem, lai vispār varētu kvalificēties fināliem. Kvalifikācijas bieži nav tik tehniski sarežģītas un ļoti daudz izsaka ātrums.
 13. Paldies visiem, kas sniedza atbalstu gatavojoties šim čempionātam: sportistu individuālajiem treneriem, tiem, kas viņus ievadījuši sporta gaitās, finansiālā atbalsta sagādātājiem, gan sagatavošanās periodā, gan Pasaules čempionāta laikā. Paldies Velgai Zaļaiskalns, kas veica masāžas čempionāta laikā.

Valde novērtē Latvijas pieaugušo izlases rezultātus kā labus.

Par 4. jautājumu:

Madonas BJSS iesniegusi pieteikumu par iespējām rīkot Latvijas čempionātu 2009. gadā sprintā un garajā distancē. Čempionāti paredzēti jūnijā. LOF valde atbalsta pieteikumu.

LOF valde nolemj pagarināt LČ pieteikumu termiņu līdz 8. septembrim, kā arī līdz šim termiņam aicina pieteikties Baltijas čempionāta rīkotājus.

Par 5. jautājumu:

 • Atzīstot problēmas, kas radušās sacensību inspektoru trūkuma dēļ, valde nolemj izanalizēt svarīgāko LK un LČ organizācijas aspektus un kvalitāti, nolūkā uzlabot sacensību sarīkošanas līmeni.


Nākošo valdes sēdi tiek nolemts sasaukt 8. septembrī.

Vairāk jautājumu nav un LOF valdes sēde tiek slēgta.
 

Protokolēja Ģirts Mamis

 


atpakaļ

0,035560131072998