Antidopings ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Zane, Zuzanna
19.februāris /
IenāktIenāktIenākt

Latvijas orientēšanās federācija (LOF) informē, ka visi sacensību dalībnieki, kuri startē sacensībās, kuras tiek organizētas sadarbībā ar LOF (Latvijas kauss, Latvijas sprinta kauss, Latvijas stafešu kauss, Latvijas čempionāti un sacensības ar izlašu piedalīšanos), pakļaujas Starptautiskās orientēšanās federācijas (IOF) Antidopinga noteikumiem (IOF akceptē visus Pasaules Antidopinga aģentūras noteikumus), kā arī Latvijas likumdošanai, kura regulē antidopinga pasākumu norisi.

Lūdzam iepazīties ar dopinga sarakstu Valsts sporta medicīnas centra (VSMC) Antidopinga nodaļas mājaslapā – www.antidopings.lv vai Pasaules Antidopinga aģentūras mājaslapā: www.wada-ama.org

Informējam, ka:

  • Dopinga kontrolieri bez brīdinājuma var ierasties un veikt dopinga kontroles jebkurās LOF rīkotajās sacensībās, kā arī sportistu treniņu laikā vai dzīvesvietās.
  • Sacensību dalībniekiem ir aizliegts lietot vielas un metodes no dopinga saraksta. Lai pārbaudītu, vai medikaments nesatur dopinga vielu, konsultējaties VSMC Antidopinga nodaļā vai pārbaudiet medikamentu mājaslapas www.antidopings.lv sadaļā „medikamentu saraksts”.
  • Dopinga vielas ir atļauts lietot, ja ir iespējams dzīvībai bīstams veselības stāvoklis, nelietojot vielas no dopinga saraksta vai arī ja dopinga vielas lietošana ir vienīgā, saprātīgā terapeitiskā alternatīva, bet šādā gadījumā nepieciešams saņemt Terapeitiskās lietošanas atļauju (TUE) VSMC Antidopinga nodaļā.
  • Sportisti, kuri ir iekļauti IOF pārbaudāmo sportistu sarakstā (RTP), TUE atļaujas var saņemt gan VSMC Antidopinga nodaļā, gan Starptautiskajā orientēšanās federācijā.

Semināri:
Visiem treneriem, kā arī Latvijas izlašu sportistiem iesakām apmeklēt Valsts sporta medicīnas centra rīkotos bezmaksas seminārus Rīgā, Raiņa bulvārī 27. Visa informācija mājaslapā www.antidopings.lv

Saites:

IOF Antidopinga noteikumi:
www.orienteering.org

Sporta medicīnas valsts aģentūra Antidopinga nodaļa:
www.antidopings.lv

Pasaules Antidopinga aģentūra:
www.wada-ama.org

0.071991920471191