Ziņas - Pasaules Velo orientēšanās čempionāts Igaunijā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Jānis Tamužs, LOF preses dienests

Igaunijas pilsētas Rakveres apkārtnē no 26. līdz 31. augustam norisinājas Pasaules un Pasaules Junioru čempionāti velo orientēšanās. Latvijas komandu pārstāvēja 13 velo orientieristi. Pēdējā sacensību dienā ar savu 10.vietu garajā distancē Pasaules Junioru čempionātā iepriecināja Ēriks Gruzde.

šogad Pasaules Čempionāts velo orientēšanās notika tepat kaimiņos- Igaunijā. Latvija bija pārstāvēta ar komandu gan pieaugušo, gan junioru konkurencē.

Sprints

Kartes (M21W21M20W20)

Pirmajā sacensību dienā tika aizvadītas sprinta sacensības. Junioru konkurencē labu rezultātu uzrādīja Atis Heinols, kurš izcīnīja 18.vietu, Ēriks Gruzde finišēja 25.vietā. Nauris Raize tika diskvalificēts. Sieviešu junioru konkurencē vienīgā Latvijas pārstāve Ieva Krūmiņa arī aizsniedzās līdz 18.vietai.

Vīriešu konkurencē 38. un 41.vietā ierindojās Edgars Bričonoks un Toms Veits. Daudzi dalībnieki izpelnījās diskvalifikācijas par iebraukšanu aizliegtās teritorijās. Starp diskvalificētajiem atrodami arī Jānis Malcāns, Eduards Rēns un Uģis Voiceščuks.

Sieviešu konkurencē labākā sprintere no Latvijas izrādījās Dina Zobena, kura sasniedza 22. pozīciju. Inese Kauķe sekoja netālu, 24.vietā, bet Aiga Strazdiņa - 46.vietā no 48 finišējušajām dalībniecēm. Ingrīdai šmitei pietrūka atzīmes kādā no kontrolpunktiem.

Vidējā distance

Kartes (M21W21M20W20)

Vidējās distances Pasaules Junioru čempionātā Ieva Krūmiņa finišēja 22.vietā, Ēriks Gruzde uzlaboja savu sniegumu un ierindojās 27.vietā, Nauris Raize tika pie ieskaitīta rezultāta un 41.vietas, bet Atis Heinols distanci nepabeidza slimības dēļ un devās mājup no čempionāta.

Pieaugušo konkurencē Edgara Bričonoka 48.vieta bja augstākais sasniegums vīriešu konkurencē, viņam sekoja Uģis Voiceščuks 54., Jānis Malcāns 61. un Toms Veits 81.vietā. Eduards Rēns tika diskvalificēts.

Sieviešu sacensībās Dina Zobena par 1:01 izrādījās ātrāka nekā Inese Kauķe un abas sadalīja 47. un 48.vietu. Ingrīda šmite sekoja 53. un Aiga Strazdiņa 58. pozīcijā.

Stafete

GPS - M21 W21

Stafetes sacensības Latvijas izlasei izvērtās pagalam neveiksmīgas. Junioru grupā Ata Heinola slimības dēļ vīriešu konkurencē startēja arī Ieva Krūmiņa. Pēc pirmā etapa Ēriks Gruzde izvirzījās 6.vietā, turpinājumā Nauris Raize stafeti nodeva 12.vietā un Ieva Krūmiņa finišēja 13., pēdējā, vietā.

Vīriešu konkurencē sastādītas tika divas komandas, bet abas tika diskvalificētas.

Sieviešu stafetes komanda, Dina Zobena, inese Kauķe un Ingrīda šmite, pēc pirmā etapa bija 10.vietā un pēc otrā - 11.vietā. šī pozīcija tika saglabāta arī līdz finišam, kur ar ieskaitītu rezultātu finišēja 12 pirmās valstu komandas.

Garā distance.

Sacensību noslēgumā sportisti sacentās garajā distancē un līdz ar to tā bija pēdējā iespēja parādīt savu labāko sniegumu Pasaules čempionāta distancēs.

Ēriks Gruzde uzrādīja ļoti labu rezultātu un, 26 kilometrus garo distanci veicot pa 1:49:48, ierindojās augstajā 10.vietā Pasaules Junioru čempionātā.

Arī Ieva Krūmiņa uzrādīja savu čempionāta labāko sniegumu, ieņemot 15.vietu.

PČ vīriešu konkurencē startēt varēja tikai viens Latvijas pārstāvis un tas bija Eduards Rēns, kurš pēc 35km un 2:22 ilgušās distances ieņēma 52.vietu 61 dalībnieka konkurencē.

Starp sievietēm šoreiz labākā Latvijas izlases pārstāve izrādījās Ingrīda šmite ar 43. rezultātu, Inese Kauķe finišēja kā 45. un Dina Zobena un Aiga Strazdiņa ieņēma 49. un 50. pozīciju.

Lielākā šā čempionāta panākuma autors Ēriks Gruzde par čempionātu:

"Uz sacensībām braucu ar mērķi pārspēt pagājušā gada rezultātu - 13. vietu sprintā, kas arī izdevās.

Pirmā distance čempionātā bija sprints, uz kuru liku augstas cerības, jo patīk ātra pilsētas orientēšanās, taču distances vidū kļūdījos. Organizatori sprintā bija izveidojuši kaut ko nebijušu - pļavā izpļauts taku tīkls ar lēni braucamu segumu, kurā ielaida pašā distances sākumā un pirms pilsētas daļas.

Nākamajā dienā bija vidējā distance. Jutos ļoti labi, taču pēc skatītāju punkta pārķēru etapu, 6. punkta vietā aizbraucot līdz 9., kā arī distances otrajā pusē, kura bija pa slēpošanas trasēm, nedaudz kļūdījos.

Ceturtdiena bija brīvā diena, un tajā kārtīgi izgulējāmies, kā arī apskatījām dažus tūrisma objektus.

Pēc tam bija stafete. Tā kā Atis saslima un devās mājās, tad komandā ņēmām Ievu. Stafetē man bija piešķirts pirmais etaps. Sākumu ņēmu ļoti piezemēti un prātīgi. Līdz pirmajam radio punktam biju 3. vietā, taču uz nākamo punktu ar somu uztaisījām palielu kļūdu. Pārējā distance bija diez gan veiksmīga. Ļoti patika stafetes apvidus.

Kā pēdējā sacensību diena bija sestdiena - garā distance. Jutos ļoti labi, kaut arī nebiju izgulējies tā kārtīgi. Iesāku distanci tāpat kā stafetē - prātīgi. Distances tālajā galā pārāk daudz minstinājos un izvēlējos nepareizos variantus, kur arī zaudēju lielāko daļu laika.

Kopumā sacensības no organizatoru puses bija ļoti augstā līmenī. Pats par veikumu esmu apmierināts tikai ar garo distanci. Liels paldies jāsaka Paulim Bričonokam par ieguldīto laiku junioru izlases sagatavošanā, kā arī ģimenei un draugiem par atbalstu."