Ziņas - Latvijas izlase no Pasaules čempionāta veterāniem MTBO atgriežas ar divām medaļām ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Maija Pētermane | Nav komentāru

Aizvadītajā nedēļas nogalē Lietuvā, Kauņā norisinājās Pasaules veloorientēšanās čempionāts veterāniem un Latvijas pārstāvji no tās atgriezušies ar divām medaļām, kā arī vairākām augstvērtīgām vietām tuvu pjedestālam.

Vienlaikus notiekošajā Pasaules Kausa posmā elitei arī piedalījās Latvijas izlase, turpinot gūt pieredzi un gatavojoties nākamgad Lietuvā notiekošajam Pasaules čempionātam.
    Sacensību pirmajā dienā sportisti sacentās garajā distancē un W40 grupā veterānu čempionātā bronzas medaļu izcīnīja Inese Kauķe, kura pati par šo sasniegumu bija ļoti patīkami pārsteigta, jo garā distance naV viņas labākā specialitāte. Tiesa gan to, vai medaļa tik tiešām izcīnīta, nevarēja zināt līdz pat nākamās dienas rītam, jo radās problēmas ar SportIdent atzīmēšanās sistēmu, kā rezultātā vairākās vecuma grupās rezultāti netika ieskaitīti vispār.
    Vidējā distancē 1. oktobrī I. Kauķe turpināja rādīt atzīstamu sniegumu un šoreiz atkāpās par vienu pakāpienu augstāk uz pjedestāla un izcīnīja sudrabu.  Diemžēl pēdējā dienā, kad sportisti sacentās sprinta disciplīnā, kas ir I. Kauķes spēcīgākā, spēka pacīnīties par medaļām vairs nepietika.
    Vidējā distancē M40 grupas sportists Mārtiņš Godiņš izcīnīja 5. vietu. Arī sprintā M. Godiņam 5. vieta, vien 16 sekundes no pjedestāla. M45 grupā sprinta disciplīnā ļoti saspringtā konkurencē Raitis Muižnieks izcīnīja dalītu 7. vietu.
    Vienlaikus ar veterānu pasaules čempionātu Kauņā trīs dienas norisinājās arī Pasaules Kausa 3. posms elites sportistiem, kurā plašā sastāvā piedalījās arī Latvijas izlase. Labāko rezultātu trīs dienu laikā uzrādīja Edgars Krūmiņš, kurš, lielu daļu trases veicot kopā ar spēcīgo čehu Janu Svobodu, garajā distancē izcīnīja 21. vietu. Sprintā divas dienas vēlāk E. Krūmiņam – 36. vieta.  Atzīstamu sniegumu visas trīs dienas demonstrēja arī Edgars Bričonoks, kurš garajā distancē izcīnīja 35. vietu, vidējā distancē – 29., bet sprintā 23. vietu. Dāmām trīs dienu summā labākos rezultātus uzrādīja Mārīte Knēta, kuras labākais sasniegums bija sprintā izcīnītā 26. vieta.
    Kopumā Pasaules Kausa posmā no elites vīriem vislabākos rezultātus uzrādīja Latvijā labi zināmais Igaunijas sportists Lauri Malsros, kurš uzvarēja garajā un vidējā distancē, bet sprintā palika otrajā vietā. Pasaules Kausa kopvērtējumā viņam šogad otrā vieta aiz Krievijas pārstāvja Antona Foļiforova, kurš pēdējā posmā nestartēja savainojuma dēļ.
    Dāmām uzvaru PK kopvērtējumā Kauņā nostiprināja Norvēģijā dzīvojošā Lielbritānijas pārstāve Emīlija Benhema, kura garajā distancē izcīnīja uzvaru, bet vidējā un sprinta distancē abas dienas palika otrajā vietā.
    Līdz ar šīm sacensībām MTBO sezona gan pasaulē gan Latvijā ir noslēgusies un sportisti pamazām sāks gatavoties nākamajai sezonai, kad Pasaules čempionāts notiks Viļņā.

Visi rezultāti no Pasaules čempionāta veterāniem un Pasaules Kausa posma elites sportistiem atrodami šajā lapā.

Vairāk foto un vienmēr jaunākā informācija par MTBO sacensībām un sportistu gaitām atrodama MTBO Latvia Facebook lapā.