Ziņas - Pasaules velo orientēšanās čempionāta garā distance un stafete ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Jānis Tamužs

Ar garās distances un stafešu sacensībām noslēdzās Pasaules čempionāts velo orientēšanās, kas no 24. līdz 31.augustām norisinājās Polijā.

šogad lai iekļūtu garās distances A-finālā bija jāieņem sprintā vismaz 30. vieta, vai vidējā distancē 56. vieta. No Latvijas komandas tas bija izdevies vienīgi Uģim Voiceščukam (54.vieta garajā) un Ingrīdai šmitei (46.vieta vidējā).

Garajā distancē Uģis Voiceščuks ierindojās 38.vietā, distanci veicot pa 2:09:58 un uzvarētājam zaudējot 19:40.

Ingrīda šmite uzrādīja savu labāko čempionāta sniegumu, ieridnojoties 34.vietā. Garo distanci I.šmite veica pa 2:16:50 un uzvarētājai zaudēja 27:53.

Pasaules Junioru čempionāta garajā distancē ātrākais Latvijas pārstāvis bija Atis Heinols, kurš ierindojās 25.vietā. Jāatgādina, ka vidējā distancē A.Heinols ieņēma 20.vietu. Ēriks Gruzde, kurš čempionātu uzsāka ar daudzsološo 13.vietu sprintā, pārējās distancēs nespēja pietuvoties šim pasākumam un garajā distancē finišēja 46.vietā. Ottp Pēteris Pirtnieks ieņēma 51.vietu.

Stafetes sacensībās Latviju pārstāvēja komandas vīriešu elitē un junioru grupā.

Pieaugušo konkurencē Uģis Voiceščuks pēc pirmā etapa izvirzīja Latvijas komandu 11.vietā, otrajā etapā Andris Kivlenieks pat pacēla komandu uz 8. pozīciju, bet trešajā etapā Mārtiņam Lasmanis nācās atkāpties uz 11.vietu.

Junioru konkurencē Ēriks Gruzde pirmajā etapā Latvijas komandu izvirzīja 7.vietā, taču otrajā etapā Latvijas komanda nopelnīja diskvalifikāciju un finišēja bez rezultāta.