Ziņas - Velo orientēšanās LČ sprintā un vidējā distancē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Astrīda, Astra
16.augusts /
IenāktIenāktIenākt

MTBO ziņas

 • Velo orientēšanās LČ sprintā un vidējā distancē

  15.07.2014

  Jānis Tamužs

  Kamēr valsts spēcīgākie orientēšanās skrējiena pārstāvji cīnījās PČ Itālijā un rogaininga piekritēji dalīja LČ medaļas Lejasciemā, velo orientieristi sacentās LČ sprinta un vidējā distancē Valmieras kalnu slēpošanas trases "Baiļi" apkārtnē. Lai gan ātrākie izrādījās ārzemju viesi, Latvijas čempionu titulus sprintā izcīnīja Egils Kampuss (ZVOC) un Aiga Strazdiņa (CPSS/Meridiāns/Pārgauja), bet vidējā distancē - Andris Kivlenieks (Ogre OK) un Ingrīda šmite (Auseklis IK).

  Latvija šovasar izvirzījusies par līderi starp Baltijas valstīm kvalitatīvi organizēto velo orientēšanās sacensību ziņā. Gan velo-o daudzdienas, gan Kāpas divdienas gan tikko notikušais Latvijas čempionāts ir bijis pievilcīgs tuvāko kaimiņvalstu spēcīgākajiem sportistiem, kuru klātbūtne sacensības padarījušas aizraujošākas un sacensību dalībnieku pieredzi - vērtīgāku.

  Pirmajā šī gada LČ - garajā distancē "Kāpas" laikā - par čempioniem kļuva Uģis Voiceščuks un Ingrīda šmite. Valmierā notikušajā LČ sprinta un vidējā distancē bija pienācis laiks triumfēt arī citiem orientieristiem uz velosipēdiem.

  Pirmajā sacensību dienā vīriešu elitē izvērtās aizraujoša cīņa par uzvaru LČ vērtējumā. Uzvaru bez lielām kļūdām izcīnīja vietējais orientierists Egils Kampuss, bet viņam arvien tuvojās Mārtiņš Linde (Ozons), kuram finišā līdz zeltam pietrūka tikai 12 sekundes. Andris Kivlenieks izmantoja Mārtiņa Lasmaņa kļūdu distances beigās un, līdzīgi kā LČ garajā distancē, izcīnīja bronzas medaļu.

  Sieviešu elitē Aiga Strazdiņa bija nedaudz ātrāka un precīzāka par citām latviešu konkurentēm un izcīnīja LČ zelta medaļu ar rezultātu 26:51. A. Strazdiņai 37 sekundes piekāpās valmieriete Anete Geduševa, kura, savukārt, izrādījās par teju divām minūtēm ātrāka kā bronzas medaļu ieguvusī Dina Zobena (OK Purva Bridējs)

  Nākamajā dienā sacensības turpat Baiļu apkārtnē norisinājās vidējā distancē.

  Vīriešu elitē aizraujoša izvērtās cīņa gan par uzvaru, gan par bronzas godalgu. Par pirmajām divām vietām cīnījās Edgars Bričonoks (OK Kāpa) un Latvijas labākais ziemas orientierists Andris Kivlenieks. Abi sportisti distanci uzsāka piesardzīgi, tās sākuma daļā atrodoties tikai padsmitajās vietās, bet etapā uz 8.kp Andris Kivlenieks uzrādīja labu starplaiku un izvirzījās 4.vietā LČ vērtējumā. E. Bričonoks šajā etapā zaudēja pusotru minūti. Distances turpinājumā A. Kivlenieks demonstrēja lielisku fizisko sagatavotību un ar stabilu orientēšanos pakāpās uz otro pozīciju aiz Mārtiņa Lasmaņa. Taču atkārtojās iepriekšējā dienā pieredzētais scenārijs - M. Lasmanis pieļāva kļūdas un zaudēja LČ medaļu. Andris Kivlenieks izvirzījās pirmajā vietā, kuru saglabāja līdz pat finišam, pirmo reizi kļūstot par Latvijas čempionu velo orientēšanās. Tagad A. Kivleniekam ir medaļas no LČ orientēšanās gan skrējienā, gan ar slēpēm, gan uz velosipēda.

  Edgars Bričonoks savas neveiksmīgās ceļu izvēles distances sākumā atsvēra ar lielu ātrumu distances beigās un izrāva sev sudraba medaļu, tikai 32 sekundes aiz A. Kivlenieka.

  Trīs vīru cīņā par atlikušo godalgu ātrākais izrādījās Mārtiņš Linde, kurš par 12 sekundēm apsteidza Eduardu Rēnu un par 36 sekundēm Mārtiņu Lasmani. Izšķirošo pārsvaru M.Linde izcīnīja ar nedaudz augstāku ātrumu distances beigās.

  Sieviešu elitē revanšu pēc neveiksmīgi aizvadītās sprinta distances guva garās distances čempione Ingrīda šmite, kura savai kolekcijai pievienoja vēl vienu zelta medaļu. Uzvaras likteni izšķīra I. šmites lieliski veiktais 12.etaps, kurā viņa izrādījās divas minūtes un minūti ātrāka par savām tuvākajām sekotājām, attiecīgi, Dinu Zobenu un Aneti Geduševu. Pēc šī etapa I. šmite savu iegūto līderpozīciju nezaudēja. Dina Zobena, savukārt, izmantoja savas jaunākās konkurentes Anetes Geduševas kļūdas distances turpinājumā un izcīnīja sudraba godalgu, 2:13 aiz čempiones un 19 sekundes priekšā. A. Geduševai.

  Velo orientēšanās mājaslapa.

  Velo orientieristu karšu arhīvs.

  LČ rezultāti: sprints vidējā

  Foto.

Atlikušo zīmju skaits:

0.74975991249084