Prezidenta sleja - Pēdējā sleja šajā valdes sastāvā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends
18.oktobris /
IenāktIenāktIenākt

Prezidenta sleja

 • Pēdējā sleja šajā valdes sastāvā

  14.03.2017

  Viesturs Tamužs | 3 komentāri

  Labdien!

   

       Aizvadītajā piektdienā noslēdzām tagadējās LOF valdes darbu ar marta LOF valdes sēdi. Vēlos pateikties visiem valdes locekļiem, kas aktīvi piedalījās valdes sēdēs, diskutēja, izteica savus viedokļus un uzņēmās dažādus pienākumus. Šis bija jau otrais LOF valdes sastāvs, kurā es strādāju, un ar gandarījumu varu teikt, ka četru gadu laikā, kamēr es piedalos LOF valdes darbā, kvalitāte ir būtiski uzlabojusies. Sen jau aizmirsušās tās situācijas, kad valdes sēdes nevarēja notikt kvoruma trūkuma dēļ. Lai gan diskusijas LOF valdē vienmēr ir bijušas izvērstas un principiālas, arvien vairāk mēs diskutējam strukturēti, balstam savu viedokli ar labu argumentāciju. Attiecīgi arī ir saīsinājies valdes sēžu laiks. Ja agrāk tās nereti risinājās pat piecas stundas, tagad nereti visi darba kārtības jautājumi ir izrunāti pa pusotru stundu un mēs viens uz otru skatāmies – ko gan vēl tādu jauku varētu parunāt.

       Jau sestdien LOF kongress vēlēs jaunu valdi. Valtera Kaminska ierosinājumi, ka valdē vajadzētu būt pārstāvētiem cilvēkiem no visām LOF komisijām mēs centāmies īstenot, ieviešot sadaļu mūsu mājas lapā, kur katrs varēja pieteikties vai ieteikt kādus kandidātus. Bija jau cerība, ka kandidātu būs daudz un delegāti varēs izvēlēties potenciālos valdes locekļus ne tikai pēc to atpazīstamības, bet arī pēc motivācijas, spējām un prasmēm, kuras tad varētu izvērtēt jau savlaicīgi. Diemžēl pasākums, ja tā varētu teikt, palika pusceļā un attiecīgajā sadaļā publicētie kandidāti skaita ziņā ir mazāk, kā nepieciešams LOF valdē, saskaņā ar mūsu statūtiem. Arī pats uzrunāju daudzus cienījamus O sabiedrības locekļus par vēlmi strādāt valdē, diemžēl visos gadījumos „saņēmu kurvīti“, galvenā atruna bija laika trūkums, kā nu tas ir patiesībā, to nezinu.

       Pēdējās dienās aktīvi arī tika iesūtīti dažādi priekšlikumi LOF Kongresam, kurus apspriedām LOF valdē, visi iesūtīties priekšlikumi ir publicēti arī LOF mājas lapā. Paldies mūsu diskusiju lapas aktīvistiem, kas daudzus no priekšlikumiem izvērtē un apspriež jau tagad. Ceru, ka viens no vairāk apspriestajiem dokumentiem būs mūsu valdes sēdē pstiprinātais LOF budžets. Jau detalizēti rakstīju par tā veidošanas principiem, tagad varu teikt, ka esam tīri apmierināti ar gala rezultātu. Budžets plānots bez deficīta, tā ieņēmumu un izdevumu daļās ir vienādas 535 185 EUR. Šis un nakamie divi gadi mūsu organizācijai būs saistīti ar lieliem pasākumiem, kas mūsu budžetā parādās gan kā lieli izdevumi, gan ieņēmumi. Man jau gribās padomāt par to, kas notiks pēc 2019. gada, kad visi lielie pasaules čempionāti būs aiz muguras. Jau tagad zinu diezgan droši, ka federācija būs Latvijas apstākļiem diezgan turīga, varēsim beidzot atļauties vairāk uzmanības un naudas veltīt gan mūsu izlasēm, gan jaunajiem sportistiem. Tomēr man gribētos, lai arī pēc 2019. gada mēs droši varētu skatīties nākotnē, lai mums būtu ne tikai summa kontā, bet arī drošība un pārliecība par savu ilgtspējīgu attīstību. Šī būtu mana lielākā prioritāte tādā gadījumā, ja tikšu ievēlēts par organizācijas vadītāju – kā panākt to, lai ienākošās naudas plūsmas nesamazinās pēc lielo pasākumu perioda beigām. Dažas idejas man ir, tās lielā mērā ir saistītas ar mūsu darbības komercializēšanu, kuru pašlaik labi ir uzsākusi O! Latvijas vadība.

       Lieliskas ziņas arī varam lasīt LOF mājas lapā, kur mūs iepriecina labie rezultāti Pasaules čempionātā orientēšanās ar slēpēm. Garajā distancē Raivo Kivlenieks izcīnījis 12. vietu, kas ir augstākais rezultāts šāda līmeņa sacensībās individuālajās distancēs, taču vidējā distancē Naurim Raizem 16. vietā, kas arī ir lielisks sasniegums. Apsveicu puišus!

       Pats atļāvos „nelielu sānsoli“ no sava pamata sporta veida un četras dienas snovoju Alpos, tomēr jāsāk nopietni gatavoties jaunajai orientēšanās sezonai. Pavasaris jau tepat aiz stūra, un pirmās LOF vasaras sezonas sacensības "Kurzemes Pavasaris" jau pēc mazāk kā mēneša - 8. un 9. aprīlī.

       Tiekamies pēc Kongresa jau jaunā valdes sastāvā! Kā jau esmu minējis agrākajās slejās, „Prezidenta sleju“ pēc kongresa arī sagaida izmaiņas.

   

  Novēlu karstas sirdis un vēsus prātus sestdien!

   

  Viesturs

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 17.03.2017 19:23
  Jānis Bergs
  9200
  17.03.2017 09:08
  Matīss Ratnieks sacīja:
  Lūdzu. Skaties augstāk.
  Paldies Matīss :)))
 • 17.03.2017 09:08
  Matīss Ratnieks
  9199
  17.03.2017 09:05
  Jānis Bergs sacīja:
  Jautājums LOF lapas veidotājiem, uzturētājiem un pārveidotājiem utml, jo man jautājums varētu interesēt arī kādam citam lasītājam: Vai KOF mājas lapā ir iespējams ielūkoties arī "Prezidenta sleja" arhīvā??? Man interesē un patlaban ir ļoti vajadzīgs viens Viestura raksts, kurš bija rakstīts senāk.
  Lūdzu. Skaties augstāk.
 • 17.03.2017 09:05
  Jānis Bergs
  Jautājums LOF lapas veidotājiem, uzturētājiem un pārveidotājiem utml, jo man jautājums varētu interesēt arī kādam citam lasītājam:
  Vai KOF mājas lapā ir iespējams ielūkoties arī "Prezidenta sleja" arhīvā???
  Man interesē un patlaban ir ļoti vajadzīgs viens Viestura raksts, kurš bija rakstīts senāk.

Atlikušo zīmju skaits:

0.029473066329956