Prezidenta sleja ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Ginta, Gunda, Gunta
28.marts /
IenāktIenāktIenākt

Prezidenta sleja

 • WOC 2016 sleja (ārkārtas)

  25.08.2016 | 7 komentāri

  Pasaules čempionāts ir katra izcila orientierista gada galvenās sacensības. Tomēr, ja no visām 80 IOF dalībvalstīm labākie skrējēji vēlētos piedalīties garā vai vidējā distancē, rastos ļoti lieli sarežģījumi. Starta laiki būtu vairāk nekā četras stundas, būtu grūti sekot notikumiem trasēs, tiktu iemītas takas utt. Tādēļ PČ organizatori limitē dalībnieku skaitu līdz 80, tomēr mēģinot nodrošināt to, ka piedalīties var gan visu valstu atlēti, gan  varētu startēt arī spēcīgākie pasaules skrējēji (dažās valstīs tādu ir diezgan daudz). Kā abus šos principus savienot? Agrāk sportisti skrēja atlases skrējienus vairākās grupās un labākie no katras grupas kvalificējās finālam. Šāda kārtība vēl joprojām saglabājusies sprinta sacensībās. Tomēr labākajiem meža distanču skrējējiem tad nācās piedalīties piecās sacensībās nedēļas laikā un šāda slodze bija par lielu pat labi trenētiem atlētiem.

  lasīt vairāk ...
 • Rūgtā sleja

  23.08.2016 | 2 komentāri

  Sveicieni no Stromstadas.

  Savās slejās vienmēr esmu centies būt optimists, bet šoreiz mani pārņēmis rudenīgs pesimisms.

  Pagājušajā nedēļā no mums aizgāja mans bijušais kolēģis Guntis Upacers. Sapazināmies, kad abi strādājām Salaspils reaktorā un tā jau apmēram trīsdesmit gadus draudzīgi parunājāmies vai samājāmies orientēšanās sacensībās. Lai nu Tev, Gunti,  izdodas labi noorientēties tajos jaunajos apstākļos, kuros esi nonācis!

  lasīt vairāk ...
 • Vecmeistaru sleja

  17.08.2016 | Nav komentāru

  Labdien, sportisti!

   

  Pasauli ir pārņēmis Olimpisko spēļu trakums, liekas, ka visi pasaules televizori rāda jaunus, skaistus un atlētiskus cilvēkus, kuri uzrāda prātam neaptveramus sportiskos rezultātus. Diemžēl ļoti bieži  TV skatītāji vēro sporta sacīkstes kā šovu, pat nedomājot kaut ko tādu paši pamēģināt. Orientieristi rīkojas pilnīgi pretēji – viņi visu dara un izmēģina paši un sevišķi nebēdā, ja augums nav izcili atlētisks vai rezultāts nav fantastisks.

  lasīt vairāk ...
 • Rēzeknes sleja

  09.08.2016 | Nav komentāru

  Labdien!

              Īstenojot LOF stratēģiskos mērķus par mūsu sporta veida masveidību, cenšamies apzināt Latvijas pilsētas, kurās orientēšanās sportam varētu būt labas izaugsmes iespējas. Strādājam gan Ventspilī, gan Talsos, gan Liepājā, gan vēl daudzās citās Latvijas pilsētās. Darbības recepte jau visur ir līdzīga – Aigars sazinās ar vietējiem aktīvistiem, pilsētas vadību, skolām un sporta skolām, Jaunsardzi, veic esošo karšu inventarizāciju, piedāvā metodisku palīdzību sporta skolotājiem un vietējiem orientēšanās draugiem. Ja ir atsaucība, organizējam O! Festivālu un arī Latvijas Čempionātu vai citu lielāku LOF pasākumu.

  lasīt vairāk ...
 • Valda Zatlera sleja

  02.08.2016 | 1 komentārs

  Vasara ir pašā karstumā lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju cenšas baudīt atpūtu, arī LOF un O! Latvijas aktivitātes nedaudz pieklusušas. Kopā ar ģimeni arī es devos orientieristam raksturīgā atpūtas braucienā uz Slovēniju, lai piedalītos OO Cup sacensībās. Parasti braucienos ņemu līdzi kādu grāmatu, šoreiz tie bija Valda Zatlera memuāri “Kas es esmu”. Lasīju ar lielu aizrautību līdz 345. lapaspusē uzdūros mums, Latvijas orientieristiem, ārkārtīgi cildinošām rindkopām. Sirsnīgi varu ieteikt izlasīt visu grāmatu, bet, ja nu tādas iespējas nav, citēšu šeit Zatlera versiju par Baltijas ceļa atceres skrējiena organizēšanu:

  lasīt vairāk ...

0.04955005645752