Prezidenta sleja ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Jurģis, Juris, Georgs
23.aprīlis /
IenāktIenāktIenākt

Prezidenta sleja

 • Sprinta sleja

  20.09.2016 | Nav komentāru

  Laba diena, lasītāji!


               Arvien lielāka nozīme mūsdienu orientēšanās sporta attīstībā un izaugsmē ir sprinta distancēm. Sākot ar 2019. gadu Pasaules Orientēšanās čempionāti tiks atsevišķi iedalīti - "meža gados" un "sprinta gados", kas nozīmē, ka katru otro gadu spēcīgākie orientieristi sacentīsies tikai un vienīgi sprinta distancēs. Lai gan orientēšanās mežā un pilsētā notiek pēc līdzīgiem principiem (karte, kompass, kontrolpunktu meklēšana pavēles secībā), tomēr šīs sacensības ir pietiekoši atšķirīgas, gan kartes detalizācijas, gan informācijas lasīšanas ātruma ziņā, gan galvenokārt jau atšķirīgās slodzes fizioloģijas dēļ. Arvien vairāk pasaulē ir tādi orientieristi, kuri specializējas tieši orientēšanās sprinta disciplīnā. Latvijas elites sportisti pagaidām vēl atdod priekšroku meža distancēm, sprintā piedaloties gandrīz kā hobija līmenī. Attiecīgi Latvijai starptautiskā konkurencē ir gandrīz neiespējami demonstrēt izcilus rezultātus.

  lasīt vairāk ...
 • Atpazīstamības sleja

  13.09.2016 | 2 komentāri

  Sveiki, visiem!

   

  Šo sleju vēlos sākt ar LOF darbības stratēģiskā mērķa atgādināšanu: Orientēšanās būs nozīmīgākais tautas sporta veids Latvijā 2020. gadā. Lai kļūtu par patiesi nozīmīgu Latvijas sporta dzīves daļu, ārkārtīgi svarīga ir mūsu sporta veida atpazīstamības veicināšana. Pagājušajā nedēļā bija vairāki priecīgi notikumi, kas liecināja, ka savas atpazīstamības veicināšanā mēs veicam darbības pareizajā virzienā. Ietekmīgais Latvijas biznesa laikraksts Dienas bizness bija ievērojis orientieristu saimes rosību un izveidoja publikāciju, kur izsmeļošā un korektā rakstā raksturoja orientēšanās sports un federācijas darbību. Raksta nosaukums jau vien bija ko vērts: „Tautas sporta karaliene“.

  lasīt vairāk ...
 • Ventspils sleja

  06.09.2016 | 3 komentāri

  Labdien, orientieristi!

   

  Nedēļas nogalē Ventspils apkārtnē, 2008. gada Eiropas čempionāta apvidū, Jaunupē, notika Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetēs. No dalībnieka viedokļa vērtējot, čempionāts bija labi organizēts. Arī šoreiz centāmies turpināt pavasarī aizsākto tradīciju – atklāšanas ceremoniju ar dalībnieku parādi un oficiālām uzrunām. Man prieks, ka gana daudzi klubi un to dalībnieki ciena šo tradīciju un atrod laiku, lai piedalītos atklāšanas parādē. Īpaši svarīgi šī mūsu kopības un masveidības parāde ir mūsu majastēviem – gan Daugavpilī, gan Ventspilī es redzēju cik iespaidoti bija šo pilsētu sporta dzīves vadītāji. Ļoti centāmies arī ar citiem aspektiem, piemēram, samērā bagāto balvu klāstu uzvarētājiem. Jauki, ka Latvijas čempionātu bija pagodinājuši arī gandrīz visi spēcīgākie valsts orientieristi, sekoša viņu cīņām bija tik aizraujoša, ka gandrīz nokavēju savu startu. Protams, bija dažādas krīzes situācijas organizatoru darbā, arī sacensību inspektoram Rodrigo Slaviņam bija gana daudz komentāru.

  lasīt vairāk ...
 • WOC sleja

  31.08.2016 | 4 komentāri

  Sveiki sportisti!

  Nozīmīgākais orientēšanās pasākums - Pasaules Orientēšanās čempionāts - ir noslēdzies. Ja pagājušajā ceturtdienā, kad rakstīju ārkārtas sleju, visiem bija nedaudz nospiests noskaņojums, tad jau piektdien varējām priecīgi uzsmaidīt - Latvijas delegācija mājās no pasaules čempionātra vedīs medaļu! Jānis Rukšāns nopietnā un sīvā konkurencē izcīnija bronzu Pasaules taku orientēšanās čempionātā. No sirds apsveicu Jāni savā un visas federācijas vārdā!

   

  lasīt vairāk ...
 • WOC 2016 sleja (ārkārtas)

  25.08.2016 | 7 komentāri

  Pasaules čempionāts ir katra izcila orientierista gada galvenās sacensības. Tomēr, ja no visām 80 IOF dalībvalstīm labākie skrējēji vēlētos piedalīties garā vai vidējā distancē, rastos ļoti lieli sarežģījumi. Starta laiki būtu vairāk nekā četras stundas, būtu grūti sekot notikumiem trasēs, tiktu iemītas takas utt. Tādēļ PČ organizatori limitē dalībnieku skaitu līdz 80, tomēr mēģinot nodrošināt to, ka piedalīties var gan visu valstu atlēti, gan  varētu startēt arī spēcīgākie pasaules skrējēji (dažās valstīs tādu ir diezgan daudz). Kā abus šos principus savienot? Agrāk sportisti skrēja atlases skrējienus vairākās grupās un labākie no katras grupas kvalificējās finālam. Šāda kārtība vēl joprojām saglabājusies sprinta sacensībās. Tomēr labākajiem meža distanču skrējējiem tad nācās piedalīties piecās sacensībās nedēļas laikā un šāda slodze bija par lielu pat labi trenētiem atlētiem.

  lasīt vairāk ...

0.049299955368042