Prezidenta sleja ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Jurģis, Juris, Georgs
23.aprīlis /
IenāktIenāktIenākt

Prezidenta sleja

 • Baltijas Junioru kausa sleja

  26.10.2016 | 18 komentāri

  Labdien, orientieristi!

   

              Aizvadītā nedēļa iesākās ar sparīgu darbu Dārza ielā, kur kupli apmeklētā valdes sēdē risinājām dažādus lielākas un mazākas nozīmības jautājumus. Gribētu šeit paust patiesu prieku par to, ka uz LOF valdes sēdēm vienmēr ierodas gandrīz visi valdes locekļi, lai gan pieci no astoņiem nav rīdzinieki. Pēdējā laikā katrā valdes sēdē piedalās arī daudzi patiesi ieinteresēti klubu pārstāvji. Vēl labi atceros laiku pirms dažiem gadiem, kad katru mēnesi bija problēmas sasaukt kaut vai valdes kvorumu, pašreizējā aktivitāte liecina, ka esam noticējuši paši savai varēšanai, sava sporta veida federācijai un valdes sēdēm kā forumiem, kuros tiešām tiek pieņemti nozīmīgi lēmumi.

  lasīt vairāk ...
 • Orientēšanās trakuma sleja

  19.10.2016 | 16 komentāri

  Sveiki, biedri!

   

  Šo sleju vēlos uzsākt, atgādinot vienu no mūsu stratēģijas mērķiem, kas izvirzīts orientēšanās sporta atpazīstamības veicināšanai: “lielākā citējamība un lielākais raidlaiks televīzijā starp visiem tautas sporta veidiem“. Lai to panāktu mums ne tikai pašiem cītīgi ir jāstāsta par saviem varoņiem un sasniegumiem, bet arī jāpanāk, lai par mums rakstītu žurnālisti. Savukārt, žurnālisti pēta un analizē, kas varētu likties interesants viņu lasītājiem, klausītājiem vai skatītājiem. Tādēļ tik svarīgi ir, lai ar orientēšanos kaut vai pavisam vienkāršā veidā nodarbotos pēc iespējas daudzi potenciālie TV skatītāji un avīžu lasītāji. Un jāsaka, ka šajā ziņā ir vērojams milzu progress. Ja vēl pirms dažiem gadiem „svētdienas sportotājs“ bija tāds, kas plānoja noskriet 5 km Rīgas maratona pasākumā, tad tagad arvien vairāk cilvēku vēlas kustēties ar kādu mērķi, tā, lai būtu interesanti, proti, orientējoties, meklējot un atrodot kaut ko.

  lasīt vairāk ...
 • Siguldas rudens sleja

  11.10.2016 | Nav komentāru

  Rudenīgs sveiciens, sportistiem!

   

  Ikdienā mēs reti aizdomājamies par tādu jautājumu kā tradīcijas, tomēr tieši tās bagātina mūsu kultūru, mūsu garīgo pasauli, mūsu vienotību. Tradīcijas var būt gan ģimenēm, gan darba kolektīviem, gan valstīm un tautām. Nesen biju kāzās par vedēju, tām gatavojoties, saskaitīju ap simts latviešu kāzu tradīciju. Tā ir īsta bagātība, salīdzinot, piemēram, ar amerikāņiem, kuri tradicionāli sagriež kāzu torti un izklīst...

  Arī Latvijas orientieristu tradīcijas ir dziļas un bagātas, to vidū īpaši jāizceļ ilgu laiku pārdzīvojušās sacensības. Siguldas rudens ir sena un pamatīga Latvijas orientēšanās tradīcija. Pirmais Siguldas rudens norisinājās 1973. gadā jeb pirms 43 gadiem. Sacensības aizsāka Maruta un Māris Mitrevici, viņi gan plānoja distances, gan zīmēja kartes un foto procesā tika pie melnbaltām kartēm. Vecākās paaudzes orientieristi vēl atcerās unikālo finiša sistēmu - visi startēja kopā un finišā sportistiem uz nagliņas bija jāuzdur savas kontrolkartiņas – kura kartiņa zemāk, tās īpašnieks arī uzvarējis. Par to kā viss tolaik izskatījies, var pārliecināties Anša Epnera filmā „Quo vadis“, tur redzamie sacensību kadri no putna lidojuma ir tieši Siguldas rudens. Tradīciju kopjot, visus šos gadus Siguldas rudens vienmēr piedāvā dalībniekiem startēt ar kopējo startu, kas mūsdienās ir diezgan reti sastopama iespēja. Agrāk šīs sacensības bija kupli apmeklētas, bija pat joks par orientieristiem, kuri bija nedaudz palaidušies slinkumā: „Nu, viņš jau startē tikai VEF pavasarī un Siguldas rudenī“. Kopš Siguldas rudens kļuvis par Latvijas Kausa sacensībām ievērojami pieaudzis dalībnieku skaits, piemēram, šogad, neskatoties uz paralēli notiekošajām aktivitātēm citās Latvijas vietās, Siguldas Rudens pulcēja ap 300 dalībnieku. Jānis Lazdāns, kurš par galveno organizatoru kļuvis pēc Māra un Marutas (kura bija Jāņa pirmā orientēšanās trenere), saka: “Tā man ir goda lieta organizēt Siguldas Rudeni. Es to nevaru nedarīt!“

  lasīt vairāk ...
 • Čaka Norisa sleja

  03.10.2016 | 4 komentāri

  Labdien, sportisti!

   

  Ir sajūta, ka cilvēki ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē arvien vairāk uzzina un interesējas par orientēšanās sportu. Tas patiesi priecē, jo liek ticēt, ka sasniegt mūsu mērķi – būt nozīmīgākajam tautas sporta veidam 2020. gadā – ir iespējams, bet tikai nedaudz jāpieliek pūles, ko arī cītīgi darām. Tā piemēram, amerikāņu fitnesa treneris Samirs Beciks (Samir Becic), kas 4 reizes ir saņēmis prestižo balvu „Pasaules labākais fitnesa treneris“ un sadarbojies ar daudz populāriem cilvēkiem (piemēram, Čaku Norisu), nesen publicējis kādu ļoti mums saistošu rakstu: „Top 10 veselības ieguvumi orientējoties“. Lasot katru no punktiem, pieķēru sevi mājot ar galvu un piekrītot katram izteikumam. Vēlos dalīties šajos punktos arī savā slejā.

  lasīt vairāk ...
 • Valērija Kiseļeva sleja

  27.09.2016 | 6 komentāri

  Rudenīgs svieciens, orientieristiem!

   

  Reti kura nedēļa Latvijas orientieristu saimei ir bijusi tik notikumiem bagāta kā pagājusī. Diemžēl visus jaukos un priecīgos notikumus aizēnoja sēru vēsts. No mums ir aizgājis orientēšanās Profesors Valērijs Kiseļevs. Noraugoties uz plašo orientieristu pulku, kas bija ieradušies pagodināt Valēriju viņa pēdējā gaitā, klausoties sēru vārdus par viņa bagātīgo mūža gājumu un aprunājoties ar bēru viesiem mazāk formālā veidā, es sapratu, ka mēs atvadamies no izcila orientēšanās pasaules cilvēka. Un kaut arī orientēšanās pagaidām vēl nav pazīstama kā akadēmiska disciplīna, Valērija veikums tajā patiesi pelna tādu atzinību, ko zinātnieki un studenti pauž saviem profesoriem. Zinātnē cienītiem profesoriem vienmēr ir laba akadēmiska izglītība un arī Valērijam tāda bija kartogrāfijas jomā. Zinātnes spīdekļi var lepoties ar izciliem sasniegumiem savā jomā un arī Valērija neskaitāmās uzvaras ir viņa talanta apliecinājums. Doktori un profesori aiz sevis atstāj daudzus pētījumus un publikācijas, uz kurām balstās tālākā zinātnes attīstība, un arī Valērija atstātais kartogrāfiskais materiāls vēl joprojām tiek izmantots mūsdienu karšu veidošanā. Un visbeidzot, katram profesoram ir daudz sekotāju, viņa talanta apbrīnotāju un nešaubīgi var teikt, ka Latvijā ir vesela Valērija Kiseļeva sekotāju saime, kas izmanto viņa idejas un atklājumus gan karšu zīmēšanas, gan trenēšanas, gan sacensību organizēšanas jomā. Zīmīgi, ka nedēļas nogalē Latvijas orientēšanās saimei nozīmīgās sacensībās – Eiromītiņā, piektdien vidējo distanci elites sportisti veica tieši Valērija Kiseļeva 1977. gadā zīmētā apvidū.

  lasīt vairāk ...

0.045319080352783