Prezidenta sleja ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Jurģis, Juris, Georgs
23.aprīlis /
IenāktIenāktIenākt

Prezidenta sleja

 • Jaunā gada apņemšanās sleja

  03.01.2017 | 2 komentāri

  Masu medijos daudz ironizē par tā saucamo Jaunā gada apņemšanos, jo lielākā daļa no labajiem nodomiem izplēnot jau janvāra vidū. Domāju, ka šāda ironija ir nevietā. Gluži otrādi, apņemšanās ir ne tikai jāizdomā, bet arī jānoformē vārdos un jāuzraksta. Skaļi pateiktam un uzrakstītam vārdam ir mistiski liels spēks, mūsu domas nereti pie tā atgriežas visa gada garumā un tādējādi dažādi iepriekš nezināmi risinājumi atnāk gluži negaidot. LOF vadības starpā aprunājāmies, kādas gan ir mūsu lielākās vēlmes 2017. gadā, es uzņemos iniciatīvu tās noformulēt vārdos.

  lasīt vairāk ...
 • Pateicības sleja

  27.12.2016 | 1 komentārs

  Rit pēdējās gada dienas un pienācis laiks atskatīties uz pagājušā gadā paveikto. Uzreiz jāsaka, ka gada laikā esam padarījuši tiešām daudz. Iecere par orientēšanās spara ratu, kuram katrs no mums pieliek savu spēku un enerģiju, pamazām realizējas un mēs droši tuvojamies savam mērķim: “Orientēšanās būs nozīmīgākais tautas sporta veids Latvijā 2020. gadā.” Gada pēdējā slejā vēlos ar pateicību pieminēt tos daudzos entuziastus, kuri palīdz attīstīties mūsu sporta veidam. Uzreiz jāsaka, ka šādu cilvēku ir ļoti daudz, tādēļ lūdzu piedošanu tiem, kuri šeit neatradīs savu vārdu – patiesi, visus notikumus vienā slejā nav iespējams ietvert.

  lasīt vairāk ...
 • Finansiālās patstāvības sleja

  20.12.2016 | Nav komentāru

  Labdien!

   

  Pagājušajā nedēļa diemžēl piedzīvoju divas nepatīkamas atklāsmes. Pirmkārt, izrādījās, ka manu uzņēmumu grupa Eco Baltia dažādu uzskaites īpatnību dēļ šogad būs ar mazāku oficiālo peļņu, līdz ar to mazāks būs peļņas nodoklis, līdz ar to arī tā peļņas nodokļa daļa, ko šogad varēs ziedot LOF nav viss 20 000 EUR kā pagājušajā gadā, bet ievērojami mazāk. Otrkārt, izrādījās, ka Latvijas Gāzē, līdz ar vadības maiņu ir mainījusies arī attieksme pret atbalstāmajām federācijām. Kalvīša kungs ir kļuvis ne tikai par Latvijas Gāzes vadītāju, bet arī par Latvijas Hokeja federācijas vadītāju, tādēļ šogad orientieristiem cerēt uz tradicionālo atbalstu 10 000 EUR apmērā ir praktiski nereāli.

  lasīt vairāk ...
 • Kāpas sleja

  13.12.2016 | 1 komentārs

  Labdien, svētku priekšvakarā!

   

              Orientēšanās klubs "Kāpa" ir viens no spēcīgākajiem un tradīcijām bagātākajiem orientēšanās klubiem Latvijā. Patiesi, Kāpa man nāk prātā tad, kad domāju par to, kādam vajadzētu būt ideālam klubam. Tajā ir gan masveidība (pēc orientieristu datu bāzes datiem šobrīd OK Kāpa ir 144 kluba biedru), gan meistarība (šogad, piemēram, Latvijas kausā izcēlās elites sportisti Irita Puķīte un Guntis Māliņš). Klubā ir skaisti vērojama paaudžu maiņa, sākot ar mazajiem „mikrobiem“, kuri Tamāras Kosmačovas vadībā meklē savus pirmos KP un beidzot ar tādām Latvijas orientēšanās sporta leģendām kā Gunārs Ostups, Kukku ģimene un daudzi citi. Un kur jau vēl profesionāli noorganizētās sacensības, kurās mums visiem ir prieks piedalīties. Protams, visvairāk atpazīstamās ir Baltijas populārākās daudzdienas „Kāpa“, bet arī visa gada garumā Kāpas valdes priekšsēdētājs Indulis Peilāns kopā ar palīgiem noorganizē 23 - 28 sacensību dienas.

  lasīt vairāk ...
 • LOF balles sleja

  06.12.2016 | 3 komentāri

  Labdien, lasītāj!

   

  Nenoliedzami nedēļas galvenais notikums risinājās sestdien LU atpūtas bāzē “Ratnieki”, kur vairāk kā 150 orientēšanās sporta entuziasti pulcējās, lai suminātu šīs vasaras orientēšanās sezonas labākos un nopelniem bagātākos sportistus. Šis gada balle bija īpaša, jo tajā pirmo reizi kopā pieaugušie pulcējās kopā ar jauniešiem, lai aplausi būtu skaļāki un sajūtas grandiozākas. Ne pārāk lielā Ratnieku zāle bija tiešām pilna, kas radīja sajūtu, ka patiešām esam daudz. Ceru, ka jaunais koncepts visiem iepatikās un arī nākamgad visas orientieristu paaudzes ballēsies kopā. Vakaram bija čigānu tematika un bez oriģinālajiem čigānu tērpiem, vakaru papildināja arī īstas čigānu dejas un dažus soļus skaistās dejotājas iemācīja arī balles viesiem, kustības tika izmantotas visa vakara garumā. Tajā pašā laikā jauniešiem citā ēkā notika dažādas spēles un atrakcijas visa vakara garumā, taču no rīta, visiem, kas vēlējās tika piedāvāts orientēšanās treniņš – izvēles distances Ratnieku kartē.

  lasīt vairāk ...

0.044183015823364