Prezidenta sleja ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Ginta, Gunda, Gunta
28.marts /
IenāktIenāktIenākt

Prezidenta sleja

 • LOF balles sleja

  06.12.2016 | 3 komentāri

  Labdien, lasītāj!

   

  Nenoliedzami nedēļas galvenais notikums risinājās sestdien LU atpūtas bāzē “Ratnieki”, kur vairāk kā 150 orientēšanās sporta entuziasti pulcējās, lai suminātu šīs vasaras orientēšanās sezonas labākos un nopelniem bagātākos sportistus. Šis gada balle bija īpaša, jo tajā pirmo reizi kopā pieaugušie pulcējās kopā ar jauniešiem, lai aplausi būtu skaļāki un sajūtas grandiozākas. Ne pārāk lielā Ratnieku zāle bija tiešām pilna, kas radīja sajūtu, ka patiešām esam daudz. Ceru, ka jaunais koncepts visiem iepatikās un arī nākamgad visas orientieristu paaudzes ballēsies kopā. Vakaram bija čigānu tematika un bez oriģinālajiem čigānu tērpiem, vakaru papildināja arī īstas čigānu dejas un dažus soļus skaistās dejotājas iemācīja arī balles viesiem, kustības tika izmantotas visa vakara garumā. Tajā pašā laikā jauniešiem citā ēkā notika dažādas spēles un atrakcijas visa vakara garumā, taču no rīta, visiem, kas vēlējās tika piedāvāts orientēšanās treniņš – izvēles distances Ratnieku kartē.

  lasīt vairāk ...
 • Atpazīstamo orientieristu sleja

  29.11.2016 | 4 komentāri

  Labdien, orientieristi!

   

              Vēlos sākt savu sleju ar apsveikumiem Uldim Alksnim, saņemot augsto apbalvojumu, "Atzinības krustu". Šis notikums liek aizdomāties par citiem nopelniem bagātiem un sabiedrībā ievērojamiem orientieristiem. Tādu cilvēku ir diezgan daudz - Žanete Jaunzeme - Grende, kas ir zināma, kā bijusī Kultūras ministre, Pēteris Apinis, kurš ne tikai aktīvi vadījis LOF, bet arī ilgus gadus ir Latvijas Ārstu biedrības prezidents, Čiris jeb Aivars Zvirbulis, kurš plašākai sabiedrībai zināms, kā Amatciema izveidotājs. Bez nosauktajiem ir vēl vesels saraksts, kurā noteikti jāiekļauj tādi uzvārdi, kā pazīstamais kardioķirurgs Jānis Ansabergs, sporta ziņu žurnālists Andris Rupais, komponists Kārlis Lācis, Paula Stradiņa mazdēls ārsts Pēteris Stradiņš, LLU Meža fakultātes dekāns Dagnis Dubrovskis, datorzinātnieks Andris Ambainis, polittehnologs un fotogrāfs Mārcis Bendiks, politiķis Edmunds Krastiņš, Latvijas lielākās kooperatīvu apvienības Latraps vadītājs Edgars Ruža, Siguldas Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics un vēl un vēl. Šeit uzskaitīti tikai daļa no cilvēkiem, kuriem vajadzētu būt šajā sarakstā. Kādreiz pat bija populārs izteiciens par divām sporta veidu mafijām Latvijā – stiprākā, protams, bija basketbolisti, bet otrajā vietā noteikti bija orientieristi. Ticu, ka aktīva nodarbošanās ar orientēšanās sportu ir palīdzējusi visiem šiem cilvēkiem sasniegt augstus sasniegumus profesionālajā jomā. Kādā savā iepriekšējā slejā rakstīju par īpašībām, kuras trenē mūsu sporta veids un kuras palīdz dzīvē ārpus treniņu un sacensību procesa. Galvenās no šīm īpašībām ir pastāvība, gribas spēks, taktiska gudrība, inteliģence, pozitīvisms, tālredzība un citas.

  lasīt vairāk ...
 • Profesionalitātes sleja

  21.11.2016 | 1 komentārs

  Labdien, orientieristi!

   

              Nevienam nav noslēpums, ka pasaules vadošie orientieristi trenējas profesionāli. Ja mēs vēlamies, lai mūsu sportisti būtu starp labākajiem pasaulē, tad arī viņiem ir jātrenējas profesionāli, tas, savukārt nozīmē, ka trenēšanās un piedalīšanās starptautiskās sacensībās ir viņu darbs un viņiem par to būtu jāsaņem alga. Ne velti, Edgara Bertuka rezultāti mūs pārsteidza tikai tad, kad Edgars gan sev, gan orientēšanās sabiedrībai paziņoja, ka viņš orientēšanās sportam ir pievērsies profesionāli. Edgars ir gan izcils kā sportists, gan ārkārtīgi mērķtiecīgs kā cilvēks un viņš pats sev noorganizēja ilggadīgu sponsoru atbalstu, kas arī ļāva viņam relatīvi droši raudzīties nākotnē un nodarboties tikai ar treniņiem un sacensībām. Esam postulējuši, ka Latvijas orientēšanās izlasē vajadzētu būt vismaz 6 + 6 augsta līmeņa sportistiem, bet mēs nevaram sagaidīt, ka visi no viņiem būs sponsoru piesaistē tikpat veiksmīgi kā Edgars, tātad federācijai jāsāk domāt un ieplānot tādu budžeta pozīciju kā mūsu profesionālo sportistu apmaksa. Līdz šim esam kautrīgi apgājuši šo tēmu, vienmēr nobrīnoties, kā gan mūsu sportisti pamanās gan profesionāli trenēties un uzrādīt augstus rezultātus, gan savilkt galus materiālā ziņā. Prognozējot, ka sākot ar 2018.gadu LOF budžets būs ar ievērojamu pieaugumu, aicinu O sabiedrību jau tagad atklāti spriest par šiem jautājumiem.

  lasīt vairāk ...
 • Karšu sleja

  15.11.2016 | Nav komentāru

  Sveiki!

   

              Tiekoties ar kolēģiem no citām Latvijas sporta federācijām, esmu sapratis, cik ļoti liela problēma viņiem ir infrastruktūras objektu izveide un uzturēšana. Patiešām, cik gan neizmaksā biatlona šautuve, bet runājot par jaunu futbola stadionu vai vieglatlētikas manēžu, no skaitļiem sagriežas galva. Mums šajā ziņa ir veicies, jo par mūsu infrastruktūru parūpējas Dabas māte – meži, brikšņi un purvi Latvijā ir visapkārt. Galvenais pienesums no cilvēka ir nevis uzbūvēt milzu tribīnes, bet gan uzzīmēt labas orientēšanās kartes. Latvijā situācija ar orientēšanās kartēm ir laba. Viena no manām pirmajām ierosmēm kā LOF prezidentam bija visu OS karšu uzskaite elektroniskā veidā mūsu mājas lapā. Šis katalogs ir izveidots un mēs redzam, ka kopā LOF karšu reģistrā ir 914 karšu. It kā liekas, ka tas ir liels skaitlis, tomēr jāatceras, ka kartes noveco un ik pa trim vai četriem gadiem tās ir jāatjauno. O tauta arī ir ļoti prasīga – mums vienmēr gribas, lai orientēšanās būtu interesanta un neapniktu un nebūtu jāskrien vienā kartē neskaitāmas reizes.

  lasīt vairāk ...
 • O Balles sleja

  07.11.2016 | Nav komentāru

  Labdien!

   

   

              Viena no mūsu ģimenes stingrākajām tradīcijām ir piedalīšanās O ballē. Dažu gadu ar Brigitu apspriežam kādu ceļojumu uz saulainām zemēm, bet tad atjēdzamies: „Tas taču iznāk decembra pirmajā sestdienā, kad ir O balle – nē, tad mums noteikti jābūt Latvijā!“ Man patiešām patīk balles atmosfēra, mūsu kopā būšana, svinīgums apbalvošanas ceremonijā, rūpīgi pārdomātie tērpi, jautrās dejas ar nenokausējamajām partnerēm, priekšnesumi, konkursi utt. Īstu svētku ar dejām un jautrību par pieņemamu cenu jau mūsu dienās nemaz nav tik daudz, man patiesi liekas dīvaini, kāpēc gan uz šo bezgala jauko pasākumu ierodas tik maz cilvēku – orientieristi taču ir daudzi tūkstoši, bet ballē pēdējos gados piedalās vien kāds simts. Diemžēl jāsaka arī, ka balles publika noveco, pavisam maz ir orientieristu no 21 un 35 grupām, tādēļ šogad uzsāksim jaunu iniciatīvu balle būs vienā laikā gan pieaugušo, gan jauniešu grupām (deju zāles būs atsevišķas), ceru, ka šāda kārtība iepatiksies un jaunieši turpinās apmeklēt O balles arī tad, kad jau skries junioru un pieaugušo grupās.

  lasīt vairāk ...

1.241691827774