Prezidenta sleja ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Jurģis, Juris, Georgs
23.aprīlis /
IenāktIenāktIenākt

Prezidenta sleja

 • Simtā sleja

  06.02.2017 | 1 komentārs

  Sveicieni no Vjetnamas - valsts, kurā, manuprāt, nav neviena orientierista!

   

              Liekas gandrīz neticami, tomēr tas ir fakts, – sleja, ko rakstu pašlaik ir jau simtā un ir pagājuši gandrīz 2 gadi, kopš uzsāku šo iknedēļas aktivitāti. Lepojos, ka divu gadu laikā ir izdevies neizlaist nevienu nedēļu, kad sleja nebūtu publicēta. Pašā sākumā mana iecere bija informēt orietieristus un apkārtējo sabiedrību par to, „kas lācītim vēderā“, proti, kādas gan ir mūsu federācijas vadības aktualitātes, pieņemtie lēmumi, idejas, plāni, noskaņojums un daudz kas cits. Varbūt maldīgi, bet pirms diviem gadiem man likās, ka LOF valdes un vadības darbs ir informatīvi atrauts no plašākas orientieristu sabiedrības un šī situācija, savukārt, veicina nesapratni un pat neuzticēšanos. Tādēļ slejās centos apskatīt un atspoguļot dažādus notikumus - LOF projektus, valdes darbu, nākotnes plānus un vīzijas, dažādus seminārus, sanāksmes, tikšanās un daudz ko citu.

  lasīt vairāk ...
 • LOF valdes sleja

  31.01.2017 | 2 komentāri

  Labdien!

   

              Tiekoties ar Ziemeļvalstu orientēšanās federāciju vadītājiem, painteresējos arī par to, kā valdes darbs tiek organizēts viņu organizācijās. Sapratu, ka lielākais izaicinājums viņiem ir milzīgie attālumi, kas valdes locekļiem jāveic, lai fiziski piedalītos sēdēs. Dānijā viņi nereti ceļo trīs stundas tikai vienā virzienā, bet Zviedrijā, Somijā un Norvēģijā dažiem valdes locekļiem uz sēdēm ir pat jālido. Tādēļ arī viņu valdes norit retāk, nekā Latvijā - apmēram sešas reizes gadā un attiecīgi ir garākas – tās var aizņemt pat pilnu dienu. Dienas kārtība pēc satura un apspriežamie jautājumi gan ir ļoti līdzīgi tiem, kurus jūs varat lasīt LOF valdes sēžu protokolos. Arī skaitliskais sastāvs ir līdzīgs – no septiņiem līdz deviņiem valdes locekļiem. Aprunājos arī par Ziemeļvalstu federāciju valžu kompozīciju, arī šeit var saskatīt daudzas līdzības. Galvenais kritērijs, lai darbotos valdē nav viss specifiskas zināšanās vai prasmes, bet vēlme un kaisle kaut ko darīt savam iemīļotajam sporta veidam.

  lasīt vairāk ...
 • Labas diskusiju kultūras sleja

  24.01.2017 | 16 komentāri

  Labdien!

   

              Iepriekšējā nedēļā aizvadījām produktīvu valdes sēdi, kuru kā jau ierasts apmeklēja gandrīz visi valdes locekļi un vairāki klubu pārstāvji. Nozīmīgākais lēmums noteikti skāra jautājumu par SV20 grupu pievienošanu elites grupām. Jāsaka, ka, izvirzot šādu priekšlikumu, LOF valde neko sliktu tajā nesaredzēja. No mūsu, valdes locekļu skatu punkta, būtu vairāk ieguvumu nekā zaudējumu, taču jāatzīst, ka LOF valdes sastāvā nav neviena, kas tieši pārstāvētu jauniešu un junioru un viņu treneru intereses un varētu mūsu argumentus savlaicīgi atspēkot. Iepazīstoties un izvērtējot jauniešu un junioru treneru iesūtīto vēstuli šajā jautājumā un noklausoties Baibas Smilas argumentāciju, LOF valde atcēla savu ierosinājumu.

  lasīt vairāk ...
 • LOF ārpolitikas sleja

  17.01.2017 | 3 komentāri

  Pagājušās nedēļas nogalē kopā ar Jāni Lazdānu piedalījāmies interesantā pasākumā Kopenhāgenā. Tad, kad pagājušajā gadā IOF kongresa laikā mani uzaicināja piedalīties NORD grupas sanāksmē, es īsti nemaz nesapratu, kas gaidāms. Pat braucot uz Kopenhāgenu, mums abiem ar Jāni bija visai miglains priekšstats, ko mēs darīsim šajā sanāksmē. Skaidrs bija tikai tas, ka tiks apspriesti WOC jautājumi, tādēļ mums abiem tur noteikti jābūt. Galarezultātā sanāksme izrādījās ļoti interesanta un vērtīga, tādēļ nolēmu par to uzrakstīt šīs nedēļas slejā.

  lasīt vairāk ...
 • Sociālās atbildības sleja

  10.01.2017 | 5 komentāri

  Cīnoties katrs ar savām sadzīves grūtībām, bieži aizmirstam to, ka cilvēki ir sociālas būtnes. Dažs indivīds savā spēku pilnbriedā, kad viņam ir daudz enerģijas, veselības un naudas, aizmirst par citiem cilvēkiem, cīnās tikai par savām interesēm un ar pārākumu noskatās uz dzīves pabērniem. Diemžēl šāda attieksme mūsdienu Latvijā nav retums, lielai daļai valsts vadītāju un pārtikušo cilvēku ir tieši šāda pozīcija un attiecīgi sociālā arogance ir plaši izplatīta arī visā mūsu sabiedrībā. Lepojos ar to, ka orientieristi tādi nav. Mēs parūpējamies gan par sevi, gan par apkārtējiem, tādējādi demonstrējot augstu kultūras un sociālās atbildības līmeni. Pagājusī nedēļa bija apliecinājums mūsu sociāli atbildīgajai stājai. Saskaitīju veselus četrus notikumus vienas nedēļas laikā, kuros mēs apliecinājām, ka mums nav vienaldzīga sabiedrība un mūsu līdzcilvēki. Protams, visi šie pasākumi bija ar orientēšanās elementiem.

  lasīt vairāk ...

0.075222969055176