Ziņas - Ar vairāk nekā 320 sportistu dalību aizvadītas "Azimuta trīsdienas" ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Orientēšanās skrējiena ziņas

• Ar vairāk nekā 320 sportistu dalību aizvadītas "Azimuta trīsdienas"

01.08.2017

LOF Sabiedrisko attiecību daļa | 1 komentārs

Ar "Azimuta trīsdienām" jūlija pēdējās brīvdienās noslēdzās Latvijas kausa orientēšanās sportā devītais posms. Vīru elites grupā trīs dienu kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Edgars Bertuks (Alūksne-Ape OK), bet sieviešu elitē - igauniete Laura Jonas (Laura Joonas) (OK Võru).

Konkurentiem vīru elitē E. Bertuks atstāja maz cerību, visās sacensību dienās finišā izceļoties ar vairāku minūšu pārsvāru. Piektdien, 28. jūlijā, dalībnieki sacentās garajā distancē Smiltenes novada Launkalnes pagasta apkārtnē, un E. Bertuks, distanci veicot 53 minūtēs 55 sekundēs, tuvāko sekotāju, lietuvieti Leonas Mockunas (Hellas Orienteering) pārspēja četras minūtes 30 sekundes. Tikmēr Anatolijs Tarasovs (Būdaskalns), kurš šajā dienā ieguva 3. vietu, uzvarētājam zaudēja septiņas minūtes 11 sekundes.

Tā kā trīsdienu turpinājumā A. Tarasovs nestartēja, pārējiem konkurentiem sestdien, 29. jūlijā, pavērās lielākas iespējas nokļūt augstākās vietās. Vidējā distancē, kas veda pa apūtas kompleksa "Trīssaliņas" apkārtni, divu augstāko vietu sadalījums tāds pats kā iepriekšējā dienā - E. Bertuks, kurš finišēja pēc 51 minūtes 39 sekundēm, pār lietuvieti Mockunas pārāks bija 8 minūtes 17 sekundes. 3. vietā ierindojās lietuvietis Edvardas Ščerbavičius (OK Fortūna), kuram līdz uzvarētāja laikam pietrūka 10 minūtes 44 sekundes.

Saīsinātajā garajā distancē, kas tajā pašā apvidū notika svētdien, 30. jūlijā, E. Bertukam distanci veikt prasīja 1 stundu 14 minūtes 23 sekundes, līdera pozīciju ieņemot ar 7 minūšu 54 sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju E. Ščerbavičius. Jāpiemin, ka nieka sekunde E. Ščerbavičius šķīra no kopvērtējuma 2. vietas. Tikmēr 3. vietu ieguva Nauris Neimanis (Ogre OK/SC), uzvarētājam saīsinātajā garajā distancē zaudējot 12 minūtes. Abās iepriekšējās dienās viņš ieņēma ceturto pozīciju.

Rezultāti vīriešu elites grupā kopvērtējumā:
    1. Edgars Bertuks (2:59:57)
    2. Leonas Mockunas (3:30:49; +30:52)
    3. Edvardas Ščerbavičius (3:30:50; +30:53)
    4. Nauris Neimanis (3:33:14; +33:17)
    5. Māliņš Guntis (3:49:14; +49:17)
    6. Reinsons Alvis (3:53:48; +53:51)

Attēlā: Edgars Bertuks.

Līdzīgi kā vīriešu elitē, arī starp sievietēm elites grupā iezīmējās konkrēta līdere. Pirmajā dienā L. Jonas garo distanci veica vienā stundā divās minūtēs un trīs sekundēs, tuvāko sekotāju Lauru Leibomu (Kāpa OK/Ādazu BJSS) pārspējot četras minūtes 37 sekundes. Tikmēr 3. vietā - Kristīne Bertuka (CPSS/Meridiāns/Pārgauja) ar laiku finišā viena stunda astoņas minūtes piecas sekundes. Savukārt vidējo distanci sestdien igauniete L. Jonas finišēja pēc 54 minūtēm 50 sekundēm. 2. vietas ieguvēja Gaļina Ribedjuka (Galina Rybediuk) (Hellas Orienteering) viņai zaudēja sešas minūtes 22 sekundes, bet L. Leiboma - septiņas minūtes 50 sekundes.
    Trešajā un kopvērtējumā izšķirošajā sacensību dienā divu augstāko vietu sadalījums tāds pats. Vien cīņā par 3. vietu saīsinātā garā distance parocīgāka izrādījās K. Bertukai, kura par teju trim minūtēm pārspēja L. Leibomu, diemžēl tas nedeva iespēju 3. vietu iegūt arī kopvērtējumā.

Rezultāti sieviešu elites grupā kopvērtējumā:
    1. Laura Jonas (3:04:25)
    2. Gaļina Ribedjuka (3:24:55; +20:30)
    3. Laura Leiboma (3:28:40; +24:15)
    4. Kristīne Bertuka (3:31:29; +27:04)
    5. Madara Brice (3:57:07; +52:42)

"Azimuta trīsdienas izmantoju kā papildus treniņu, gatavojoties Pasaules kausa posmam, kas augusta beigās norisināsies Latvijā. Lai arī apvidus ievērojami atšķīrās no Cēsīs gaidāmā, sacensības kalpoja par labu papildinājumu treniņu apjomam, jo šobrīd lieku akcentu uz noskrietajiem kilometriem un stundām. Jāatzīst gan, ka pilnvērtīgiem treniņiem noderēja tikai pirmās dienas sacensība, jo atlikušās divas tika aizvadītas ļoti brikšņainā un aizaugušā apvidū, kur vietām latvāņi un nātres bija garākas par mani," tā pēc sacensībām stāsta kopvērtējuma uzvarētājs E. Bertuks, piebilstot, ka "pozitīvi jāuzteic sacensību organizatoriskā puse un lieliskā atmosfēra gan pašu sacensību laikā, gan savdabīgajā apbalvošanas ceremonijā".

Sacensību organizatori patiesi bija parūpējušies par krāšņu apbalvošanas šovu - elites laureāti uz ceremoniju tika atvesti ar katamarānu. To var nosaukt par teju apbalvošanas stafeti, jo pēc tās laureāti SV8 grupās ar katamarānu tika aizvizināti prom.
    Attēlā: elites grupu dalībnieku apbalvošana.

Apvidu, kurā notika sacensības, raksturo labi vai vidēji labi skrienams skuju koku mežs ar vidējām līdz lielām reljefa formām. Augstuma starpība līdz 35 m. Turklāt otrajā un trešajā sacensību dienā orientieristiem bija iespēja skriet pa līdz šim vēl neizmantotu apvidu.
    Labi to raksturot izdevies Agnijai Caunei (Azimuts OK- Sm BJSS), kuru intervēja Santa Sinka avīzei "Ziemeļlatvija": "Šādā apvidū ir grūti attīstīt lielu ātrumu, taču maksimāli jākoncentrējas uz kartes lasīšanu, jo ātri un viegli šajā mežā varēja pazust. Man pašai patika visu trīs dienu izvēlētie apvidi, jo pirmajā dienā varēja kārtīgi izskrieties un nedaudz mazāk koncentrēties uz orientēšanos, taču otrajā un trešajā dienā bija kārtīgi un precīzi jāorientējas. Man patīk sevi izaicināt šādā mežā, koncentrēties, neapmaldīties un izvēlēties pareizos ceļu variantus uz punktu".