Ziņas - Ar 7. vietu stafetē noslēdzies Pasaules Junioru čempionāts ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends
18.oktobris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Ar 7. vietu stafetē noslēdzies Pasaules Junioru čempionāts

  15.07.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | 1 komentārs

  Sestdien, 15. jūlijā, ar stafeti noslēdzies Pasaules Junioru čempionāts orientēšanās sportā. Stafetē 7. vietu izcīnīja Latvijas 1. komanda ar Endiju Titomeru, Matīsu Slikšjāni un Uldi Upīti tās sastāvā, bet juniorēm - Elizabetei Blūmentālei, Magdai Ciglei un Annai Eleonorai Freimanei -19. vieta.

  Puišu konkurencē zem Latvijas karoga startēja divas komandas. 1. komandas sastāvā startēja Endijs Titomers, Matīss Slikšjānis un Uldis Upītis, bet 2. komandā - Edgars Ustinovs, Valters Reneslācis un Ilgvars Caune.

  Pirmo etapu Latvijas 1. komandas sastāvā veica Endijs Titomers, kurš ar savu sniegumu nebija apmierināts: "Stafete bija mans otrais galvenais starts čempionātā aiz sprinta, tāpēc pret to attiecos ļoti nopietni. Komandai mērķis un potenciāls bija liels - TOP6. Sāku droši un stabili, skrēju ar līderiem un viegli ņēmu savus punktus. Kad skrēju caur arēnu, sāku plīst nost un uzzināju, ka tūlīt aiz arēnas atlicis vēl viens farsts. Tā kā jau bija koma, skrienot sāku satraukties um iestādīju pēdējo farstu uz vairākām minūtēm, pieviļot savus komandas biedrus, kuri šodien izdarīja apbrīnojamu darbu. Esmu ļoti vīlies par šādu čempionāta izskaņu, jo pievīlu savus komandas biedrus un draugus. Vēlos vēlreiz atvainoties viņiem par to, ka atņēmu mūsu iespēju, un pateikt paldies par to, ka viņi turpināja cīnīties, veica lieliskus skrējienus un oficiālajos rezultātos uzcēla mūs uz 7. Vietu. Viņi ir lieliski!"  

  E. Titomera pieļautā kļūda uz astoto kontrolpunktu.

  Stafeti Matīsam Slikšjānim E. Titomers nodeva 24. vietā nāciju vērtējumā, no līderiem atpaliekot teju 5 minūtes. Latvijas 2. komandai pēc pirmā etapa veicās labāk - Edgars Ustinovs stafeti nodeva 14. vietā, līderim zaudējot 3 minūtes 41 sekundi.

  Stafetes turpinājumā Matīsam Slikšjānim pēc otrā etapa komandu izdevās pacelt uz 9. vietu, zaudējot 7 minūtes, bet Uldis Upītis rezultātu tikai uzlaboja, finišā Latviju ierindojot 7. vietā. Kopumā Latvijas 1. komanda distancē pavadīja 1 stundu 36 minūtes 2 sekundes, kas bija par 8 minūtēm 9 sekundēm vairāk nekā līderiem no Norvēģijas. Savukārt Latvijas 2. komanda pēc otrā etapa, ko veica Valters Reneslācis, ierindojās 13. vietā, bet Ilgvars Caune nāciju vērtējumā finišā ieradās 17. vietā. Komandas laiks finišā - 1 stunda 43 minūtes 14 sekundes, kas bija par teju 15 minūtēm lēnāk nekā līderi.

  "Šodien fiziski ne tuvu nejutos tik labi kā vakardienas garajā distancē. Startējot priekšā bija Lielbritānijas un Čehijas komandas, kuras, veiksmīgi paņemot pirmo kontrolpunktu, man izdevās apsteigt.Tālāk distanci veicu tehniski labi, ik pa laikam satiekot citas komandas. Pēc skatītāju kontrolpunkta izdevās labi paņemt savu farstu un izvēlēties labu variantu uz nākamo kontrolpunktu un tā izdevās apsteigt dažas komandas. Komandas rezultāts nav tāds, uz ko mēs cerējām un varējām izdarīt, tomēr 7. vieta arī nav tik slikti," atzina Upītis. Jāatzīmē, ka šādu pat rezultātu šī komanda izcīnīja arī Pasaules Junioru čempionātā pērn. 

  Uzvaras laurus plūca Norvēģijas komanda, 2. vietā ierindojās Somija, bet 3. vietā - Krievija.

   

  Starp juniorēm Latviju pārstāvēja komanda, kuras sastāvā startēja Elizabete Blūmentāle, Magda Cigle un Anna Eleonora Freimane. Jau pirmajā etapā E. Blūmentāle pieļāva kļūdu uz pirmo kontrolpunktu, kas Latvijai rezultātos lika stipri atpalikt no līderēm. "Diez ko daudz nav ko stāstīt - stafeti nevar uzvarēt pirmajā etapā, bet norakt gan var. Vajadzēja ieiet savā pirmajā punktā, kā biju plānojusi, nevis kā šveiciete, zviedriete un somiete izdomāja. Nepamanīju punkta vietu, noskrienot tieši gar to, un stafete bija galā, vēl īsti nesākoties. Daudz nav sanācis pārrunāt ar meitenēm, bet, cik sapratu, viņām izdēvās diezgan labi skrējieni. Žēl, ka viņas pievīlu un iesāku stafeti ne pārāk iepriecinošā situācijā," pēc finiša sacīja E. Blūmentāle.

  E. Blūmentāles pieļautā kļūda uz pirmo kontrolpunktu.

  Otro etapu M. Cigle uzsāka, atrodoties 24. vietā, zaudējot 13 minūtes 7 sekundes līderei. Ar katru etapu Latvija rezultātos kāpa augstāk - M. Cigle stafeti nodeva 21. vietā, bet trešajā etapā Anna E. Freimane finišēja 19. pozīcijā nāciju vērtējumā.

  Starp juniorēm uzvarēja Zviedrijas komanda ar kopējo distancē pavadīto laiku 1 stunda 34 minūtes 15 sekundes, sudrabs šveicietēm, bet bronza - norvēģietēm. Latvijas pārstāves uzvarētājām zaudēja 33 minūtes 22 sekundes.

  Visi rezultāti pieejami šeit.

   

  Iepriekšējā dienā pirms stafetes, 14. jūlijā, juniori sacentās garajā distancē, kur pie augsta panākuma tika Uldis Upītis - viņam 166 finišējušo sportistu konkurencē 21. vieta, distanci veicot 1 stundā 14 minūtēs 8 sekundēs. Uzvarētājam no Somijas Olli Ojanaho Upītis zaudēja 8 minūtes 57 sekundes. Jāpiemin, ka Ojanaho šogad kļuvis par čempionu visās individuālajās distancēs.

  "Garajā distancē jau uz pirmo kontrolpunktu uztaisīju gandrīz minūtes kļūdu. Tālāk līdz taureņa beigām skrēju diezgan ātri un precīzi, bet tad uzraku vienu kontrolpunktu uz vairāk nekā 2 minūtēm. Garajā etapā paņēmu sliktu variantu un vēl kontrolpunkta rajonā uztaisīju kļūdu. Tad jau mani bija noķēris bronzas medaļas ieguvējs un distanci līdz galam veicām kopā. Fiziski visu distanci jutos ļoti labi, tomēr ar to vien orientēšanās sportā nepietiek," atzīst Uldis Upītis.

  Citi Latvijas junioru rezultāti - 41. vieta Endijam Titomeram, 57. vieta Ilgvaram Caunem, 72. vieta Valteram Reneslācim, 82. vieta Matīsam Slikšjānim, bet 84. vieta Edgaram Ustinovam.

  Starp juniorēm augstāko rezultātu garajā distancē ieguva Elizabete Blūmentāle, ierindojoties 43. vietā. Viņas laiks finišā - 1 stunda 12 minūtes 41 sekunde, kas bija 16 minūtes 38 sekundes lēnāk nekā līderei, šveiciete Simonai Ēbersoldai, kura šajā čempionātā uzvarējusi visās individuālajās distancēs. Blūmentāle atzina, ka viņai izdevies vienmērīgs skrējiens, izvairoties no lielām kļūdām. Ar rezultātu viņa ir apmierināta, norādot, ka tehniskais izpildījums šajā čempionātā bijis labākais šogad. 

  Citu Latvijas junioru rezultāti - 106. vieta Magdai Ciglei, 109. vieta Annai Eleonorai Freimanei starp 142 finišējušām sportistēm.

  Visi rezultāti pieejami šeit.

  Pasaules Junioru čempionāts orientēšanās sportā (JWOC) no 8. līdz 15. jūlijam notika Somijā, Tamperē. Čempionātā šogad piedalījās kopumā 39 valstis un 330 sportisti. Latviju tajā pārstāv izlase ar deviņiem sportistiem - Uldis Upītis, Endijs Titomers, Ilgvars Caune, Valters Reneslācis, Edgars Ustinovs, Matīss Slikšjānis, Elizabete Blūmentāle, Anna Eleonora Freimane un Magda Cigle. Izlases dalībniece Signe Sirmā čempionātā nepiedalījās, jo neilgi pirms tā guva traumu.

  Plašāku informāciju par sacensībām iegūt var sacensību mājas lapā.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 17.07.2017 10:53
  Aigars Kokins
  Vērojot junioru GPS ceļus, tā vien nagi niez izcelt 3 galvenos uzlabojamos aspektus - ģeneralizācija, KOMPASS(!) un izejas virziens no KP. Starp citu arī vairāki līderi īpaši garajā distancē zaudēja ievērojamu laiku tieši šo elementu dēļ. Koma vai ne-koma, ātrums vai ne-ātrums, bet ja šos elementus neuzlabos un neiedzīs līdz automātismam neatkarīgi no apvidus veida, tad ātrs OS skrējiens būt ļoti tuvs loterijai. Lai veicas!

Atlikušo zīmju skaits:

0.029223918914795