Ziņas - Jēkabpils Valsts ģimnāzija - Vidzemes-Latgales labākā skola orientēšanās sportā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Orientēšanās skrējiena ziņas

• Jēkabpils Valsts ģimnāzija - Vidzemes-Latgales labākā skola orientēšanās sportā

12.04.2017

LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

Trešdien, 12. aprīlī, Latvijas Valsts mežu atpūtas centrā “Ezernieki” Lubānas novadā, aizvadīts Latvijas Skolu orientēšanās kausa trešais, Vidzemes-Latgales posms. Par absolūtu līderi 22 skolu kopvērtējumā, izcīnot maksimālo punktu skaitu, kļuva Jēkabpils Valsts ģimnāzija.

Uz starta līnijas šodien stājās mazliet vairāk nekā 200 dalībnieki četrās vecuma grupās – tie, kam 12 gadi un jaunāki (SV4 grupa), tie, kam no 13 līdz 14 gadiem (SV3 grupa), tie, kam no 15 līdz 16 gadiem (SV2 grupa), un tie, kam 17 līdz 19 gadi (SV1 grupa).

Sacensībās skolēni veica sprinta distanci, kas veda pa “Ezernieku” atpūtas centra teritoriju –pārsvarā mežā, pa meža ceļiem, pusatklātām teritorijām un pļavām.

Latvijas Skolu orientēšanās kausa trešā (Vidzemes-Latgales) posma kopvērtējuma uzvarētāju titulu ar maksimāli iegūstamo punktu skaitu – 3000 – izcīnīja Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēni. Cīņa par uzvaru gan bija visai saspringta, jo otrās vietas ieguvēja – Valmieras Viestura vidusskola – no uzvarētājiem atpalika vien 22 punktus. Tikmēr trešās vietas ieguvēji no Vestienas pamatskolas ieguva 2879 punktus, par teju 300 punktiem apsteidzot ceturto vietu.

Starp jaunietēm (S1 grupa) ar rezultātu 11 minūtes un 59 sekundes uzvaru 1,8 km garajā distancē izcīnīja orientieriste Elizabete Ločmele no Valmieras Viestura vidusskolas, pārspējot otrās vietas ieguvēju, Lilitu Saulīti no Ērgļu vidusskolas, par vienu minūti 13 sekundēm. Trešajā vietā ierindojās Elizabetes skolasbiedrene Vilma Alberinga. Tikmēr jauniešu konkurencē (V1 grupa) vietu sadalījumu uz pjedestāla 1,9 km garajā distancē izšķīra vien 20 sekundes. Pirmo vietu izcīnīja Aivars Lucijanovs no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, otro – Renārs Kokorevičs no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, bet trešo – Matīss Leitlands no Valmieras Viestura vidusskolas.

Meiteņu konkurencē vecumā no 15 līdz 16 gadiem (S2 grupā) startēja 12 jaunietes. Ātrākā un precīzākā izrādījās Tabita Tīna Lūka no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, otrās vietas laureātei Līvai Dāvei no Vestienas pamatskolas esot priekšā par vairāk nekā pusotru minūti. Tikmēr Elza Bojāre no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas izcīnīja trešo vietu, no uzvarētājas atpaliekot divas minūtes 19 sekundes. Puišu konkurencē vietas uz pjedestāla augstākajiem pakāpieniem spēja izcīnīt Valmieras Viestura vidusskolas skolnieki. Vislabāk veicās Paulam Alberingam – 1,8 km garā distance tika pieveikta 8 minūtēs un 43 sekundēs, kamēr Mārim Heinolam tā prasīja minūti ilgāk. Trešajā vietā – Jānis Šķirpāns, nesot Gulbenes novada valsts ģimnāzijas godu.

Puišu vecumā no 13 līdz 14 gadiem  (V3 grupa) konkurencē 1,3 km garajā distancē pirmā vieta Artemam Babinam no Vestienas pamatskolas, finišā ierodoties pēc 7 minūtēm un 16 sekundēm un pārspējot otrās vietas ieguvēju Jēkabu Ločmeli no Valmieras Viestura vidusskolas par desmit sekundēm. Tikmēr Mārcis Graudums no Vestienas pamatskolas ierindojās trešajā vietā, no grupas uzvarētāja atpaliekot vienu minūti. Tikmēr starp meitenēm S3 grupā pārliecinoši dominēja Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolnieces – Agate  Šicāne pirmajā un Laine Odziļeviča otrajā vietā. Tikmēr Madara Bērziņa no Gulbenes vidusskolas zaudēja uzvarētājai teju divas minūtes un ierindojās trešajā vietā.

Savukārt jaunākajā vecuma grupā starp puišiem (V4 grupa) nedalītus uzvaras laurus ar pārliecinošu pārsvaru pār konkurentiem beidzot izdevās plūkt Markum Grasim no Babītes vidusskolas, vienu kilometru garo distanci veicot 5:57 laikā. Viņa tuvākais sekotājs – Francis Vimba no Ropažu vidusskolas – atpalika par teju minūti, kamēr Valters Rešņa no Ērgļu vidusskolas izcīnīja trešo vietu, uzvarētājam zaudējot divas minūtes 19 sekundes. Meiteņu līdz 12 gadu vecumam konkurencē labākā bija Anete Strauta no Vestienas pamatskolas (4:59), otrajā vietā Krista Stūre no Pļaviņu novada ģimnāzijas (6:01), bet trešajā – Viktorija Bērziņa no Lubānas vidusskolas (6:45).

Sacensību norisi atbalsta Zemessardzes 35.nodrošinājuma bataljons Preiļos, Latvijas Valsts meži, Jaunsardze, Latvijas Gāze, SportIdent, Dobeles dzirnavnieks, Suunto, Jāņa sēta, Rūķīšu tēja un Sport.Event.Print.

Latvijas Skolu orientēšanās kauss turpināsies 19. aprīlī Jelgavā, Pasta salā, kur notiks gan pēdējais kvalifikācijas posms, gan pusfināls un fināla posms, kurā vienkopus tiksies labākie no visiem kvalifikācijas (jeb reģionālajiem) posmiem. Startēt skolēni varēs sev ērtā laikā no pulksten 11.

Jāatgādina, ka katras grupas reģionālo posmu pirmās un otrās vietas ieguvēji automātiski kvalificējas  Latvijas skolu kausa noslēguma posma pusfinālam, taču skolotāji nedrīkst aizmirst savus skolēnus reģistrēt dalībai posmā sacensību mājas lapā līdz sestdienas pusnaktij: www.skolukauss.lof.lv. Dalība sacensībās joprojām bez maksas.