Ziņas - Augsta ranga orientieristi pulcēsies Cēsu apkārtnē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Agija, Aldonis
29.marts /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Augsta ranga orientieristi pulcēsies Cēsu apkārtnē

  15.09.2016

  Aija Pakalna | Nav komentāru

  No 22. līdz 25. septembrim Cēsu apkārtnē vienkopus pulcēsies pasaules elites līmeņa orientieristi, lai piedalītos ikgadējās nacionālo orientēšanās izlašu sacensībās Euromeeting. Trīs dienas dalībnieki no vairāk nekā 10 pasaules valstīm sacentīsies dažādās distancēs. Īpaši svarīgi viņiem ir iepazīt Latvijas apvidu, lai jau nākamgad atgrieztos uz Pasaules kausa izcīņu, bet 2018. gadā – uz Pasaules orientēšanās čempionātu.

  Sacensības Euromeeting 2016 notiks trīs dienas, un katrā dienā dalībnieki veiks vienu distanci. 23. septembrī dalībnieki sacentīsies vidējā, bet 24. septembrī – garajā distancē. Abas sacensību dienas notiks Zvārtes ieža apkārtnē, kur orientēšanās apvidus ir ļoti atbilstošs augsta līmeņa sacensībām. Kalnu un gravu sistēmas, upītes un purviņi – tas viss būs liels izaicinājums sportistiem.

  25. septembrī sacensības noslēgs sprinta distance Cēsīs. Pilsētas ziemeļu daļā nekad iepriekš orientēšanās sacensības nav notikušas, tāpēc lavīšanās cauri ēku džungļiem būs aizraujoša arī pašmāju sportistiem.

  Jau šobrīd sacensībām pieteikušies teju 120 sportisti no 11 pasaules valstīm. Visaktīvākie pagaidām ir pārstāvji no orientēšanās dzimtenes Skandināvijas, taču vistālāko ceļu uz Latviju mēros Honkongas un Izraēlas sportisti.

  Cēsu apkārtnē satiksies vairāki augsta ranga elites sportisti. Piemēram, no pasaules ranga (WRE) līderēm šī gada Eiromītiņā Latvijā redzēsim Krievijas pārstāvi Svetlanu Mironovu (Svetlana Mironova), kura rangā ieņem septīto vietu, Mariku Teinī (Marika Teini) no Somijas, kura rangā ir 23-ā, un citas. Viņām gan labu konkurenci spēs radīt pašmāju elites sportistes un Latvijas izlases pārstāves – Sandra Grosberga un Inga Dambe, kura pasaules rangā ir 42. vietā.

  Eiromītiņā par augstām vietām cīnīsies arī vīriešu elites augsta ranga pārstāvji, to skaitā Lukass Bassets (Lucas Basset) un Frederiks Tranšands (Frederic Tranchand) no Francijas. L. Bassets lielisku sniegumu parādīja šī gada Pasaules orientēšanās čempionāta garajā distancē, kur ieguva 4. vietu. Rangā viņš pašlaik ir piektais, savukārt F. Tranšands – devītais. Viņiem pretī stāsies arī spēcīgākie vīru elites pārstāvji no Latvijas – Dāvis Dišlers, Mārtiņš Sirmais, Andris Jubelis, Artūrs Pauliņš, un citi. Jāatgādina, ka 2015. gada Eiromītiņa labākie, abi ieņemot 15. vietas, bija A. Pauliņš sprintā un A. Jubelis vidējā distancē.

  Sacensību centrs atradīsies Līgatnes novadā Atpūtas un konferenču kompleksā "Ratnieki".  23. septembrī pulksten 14:00 starts tiks dots vidējai distancei, bet garā distance 24. septembrī un sprints 25. septembrī sāksies pulksten 11:00. Vairāk informācijas varat iegūt sacensību mājaslapā.

  Euromeeting 2016 rīko Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Cēsu, Amatas un Līgatnes pašvaldībām un Orientēšanās klubs “Meridiāns”. Paralēli šīm sacensībām Zvārtes ieža apkārtnē 24. - 25. septembrī notiks arī “Cēsu Rudens 2016” un “Cēsu Sprints 2016”. Abas šīs sacensības turpina Latvijas kausa izcīņu, kuras noslēgumā tiks noskaidroti spēcīgākie Latvijas orientieristi dažādās vecuma grupās.

   

  Foto no Lietuvas orientēšanās federācijas

Atlikušo zīmju skaits:

0.053364038467407