Orientēšanās skrējiens ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Maiga, Milija
25.jūnijs /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiens

LK un LČ: Tuvākais mēnesis

30.06-02.07.Krāslavas novads
WRE LK

Citas sacensības: Tuvākais mēnesis

Facebook

21.Jun 10:59 Timeline Photos

Latvijas Orientēšanās Federācija with Andris Jubelis.

Pirmoreiz Pasaules čempionātā orientēšanās sportā Andris Jubelis startēja pirms sešiem gadiem, bet viņa labākie rezultāti ir 38. vieta sprinta un 34. vieta vidējā distancē 2015. gadā, kā arī 34. vieta garajā distancē un 7. vieta stafetē pērn. Šogad A. Jubelis cīnīsies vidējā distancē un stafetē. "Sajūtas ir ļoti labas, apvidus ir pazīstams, kas noteikti vairo pārliecību. Maijā trenēties patraucēja veselības problēmas, bet tas lielu ietekmi nav atstājis un gatavošanās čempionātam norit pēc plāna," saka A. Jubelis. "Mana stiprā puse noteikti varētu būt fakts, ka līdzīgā apvidū trenējos jau no bērnības, kas ļauj daudz stabilāk tajā justies. Fiziski esmu kļuvis ātrāks tieši vidējā distancē, tāpēc, apvienojot to ar labu orientēšanos, rezultāti neizpaliks. Ceru, ka būs daudz latviešu skatītāju, kuri noteikti dos lielu dzinuli sasniegt savu spēju robežu!"

20.Jun 02:04 World Orienteering Championships 2017. Tartu - Estonia

Latvijas Orientēšanās Federācija shared World Orienteering Championships 2017. Tartu - Estonia's post.

Starp citu - tūlīt pēc "Kāpas" ir iespēja doties arī uz Igauniju, kur notiks Pasaules čempionāts orientēšanās sportā. Tur varēs sekot līdzi Latvijas izlases orientieristu startiem un arīdzan piedalīties skatītāju sacensībās "Estoninan O-week''! Pieteikšanās tām vēl tikai 2 dienas!

20.Jun 02:57 "Kāpa” uz Krāslavu atvedīs pusotru tūkstoti sportistu no 11 valstīm

Jau šobrīd "Kāpai" pieteikušies vairāk nekā 1500 dalībnieki no 11 valstīm, kas vēlreiz apliecina - “Kāpa” ir gada vērienīgākais orientēšanās sporta notikums visā Baltijā! Sacensību dalībniekus sagaida izcils orientēšanās apvidus, bet līdzjutējus priecēs Daugavas loku neskartās dabas skaistums. Padomāts būs arī par vienkāršām distancēm bez iepriekšējas reģistrēšanās, lai sniegtu iespēju ikvienam interesentam spert pirmos soļus orientēšanās sportā un iepazīt šī sporta veida burvību. Vairāk:

18.Jun 01:17 OK Ogre

Latvijas Orientēšanās Federācija shared OK Ogre's photo.

Apsveicam OK Ogre komandu ar 143. vietu, kas ir labākā no visām Latvijas komandām vīriešu konkurencē, pasaulē lielākajās stafešu orientēšanās sacensībās „Jukola”! Savukārt sieviešu konkurencē labākā no Latvijas - KĀPA Orientēšanās klubs komanda, kurai 116. vieta!

16.Jun 09:19 Magnēts

Latvijas Orientēšanās Federācija shared Magnēts's video.

Atskats uz MTBO Latvia velopriekiem Rīgā trīs dienu garumā!

16.Jun 08:18 Timeline Photos

Starp Latvijas orientēšanās izlases dāmām ir arī Irita Puķīte. Viņa Pasaules čempionātā orientēšanās sportā startēs pirmoreiz, pretiniecēm stājoties pretī sprintā un garajā distancē. "Sagatavošanās periodā esmu izpildījusi iecerēto treniņu apjomu, īpaši piestrādājot pie ātruma un tehniskās sagatavotības uzlabošanas. Mana pieredze augsta līmeņa sacensībās ir salīdzinoši neliela, un šis būs mans pirmais Pasaules čempionāts. Tāpēc neliels satraukums, protams, ir. Maija beigās piedalījos Pasaules Kausa pirmā posma sacensībās Somijā, kas bija daļa no sagatavošanās procesa Pasaules čempionātam. Tur guvu noderīgu pieredzi, kas ļaus drošāk justies Pasaules čempionātā. Pasaules čempionāta garā distance prasīs labu fizisko sagatavotību. Domāju, esmu tam gatava," gatavojoties gaidāmajam čempionātam, saka I. Puķīte.

15.Jun 08:10 Timeline Photos

Pirmoreiz Latvijas izlases sastāvā Pasaules čempionātā orientēšanās sportā Artūrs Pauliņš startēja 2010. gadā. Toreiz garās distances kvalifikācijā viņš izcīnīja 25. vietu, tomēr finālā neiekļuva. Ātrums ir viņa kaislība, tāpēc nav pārsteidzoši, ka turpmākajos gados labākie rezultāti Pasaules čempionātos izcīnīti tieši sprinta distancē - 2015. gadā tā bija 34. vieta, bet pērn - 16. vieta. Šogad A. Pauliņš konkurentiem stāsies pretī ne tikai sprintā, bet arī jauktajā stafetē sprinta distancē un garajā distancē. "Esmu apmierināts ar savu fizisko sagatavotību - tuvojoties čempionātam, forma tikai uzlabojas, un treniņos spēju skriet arvien ātrāk," saka A. Pauliņš. "Tehniskā ziņā ir problēmas ar plūdumu, cenšos atrast pareizo ātrumu un ritmu, lai spētu veikt distanci bez kļūdām. Bet ar gatavošanos esmu apmierināts. Ir ļoti pozitīvs satraukums pirms čempionāta, jo šis ir pirmais čempionāts, kad esmu apmierināts ar sagatavošanās periodu un sajūtām treniņos. Mana priekšrocība ir mana dinamika – spēju mainīt skriešanas ātrumu, līdz ar to ļoti patīk līkumošanas un skriešanas ātruma maiņas. Kā arī cīņasspars - vienmēr cīnos līdz galam un spēju no sevis izsmelt visu. Garajā distancē manā stiprā puse varētu būt stabilitāte – stabils, pārdomāts skrējiens."

15.Jun 02:36 Timeline Photos

Latvijas pirmajai vīriešu komandai - Artūram Pauliņam, Mārtiņam Sirmajam un Andrim Jubelim (attēlā) - 6. vieta Pasaules militārpersonu orientēšanās čempionāta stafetes sacensībās (+5:27)! 19. vieta Latvijas otrajai komandai - Guntim Māliņam, Andrim Kivleniekam un Jānim Sāram - kopumā 46 komandu konkurencē. Savukārt sieviešu konkurencē Elīnas Kārkliņas, Aijas Skrastiņas un Lauras Vīķes komandai 8. vieta! #50WMOC2017 Visi rezultāti: http://online.tulospalvelu.fi/tulokset/en/2017_wmoc_relay/

15.Jun 09:39 WMOC2017: Start lists and Results

Plkst. 10 Somijā sākas Pasaules militārpersonu orientēšanās čempionāta stafetes sacensības. Latviju pārstāvēs šādas komandas: Vīriešu konkurencē 1. komanda - Artūrs Pauliņš, Mārtiņš Sirmais, Andris Jubelis; 2. komanda - Guntis Māliņš, Andris Kivlenieks, Jānis Sārs Sieviešu konkurencē komanda ar Elīnu Kārkliņu, Aiju Skrastiņu un Lauru Vīķi tās sastāvā. Rezultātiem jau kopš nedēļas sākuma līdzi var sekot šeit: https://www.vehkalahdenveikot.fi/wmoc2017/

14.Jun 05:49 Timeline Photos

Latviju Pasaules čempionātā orientēšanās sportā pārstāvēs arī Līga Valdmane. Viņas debija Pasaules čempionātā bija 2015. gadā, kad sprinta kvalifikācijā viņa izcīnīja 22. vietu, bet vidējā distancē - 43. vietu. Pērn Pasaules čempionātā L. Valdmane nestartēja, bet šogad paredzēts, ka viņa sacentīsies garajā distancē. "Ar gatavošanos veicas labi, tikko bijām nometnē. Sapratu gan, ka man tur vēl jāatgriežas, jo vajag vairāk paskriet tieši garās distances treniņu kartēs, ko arī darīšu," savu gatavošanos Pasaules čempionātam raksturo L. Valdmane. "Sajūtas pirms šī čempionāta ir pavisam citādas nekā citreiz ir bijis. Man ir tikai viens starts, viena diena. Esmu mierīga un tajā pašā laikā zinu, ka ir jāparāda vislabākais sniegums, jo man ir dota iespēja, uz ko sezonas sākumā necerēju. Garajā distancē man palīdzēs orientēšanās prasmes - domāju, ka varu tehniski labi veikt distanci bez lielām kļūdām."

14.Jun 09:10 Intervija ar Edgaru Bertuku

Iespējams, daļai jau kādu laiku neatbildēts palicis jautājums, kur no elites sportistu rindām orientēšanās sacensībās pazudis ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas vienīgais Pasaules čempions orientēšanās sportā - Edgars Bertuks. Pēdējos mēnešus E. Bertuks pavadīja, cīnoties ar traumu, kas jau ilgstoši traucēja viņam trenēties. Plašākā intervijā E. Bertuks stāsta gan par treniņu procesu pirms un pēc operācijas, gan turpmākajiem mērķiem orientēšanās sportā un šī sporta veida nākotni Latvijā: http://lof.lv/os-zinas-arhivs?id=2820&t=Intervija-ar-E.-Bertuku-Ir-jastrada-lai-neklutu-pavirss

14.Jun 09:05 Notikušas Latvijas lielākās velo orientēšanās sacensības

Rīgā un Rīgas apkaimē aizvadītas MTBO Latvia 3-dienas jeb Latvijas lielākās trīs dienu velo orientēšanās sacensības. Tās organizēja BJC «IK Auseklis» un Biedrība SAA «Magnēts». Sacensības no 9. līdz 11. jūnijam pulcēja vairāk nekā 200 sportistus no septiņām valstīm. Otrajā dienā vienlaicīgi norisinājās arī Latvijas MTBO čempionāts vidējā distancē.

13.Jun 04:26 Timeline Photos

Turpinam iepazīstināt ar Latvijas orientēšanās izlasi! Dāvja Dišlera debija Pasaules čempionātā orientēšanās sportā bija 2014. gadā, bet viņa augstākie rezultāti ir sprinta distancē izcīnīta 36. vieta 2015. gadā un izcīnīta 16. vieta sprinta stafetē pērn. Šī gada Pasaules čempionātā D. Dišlers startēs sprintā un jauktajā stafetē. Pašlaik D. Dišlers strādā gan pie fiziskās, gan tehniskās sagatavotības, arīdzan pētot un analizējot sacensību apvidus kartes. "Šobrīd varētu teikt, ka viss norit kā plānots. Sajūtas ir labas, Pasaules čempionāts tik tuvu mājām noteikti pievieno īpašu motivāciju. Šogad sprinta piedāvātais apvidus noteikti būs piemērotāks un saprotamāks nekā iepriekš, kā arī ir daudz strādāts stadionā, lai uzlabotu skriešanas ātrumu. Uz šīm lietām arī balstu savas cerības, kā arī, protams, lielu līdzjutēju klātbūtni un atbalstu," saka D. Dišlers.

13.Jun 02:32 Timeline Photos

Latvijas pārstāvji Pasaules militārpersonu orientēšanās čempionāta garajā distancē šodien iekļuvuši TOP10 - gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē! Andris Jubelis (+3:46) un Laura Vike (+6:45) abi izcīnījuši 8. vietas! Visi mūsu sportistu rezultāti: Vīriešu konkurencē: 19. vieta Artūram Pauliņam; 24. vieta Andrim Kivleniekam; 28. vieta Mārtiņam Sirmajam; 57. vieta Guntim Māliņam; 87. vieta Jānim Sāram. Sieviešu konkurencē: 24. vieta Aijai Skrastiņai; 35. vieta Elīnai Kārkliņai. Visi rezultāti: https://www.vehkalahdenveikot.fi/wmoc2017/ Attēlā: Andris Jubelis, foto autors PhotoMiller sports.

13.Jun 10:49 WMOC2017

Jau tūlīt, tūlīt Latvijas pārstāvji dodas 50. Pasaules militārpersonu čempionāta orientēšanās sportā garajā distancē! Starta protokols: https://www.vehkalahdenveikot.fi/wp-content/uploads/2017/06/WMOC2017_LL_Long.html Sekot līdzi rezultātiem var: https://www.vehkalahdenveikot.fi/wmoc2017/

12.Jun 04:28 Timeline Photos

50. Pasaules militārpersonu čempionāta orientēšanās sportā vidējā distancē mūsu sportistiem šodien augsti rezultāti! Laura Vike izcīnījusi 12. vietu kopumā 56 dāmu konkurencē, no uzvarētājas atpaliekot 5 min 56 sek! Lielisks rezultāts arī Aija Skrastina - 19. vieta! Savukārt vīru konkurencē augstākais rezultāts Martins Sirmais, kurš ieguva 23. vietu, zaudējot uzvarētājam 4 min 1 sek. Savukārt 27. vietā Artūrs Pauliņš, bet 31. un 32. vietā attiecīgi Andris Jubelis un Andris Kivlenieks. Visi vidējās distances rezultāti: http://online.tulospalvelu.fi/tulokset/en/2017_wmoc_middle/ Attēlā Laura Vīķe, autors - Lietuvas Orientēšanās federācija

12.Jun 11:00 Timeline Photos

Viena no Latvijas orientēšanās izlases spēcīgākajām dāmām - Sandra Grosberga! Viņa savu pirmo Pasaules čempionātu orientēšanās sportā aizvadīja pērn, augstāko rezultātu - 8. vietu - izcīnot stafetē. Savukārt sprinta stafetē viņa ieguva 16. vietu, bet sprinta distancē - 39. vietu. Šogad S. Grosberga startēs sprintā, jauktajā stafetē sprinta distancē, vidējā distancē un stafetē. Pirms Pasaules čempionāta viņa jūtas labi un atzīst, ka nav pamata īpaši nervozēt par fizisko sagatavotību: "Šobrīd galvenais uzdevums ir palikt veselai, kas parasti ir mana lielākā problēma pirms čempionātiem. Šis jau principā arī būs māju čempionāts, tāpēc man ļoti noderēs pašpārliecība, kādu varu iegūt, tikai startējot Baltijā. To es redzēju jau Kurzemes pavasarī. Šeit es varu lieliski tikt galā ar jebkuru karti un apvidu, un tā arī mēģināšu sevi noskaņot pirms startiem Igaunijā".

12.Jun 09:00 WMOC 2017 Middle Distance

No 12. līdz 15. jūnijam Somijā, Haminā, norisināsies 50. Pasaules militārpersonu čempionāts orientēšanās sportā. Pārstāvēt Latviju aptuveni 260 dalībnieku un 30 valstu konkurencē devušies Artūrs Pauliņš, Andris Jubelis, Martins Sirmais, Andris Kivlenieks, Jānis Sārs, Guntis Māliņš, Aija Skrastina, Laura Vike un Elina Karklina. Sacensības sākas šodien plkst. 10.00 ar vidējo distanci un nedēļas gaitā turpināsies ar garo distanci un stafeti. Vidējās distances starta protokols: https://www.vehkalahdenveikot.fi/wp-content/uploads/2017/06/WMOC2017_MD_StartList.html Sekot līdzi rezultātiem var: https://www.vehkalahdenveikot.fi/wmoc2017/ Turēsim īkšķus par mūsējiem!

09.Jun 06:17 Timeline Photos

Latvijas Orientēšanās federācija sāk iepazīstināt ar Latvijas izlases dalībniekiem pirms gaidāmā Pasaules čempionāta Igaunijā! Andris Kivlenieks Pasaules čempionātā piedalīsies sprintā. Līdz šim vasaras izlases sastāvā A. Kivlenieks startējis vienu reizi - 2011. gadā. Viņa debija - 16. vieta vidējās distances kvalifikācijā. Šobrīd A. Kivleniekam rit pēdējā intensīvā treniņu nedēļa, pēc kuras vairāk jādomā, lai līdz šim izdarītais darbs dotu maksimālu labumu: "Maksimāli labi jāatjaunojas līdz čempionātam un, protams, jāizvairās no traumām! Šobrīd ir mazliet nogurums no treniņiem, bet pagaidām nekāda satraukuma nav. Domāju, ka čempionātā orientēšanās prasmes būs mana stiprākā puse," saka A. Kivlenieks.

09.Jun 05:46 EYOC 2017 izlases sastāvs

Nosaukts jauniešu izlases sastāvs šī gada Eiropas Jauniešu čempionātam (EYOC 2017), kas no 29. jūnija līdz 2. jūlijam notiks Slovākijā, pilsētā Banska Bistrica.

06.Jun 06:56 Dalībnieku aptauja par sacensību kvalitāti - Tehniskā komisija

Izpildot sacensību noteikumu prasības, ir ieviesta sacensību dalībnieku (treneru un pārstāvju) anketēšana par Latvijas kausa sacensību kvalitāti. Anketa ir ērts veids, kā paust savu viedokli (gan pozitīvu, gan negatīvu) par notikušajām sacensībām rīkotājiem un Latvijas Orientēšanās federācijas Tehniskajai komisijai. Savu viedokli iespējams izteikt par visām līdz šim notikušajām 2017. gada Latvijas kausa, Latvijas stafešu kausa un Latvijas sprinta kausa sacensībām.

06.Jun 10:00 Zināms Latvijas izlases sastāvs Pasaules čempionātam

Līdz Pasaules čempionātam orientēšanās sportā atlicis mazāk par mēnesi, un ir sastādīta Latvijas labāko orientieristu komanda, kas pārstāvēs valsti gada nozīmīgākajās orientēšanās sacensībās.

04.Jun 10:35 Mazā balva - 2. diena

Latvijas Orientēšanās Federācija added 23 new photos to the album: Mazā balva - 2. diena.

Divu dienu orientēšanās sacensību "Mazā balva" otrās dienas mirkļi fotogrāfijās! Foto autors: PhotoMiller sports

04.Jun 07:22 Noslēgušās divu dienu orientēšanās sacensības "Mazā balva"

Divu dienu orientēšanās sacensībās "Mazā balva", kas reizē bija arī Latvijas kausa izcīņas septītais posms, par līderiem spēcīgākajās grupās kļuvuši Anatolijs Tarasovs (Būdaskalns) un Anna Eleonora Freimane (Auseklis IK). Rakstā pieejamas arī sacensību kartes.

03.Jun 10:31 Mazā balva - 1. diena

Latvijas Orientēšanās Federācija added 19 new photos to the album: Mazā balva - 1. diena — with Kaspars Radziņš.

Noslēgusies "Mazās balvas" pirmā diena! Rezultāti: http://www.smeceressils.lv/rezultati/maza_balva_2017_rezultati_1_diena.html Spliti: http://www.smeceressils.lv/rezultati/maza_balva_2017_spliti_1_diena.html Foto autors: PhotoMiller sports

20.06.2017

No šī gada 30. jūnija līdz 2. jūlijam trīs dienu orientēšanās sacensības “Kāpa” pirmo reizi noritēs dabas parkā “Daugavas loki”, Krāslavas novadā. Jau šobrīd sacensībām pieteikušies vairāk nekā 1500 dalībnieki no 11 valstīm, vēlreiz apliecinot, ka “Kāpa” ir gada vērienīgākais orientēšanās sporta notikums visā Baltijā.

(4)
15.06.2017

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) Latvijas sportistiem sniedz iespēju pieteikties studijām RTU, izmantojot īpašās budžeta vietas. 2017./2018. studiju gadā konkursa kārtībā šim nolūkam tiek atvēlētas 15 budžeta vietas sportistiem, kuri uzrādījuši augstus sasniegumus konkrētā sporta veidā, kā arī guvuši labas sekmes mācībās vai studijās.

14.06.2017

Iespējams, daļai jau kādu laiku neatbildēts palicis jautājums - kur no elites sportistu rindām orientēšanās sacensībās pazudis ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas vienīgais Pasaules čempions orientēšanās sportā - Edgars Bertuks. Pēdējos mēnešus E. Bertuks pavadīja, cīnoties ar traumu, kas jau ilgstoši traucēja viņam trenēties.

"Traumu es ieguvu, pirms es vispār sāku trenēties, tikai līdz šim, ja tā var teikt, man bija labi izdevies ar to sadzīvot. Kopš 2014. gada vasaras sāpes kļuva arvien lielākas un situācija neuzlabojās, līdz ar to lēmumu par operāciju pieņēmu ar domu par lielāku laika griezumu. Ja kvalitatīvi gribu sagatavoties 2018. gada Pasaules čempionātam mājās, tad kaut kas bija jādara lietas labā. Un vienīgais risinājums būtībā arī bija operācija," stāsta E. Bertuks. 

Sarunas turpinājumā - par treniņu procesu pirms un pēc operācijas, turpmākajiem mērķiem orientēšanās sportā un orientēšanās sporta nākotni Latvijā.

09.06.2017

Nosaukts jauniešu izlases sastāvs šī gada Eiropas Jauniešu čempionātam (EYOC 2017), kas no 29. jūnija līdz 2. jūlijam notiks Slovākijā, pilsētā Banska Bistrica.

(8)
05.06.2017

Līdz Pasaules čempionātam atlicis mazāk par mēnesi, un ir sastādīta Latvijas labāko orientieristu komanda, kas pārstāvēs valsti gada nozīmīgākajās orientēšanās sacensībās.

(1)

1.4806251525879